СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Урок з фізики: «СИЛА СТРУМУ, НАПРУГА, ЕЛЕКТРИЧНИЙ ОПІР» у 9 класі

Категория: Физика

Нажмите, чтобы узнать подробности

Тема:   Сила струму, напруга, електричний опір

Мета:

- поглибити та систематизувати знання учнів за темою;

- поглибити навички вимірювання електричних величин та розрахунку ціни поділки вимірювальних приладів;

- поглибити навички читання, складання та розрахунків електричних схем;

- розвивати логічне мислення при розв’язанні задач «Чорні скриньки»;

- навчити учнів застосовувати знання у зміненій ситуації, самостійно оцінювати явища, факти при розв’язанні задач та виконанні віртуальних лабораторних робіт;

- створення сприятливого психологічного мікроклімату навчання за рахунок можливості вибору кожним з учнів оптимального темпу отримання інформації та навчальних завдань.

Обладнання:  кабінет інформатики, ПК з оперативною системою “Windows XP”, ПМК «Фізика-8», мультимедійний проектор, великий екран, редактор “Microsoft PowerPoint”.

Тип уроку: урок узагальнення, систематизації та контролю знань.

Методичні поради:

Урок створений на базі  педагогічного програмного засобу (ППЗ) «Фізика - 8 кл. для загальноосвітніх навчальних закладів» у режимі Конструктору уроків. Урок складається з 24 фрагментів, які можна поділити на певні категорії:

- фрагменти пояснювального змісту, що мають фото -, відео -, аудіо – та текстові матеріали щодо розгляду питань за планом цього уроку (№№ 1, 2, 4, 7, 13, 15, 17, 24);

- фрагменти, позначені номерами завдань знаком запитання «?», що потребують певних відповідей, розв’язання задач, перевірки співвідношень, складання електричних схем та записом відповідей кожним з учнів до «Бланку запису підсумків уроку» (див. додаток 1). (№№ 3, 5, 6, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 16);

- фрагменти, що містять відео пояснення та віртуальні лабораторні роботи за вивченою темою (№№ 18, 19, 20, 21, 22, 23).

Крім того, на екрані (замість дошки) за допомогою редактору  “Microsoft PowerPoint” послідовно відображується план уроку та основні його етапи. На певному етапі проведення уроку вчитель демонструє таблицю варіантів для розв’язання задач «Чорна скринька», а після завершення контролю знань демонструє у режимі відео – мультиплікації послідовність розв’язання усіх варіантів задач, їх правильні відповіді та необхідні електричні схеми.

Просмотр содержимого документа
«Урок з фізики: «СИЛА СТРУМУ, НАПРУГА, ЕЛЕКТРИЧНИЙ ОПІР» у 9 класі»

Свердловський ліцей №1

Луганської області










УРОК ФІЗИКИ:

«СИЛА СТРУМУ, НАПРУГА,

ЕЛЕКТРИЧНИЙ ОПІР»




Автор: АСЄЄВ І. Г.

учитель-методист











Свердловськ - 2012


Асєєв І.Г., учитель фізики Свердловського

ліцею №1


УРОК ФІЗИКИ, 9 КЛАС


Тема: Сила струму, напруга, електричний опір

Мета:

- поглибити та систематизувати знання учнів за темою;

- поглибити навички вимірювання електричних величин та розрахунку ціни поділки вимірювальних приладів;

- поглибити навички читання, складання та розрахунків електричних схем;

- розвивати логічне мислення при розв’язанні задач «Чорні скриньки»;

- навчити учнів застосовувати знання у зміненій ситуації, самостійно оцінювати явища, факти при розв’язанні задач та виконанні віртуальних лабораторних робіт;

- створення сприятливого психологічного мікроклімату навчання за рахунок можливості вибору кожним з учнів оптимального темпу отримання інформації та навчальних завдань.

Обладнання: кабінет інформатики, ПК з оперативною системою “Windows XP”, ПМК «Фізика-8», мультимедійний проектор, великий екран, редактор “Microsoft PowerPoint”.

Тип уроку: урок узагальнення, систематизації та контролю знань.

Методичні поради:

Урок створений на базі педагогічного програмного засобу (ППЗ) «Фізика - 8 кл. для загальноосвітніх навчальних закладів» у режимі Конструктору уроків. Урок складається з 24 фрагментів, які можна поділити на певні категорії:

- фрагменти пояснювального змісту, що мають фото -, відео -, аудіо – та текстові матеріали щодо розгляду питань за планом цього уроку (№№ 1, 2, 4, 7, 13, 15, 17, 24);

- фрагменти, позначені номерами завдань знаком запитання «?», що потребують певних відповідей, розв’язання задач, перевірки співвідношень, складання електричних схем та записом відповідей кожним з учнів до «Бланку запису підсумків уроку» (див. додаток 1). (№№ 3, 5, 6, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 16);

- фрагменти, що містять відео пояснення та віртуальні лабораторні роботи за вивченою темою (№№ 18, 19, 20, 21, 22, 23).

