СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Үш өлшемді модельдер 7 сынып сабақ жоспары

Категория: Информатика

Нажмите, чтобы узнать подробности

7 сыныпқа арналған қысқа мерзімді сабақ жоспары

Просмотр содержимого документа
«Үш өлшемді модельдер 7 сынып сабақ жоспары»


Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:



Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 7

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Үш өлшемді модельдер

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

7.3.1.1 – нысандар мен оқиғалардың 3D моделін құру.

Сабақтың мақсаты

Барлығы:

Үш өлшемді модельдің анықтамасын біледі..

Көпшілігі:

Графикалық обьектілерді сала алады.

Кейбірі:

Графикалық обьектілерді салады, сақтайды.

Бағалау критерийі

  • Графикалық сурет құра біледі.

  • Графикалық суретін көшірмесін жасай алады

  • Салған сүретін түрін өзгерте алады

Тілдік мақсаттар


Диалог жазылым үшін сай келетін тіл стилі:

3D модель, Sketch up

Құндылықтарға баулу


Оқушылардың шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау және қарым –қатынас жасау қабілетін арттыру

Пәнаралық байланыс

Математика

Ағылшын

Орыс тілі

Алдыңғы білім


Sketch up бағдарламасымен таныс

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланғанкезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері



Сабақтың басы

0-2мин





Ұйымдастырукезеңі.

Мұғалімнің іс-әрекеті:

1.Санау арқылы топқа бөлу.

2.Үй тапсырмасын сұрау. «Өрмекшінің торы» әдісі арқылы бір біріне сұрақ қойғызу. 

Оқушылар іс-әрекеті:

«Шаттық шеңбері» әдісі оқушылар бүгінгі күнге сәттілік тілейді, сыныпта ынтымақтастық атмосферасы қалыптасады.

Ресурстар

3-9мин

Білу

«Өткен сабаққа шолу» электронды дереккөздерінен беріледі.

10 сұрақтан тұратын тест

Оқушылар «Бағдаршам» арқылы өз-өздерін бағалайды.

9-10 ұпай- жасыл

7-8 ұпай –сары

5-6 ұпай –қызыл

Топ ережесі құрылған плакат, бағалау парағы




10-13мин



«Қызығушылығын ояту» Оқушылар көрсетілген бейнекөрініс арқылы тақырыпты өздері ашуына ықпал жасаймын.


https://learningapps.org/display?v=p9rvwucs317


Сабақтың ортасы

13-20мин

















21-29 мин















30-35 мин















36-40 мин















Қолдану

Топтық жұмыс. Бейнекөрініс арқылы жаңа білім алады. Оны талқылайды.

Мұғалімнің іс-әрекеті:

Мақсаты: топтарда бір - бірін бағалау әдісі жүреді. Екі топ берілген тақырыпты қаншалықты дұрыс меңгергендігі, түсінгендігі және түсіндіре алғандығы көрсетіледі.

Оқушылардың іс-әрекеті:

Топтағы оқушылар жаңа тақырыпты қарастырып, бірге отырып талқылап, түсіндіреді. Сыныптағы белсенді оқушы басқаларға бағыт беріп отырады.Топтық талқыға салады, ойланады. Өзгелерді тыңдай отырып, өз білімін толықтырады, ізденеді.

Топтар бір-бірін бағалау «Бас бармақ» арқылы жүргізіледі.


1-тапсырма

Оқулықтағы тақырыпты оқып постер қорғаймыз

2.-тапсырма

Компьютерде тапсырма орындау

  

Sketch Up бағдарламасымен танысып, қарапайым модель құру

3-тапсырма

Ақпараттық ізденіс. Ғаламтор желісін пайдалана отырып «3D графикаға арналған бағдарламалар» тақырыбында ақпараттық ізденіс жасаймыз. Қандай бағдарламалар бар? Олардың артықшылықтары неде? Алынған мәліметтердің маңыздылығын талдап, дәптерге жазамыз




Сергіту сәті. Дене қимыл қозғалысы.

Оқушыларға бейнекөрініс көрсету арқылы әр түрлі жаттығуларды жасату.


«Смайликтер» арқылы бағалау.






Сабақтың соңы

41-45


Рефлексия. «Аяқталмаған сөйлемдер»



sketchup моделирование - YouTube













Постер, оқулық







































Саралау – Сізқандайтәсілменкөбірекқолдаукөрсетпексіз? Сізбасқаларға қарағанда қабілетті оқушыларғақандайтапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлапотырсыз?


Сыныптағы саралау жұмыстарында тапсырма, дерек көздері, баяндау, түсіндіру әдістері қолданылады.

Оқушылар бірлескен топтарда топтық жұмыстарда, жұптық жұмыстарда бірін- бірі қолдайды. Көшбасшы оқушылар топты ұйымдастырып алға жетелеп отырады. Қабілеті төмен оқушыларға егер қажет болса, қосымша көмек көрсетіледі және уақыт беріледі. Оқушылардың деңгейіне байланысты деңгейлік тапсырмалар дайындалып, сараланып жеке қабілеттері ескерілді. Әр оқушыдан күтілетін нәтиже әртүрлі болады. Тұйық, ұяң оқушылардың белсенділігі арту үшін, сабақ үстінде белсенді оқушымен жұмыс жасауынқамтамассыз ету. Электронды дереккөздерден құрастырылған «Өткен сабаққа шолу» тест өткен сабақты қалай меңгергенін білу мақсатында қолданылады. «Қызығушылығын ояту» стратегиясы арқылы жаңа тақырыпты ашу оқушыларды сын тұрғысынан ойлауға жетелейді.

«Ой қозғату» әдісі дайындалған тапсырмалардың көмегімен оқушылардың жаңа сабақты қалай игергендері жайлы түсінік қалыптастыру. «Сәйкестікті тап» таратпа қағаздар арқылы берілген сұрақтарға дұрыс жауап беру. Қарқыны жылдам, дереккөздермен жұмыс істей алатын кейбір оқушылар үшін С деңгейінде тапсырмалар табыс критерий бойынша жеке бағаланады.


«Бағдаршам», «Бас бармақ», «Смайликтер» арқылы бағалаймын. Оқушыларға әртүрлі деңгейде тапсырмалар орындатамын, кеткен қателіктерін түсіндіріп, түзетіп отырамын. Топпен жұмыс жасауда дұрыс бағдар беремін.

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау


Сабақ бойынша рефлексия


Сабақ мақсаттары немесеоқу мақсаттары шынайы, қолжетімдіболдыма?

Барлықоқушылароқумақсатынақолжеткіздіме?Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?

Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз.

Сабақ басталмас бұрын оқушылардан қауіпсіздік техника ережелерін сақтау ескертіледі. Компьютермен жұмыс жасау кезіңде сақталатын қауіпсіздік ережелерін айтамын. Оқушылар бір бірлеріне кедергі жасамау керек. Мұғалімнің рұқсатынсыз артық заттарға тиісуге болмайтыны, артық сөз айтпау керектігін ескертемін. Сергіту сәті кезінде дене мен қимыл қозғалысты әуенмен орындайды.



Жалпы бағалау



Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:


2:


Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:


2:


Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?





Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!