Просмотр содержимого документа
«Урок укр. м. 4 клас. Змінювання дієслів Теп.часу.»
Укр.мова 4 кл.
Тема: Змінювання дієслів Теп. часу за особами і числами
Мета: - Закріплювати знання учнів у розпізнаванні в усному і писемному мовленні дієслів теперішнього часу;
Ознайомити школярів із змінюванням дієслів за особами і числами;
Виробляти вміння розрізняти особу і число дієслова;
Сприяти розвитку зв’язного мовлення, пізнавальної активності, комунікативної і самоосвітньої компетентностей.
Виховувати любов до природи.
Обладнання: мультимедійний проектор, мікрофон, малюнок Весни, картки з дієсловами для груп.
Хід уроку.
І. Орг. м.
ІІ. Каліграфічна хвилинка.
Слайд
Іде, гріє, розтає, дзюрчать, співають.
(- Про Весну, малюнок весни)
Слайд
12 березня Вв вес нян
Класна робота Веснянки
ІІІ. Актуалізація знань.
Сл.р. Запис дієслів.
(Визначають за питаннями – це дієслова)
Вправа «Мікрофон»
Слайд
Асоціативний кущ «Дієслово»
IV. Мотивація. Повідомлення теми і мети уроку.
Я запрошую вас на зустріч з весною. Нам допоможуть стежини алгоритму.
Щоб розпочати екскурсію, треба визначити час дієслів уже нам відомих (Теп.ч)
Запишіть тему уроку.
Слайд
Змінювання дієслів теперішнього часу.
V. Вивчення нового матеріалу.
1. Творча стежина. Тв.р. в групах.
- Скласти речення з дієсловами, підкреслити їх, вказати число.
Іде тепла весна.
Весело гріє сонечко.
Швидко розтає сніг.
По дорогах дзюрчать веселі струмочки.
Радісно співають пташки.
2. Фізхвилинка.
3. Дослідницька стежина.
Робота з підручником (правило)
- Наступний крок – пригадайте особові займенники (правило)
- Як визначити особу і число?
4. Коментоване письмо.
Одна ластівка не робить весни.
Особа Однина Множина
1ос. Я ми
2ос. Ти ви
3ос. Він, вона, воно вони
5. С.р. Провідміняти за попередньою схемою дієслово з прислів’я:
Від березневих дощів весна квітне.
VI. Підсумок. «Закінчи речення»
Слайд
Тепер я можу… Я навчився…
VII.Домашнє завдання.