Крім того, на екрані (замість дошки) за допомогою редактору “Microsoft PowerPoint” послідовно відображується план уроку та основні його етапи. На певному етапі проведення уроку вчитель демонструє таблицю варіантів для розв’язання задач «Чорна скринька», а після завершення контролю знань демонструє у режимі відео – мультиплікації послідовність розв’язання усіх варіантів задач, їх правильні відповіді та необхідні електричні схеми.


ХІД УРОКУ

1. Вступ


На початку уроку кожен з учнів отримує власні бланки відповідей, де вказує власне прізвище та ім’я, клас, при цьому, на кожному з бланків вже надруковано номери варіантів виконання завдань.


Номери вправ від 1 до 10 вказані з лівого краю бланків, де під кожним з номерів залишено порожні клітинки для подальшої відмітки вчителем.

Учень повинен заповнювати праву частину бланку, де є місця для запису відповідей на кожне з 10 завдань.

Далі кожен з учнів займає власне місце за комп’ютером, де вже завантажено розроблений урок у режимі «Проведення уроків»


Додаток 1.

«Бланк запису відповідей»


2. Основна частина


Урок сконструйовано таким чином, щоб кожний учень міг повторити основні поняття теми, власноруч відтворив перевірку певних закономірностей та співвідношень між вивченими фізичними величинами, тобто актуалізація опорних знань і умінь учнів здійснюється не окремою частиною уроку, а поміж виконанням певних завдань індивідуально кожним з учнів, що є психологічною перевагою та суттєвою економією часу.




Кадри конструктору уроку, які містять позначку знаку запитання «?», потребують розв’язання завдань та запису відповідей до бланку.

1. Запишіть до бланку відповідей назви тих елементів, номери яких вказано у бланку.

2. а) Яка назва приладу? б) Чому дорівнює ціна поділки? в) Які показники приладу?


3. а) Яка назва приладу? Чому дорівнює ціна поділки:

б)верхньої шкали? в) нижньої шкали?

4. Чому дорівнює сила струму в лампі? Накреслить схему електричного кола.


5. Як з’єднані електричні лампи?

6. Запишіть співвідношення між напругами ділянок електричного кола?


7. Запишіть закони послідовного з’єднання провідників.

8. Як з’єднані споживачі струму?


9. Запишіть закони паралельного з’єднання провідників.

10. Визначить опір провідника, номер якого вказано у бланку відповідей.



Після виконання всіх завдань та запису відповідей, кожен учень повертає бланк вчителю для перевірки.


3. Заключна частина


П

остільку учні класу мають різний рівень знань та підготовки за темою, у заключній частині кожному з них пропонується особисто визначитися щодо подальших варіантів перевірки.



Учні з достатнім та високим рівнем підготовки переходять на звичайне місце, де виконують розв’язання задачі «Чорна скринька» згідно вказаного варіанту і тексту, відображеного на екрані за допомогою мультимедійного проектору.

Хід розв’язання задач та знайдена електрична схема фіксується на звичайному паперовому аркуші, який, по закінчені виконання, отримує вчитель. Якщо у учня залишається зайвий час, він може повернутися до комп’ютеру і виконати одну з запропонованих лабораторних робіт, або виконати практичне завдання із вимірювальними приладами, що містяться на столі вчителя.

Учні, що мають середній та початковий рівень підготовки переходять до виконання віртуальної лабораторної роботи (згідно варіанту) і роблять певні розрахунки результатів дослідив і складання схем.


З
вичайно, що отримати підсумкову оцінку високого рівня мають шанс лише ті учні, які змогли розв’язати задачі високого рівня, про що попереджено у певному кадрі конструктору уроку. При цьому і після виконання лабораторної роботи кожен з них має змогу спробувати розв’язати задачу.



Накреслити схему електричного кола.


ВІРТУАЛЬНІ ЛАБОРОТОРНІ РОБОТИ

Лабораторна робота №1 «Вимірювання напруги на різних ділянках електричного кола»


Лабораторна робота №2 «Регулювання сили струму реостатом»


Лабораторна робота №3 «Вимірювання опору провідників за допомогою амперметра та вольтметра»

4. Підсумкова частина


Під час виконання завдань заключної частини вчитель має можливість дуже швидко перевірити бланки відповідей, фіксуючи під кожним номером завдань певні позначки якості виконання завдань: «+», «-», «+-».


При цьому він має змогу бачити помилки креслення елементів електричних схем, розрахунків ціни поділки вимірювальних приладів, запису законів та формул…


При такій організації контролю не треба додаткового часу на пошук у комп’ютері прізвищ учнів, їх оцінок, відсотків, тощо, головне, - все знаходиться, як кажуть, «перед очима», тобто наживо реалізується зворотній зв’язок «учень – учитель», «учитель – учень»! До того ж, за бажанням вчителя, він може перевірити всі бланки та виставити оцінки і після уроку (тут не виникає проблем підведення підсумку уроку).

У

підсумковій частині уроку на екрані з’являються кадри, де відтворено розв’язання усіх варіантів задач «Чорна скринька». Вчителю залишається лише прокоментувати певні тонкощі, та надати поради учням на майбутнє.





Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!