СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Виховна година «Поважаю европейські ціності – будую сучасну Україну!»

Нажмите, чтобы узнать подробности

Виховувати патріотизм, гордість за досягнення своєї держави.

Просмотр содержимого документа
«Виховна година «Поважаю европейські ціності – будую сучасну Україну!»»

Перший урок для учнів 9 класу

«Поважаю европейські ціності – будую сучасну Україну!»


Мета:

  • формування загальнолюдських принципів і норм життєдіяльності людини, суспільства й держави.

  • навчити учнів розуміти грані особистості; розрізняти ознаки самоповаги, власної гідності; усвідомлювати роль цінностей в житті людини;

  • сприяти становленню адекватної самооцінки учня (розуміння себе як цінності, людини з правами, свободами, інтересами);

  • виховувати патріотизм, формувати гордість за досягнення своєї держави.


МИ ДЛЯ ЄВРОПИ – ЄВРОПА ДЛЯ НАС…

НОВІ ГОРИЗОНТИ ВІДКРИТИ ВЖЕ ЧАС!


Хід уроку


Учень 1.

Я всім серцем люблю Україну свою,

Про майбутнє ми дбаєм щоднини:

А в Європу усім ми народом йдемо,

Щоб було якнайкраще людині.

І сьогодні настав вже омріяний час:

Незалежна – бо наша Вкраїна.

Із тризубом і гімном у Євросоюз

Іде наша земля – Україна.

Вчитель

Україна – держава європейська. Вона представлена в усіх європейських організаціях, співпрацює з ЄС, громадяни України працюють у країнах Європи. Україна має своє мистецтво, яке має європейський характер. Україна є частиною Європи. Ми повинні все робити, аби прискорити вхід у європейську співдружність. А це можливо лише за умови, що разом будемо збагачувати Україну, дбати про її авторитет, підвищувати добробут громадян.

Як відомо, розбудова української держави, ставить на порядок денний надзвичайно важливе і невідкладне завдання – виховання справжнього громадянина і патріота рідної землі. Лише люди, безмежно віддані українській національній ідеї, здатні відстояти незалежність, соборність України, вивести її з тимчасових соціально – економічних труднощів на шлях прогресу і процвітання.

Ці́нність — будь-яке матеріальне або ідеальне явище, яке має значення для людини чи суспільства, заради якого вона діє, витрачає сили, час, гроші, здоров’я тощо, заради якого вона живе.

ЯКІ ЦЕ – ЄВРОПЕЙСЬКІ ЦІННОСТІ?

Демократія – це такий спосіб управління державою, коли населення має можливість вільно обирати тих, хто ними управляє і піклується про добробут й гарне життя всіх громадян в однаковій мірі. Це свобода слова й вибору, але не вседозволеність. Свобода здійснюється в рамках закону, перед яким всі рівні.

Верховенство права – вся діяльність в державі базується на законах, які всі мають виконувати. Суперечності й спори вирішуються також на основі норм і принципів, що містяться в законах, мирним шляхом.

Рівні умови для всіх, це коли створені умови для всіх, хто бажає, незалежно від статі, віку, національності та віросповідання, вільно навчатися, працювати. Це повага до прав людини – право на життя, здоров’я, освіту, право обирати релігію й мову спілкування.

Побудова суспільства турботи й справедливості – це суспільство, в якому всі піклуються один про одного і поважають один одного. Податки спрямовуються на виплату пенсій, заходи з охорони здоров’я, на допомогу безробітним, забезпечення недієздатних осіб (інвалідів). Цей процес називається «побудова системи соціального захисту», яка має захищати уразливих членів суспільства.

Повага до себе й інших складається з таких цінностей як терпимість,повага та взаєморозуміння. Повага до етнічних і культурних особливостей є важливим здобутком ЄС.

Мир. ЄС докладає зусиль для забезпечення миру й стабільності як всередині об’єднання, так і за його межами. ЄС надає найбільшу допомогу біженцям – це особи, що тікають з рідної країни, в якій ведуться війни або конфлікти.

Вправа «Асоціативний кущ»

Кожна дитина відповідає на питання: Що таке “Європа”? Які асоціації у Вас виникають зі словом “Європа”?

Учень 2.

Хочете знати, як мене звати?

Європа мене величати.

Коли народилася?

О, на карті я давно з’явилася,

Про це усі у світі знають.

Чи велика у мене родина?

Так, у мене не одна дитина.

Об’єднала у Євросоюз 28 країн,

Усім комфортно в нім.

Розумію, вам кортить про ЄС запитати?

Ну що я мушу сказати…

Це — така організація,

Де кожна нація

Має рівні права і свободи,

Живуть у злагоді усі народи,

Перегляд відеоролика  «Європа починається с тебе» https://www.youtube.com/watch?v=I3AWPeLgqOg)

Які цінності ви побачили?  Це Європа чи Україна? А чи можемо ми так чинити? Що для цього треба зробити?

Учень 3.

Європейський Союз – економічний та політичний союз держав-членів Європейських Спільнот, створений згідно з Договором про Європейський Союз (Маастрихтський Трактат), який підписаний у лютому 1992 року і чинний із листопада 1993 року. Метою ЄС є створення умов вільного пересування в його межах товарів, послуг, капіталів та робочої сили. День Європи – 5 травня.

Вчитель

Процес становлення незалежної демократичної України з її праг­ненням стати повноправним членом європейської спільноти перед­бачає всебічне утвердження в суспільному та індивідуальному бутті цивілізованих норм життя на основі загальнолюдських цінностей та духовних, моральних і культурних засад життя українського народу. Тому кожен вас повинен мати  не тільки  необхідні компетенції,  ґрунтовні знання з різних предметів, а  й бути гідним громадянином, патріотом своєї держави; інтелектуально розвиненою, духовно і морально зрілою особистістю, яка  готова протистояти викликам глобалізації життя.

У глобальному світовому суспільстві молодь не повинна втра­чати свою індивідуальність, глибоке відчуття єдності з українським народом, повагу до його духовних, моральних і культурних над­бань.

СИМВОЛИ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ.

Історія створення прапору починається у 1955 році. Тоді Європейський Союз існував лише у вигляді Європейського об’єднання вугілля та сталі, до якого входило шість країн. Однак існувала окрема організація з ширшим представництвом – Рада Європи, яка була заснована на кілька років раніше для захисту прав людини та збереження європейської культури. У той час Рада Європи підбирала собі емблему. Після активних обговорень було прийнято нинішній варіант прапора – коло з 12 золотих зірок на блакитному тлі. Число зірок не має нічого спільного з кількістю країн-членів організації. В різних традиціях «12» є символічним числом, що означає абсолютну досконалість. Це також і кількість місяців у році, і кількість цифр на циферблаті годинника, тоді як коло є ще й символом єдності.

Так народився європейський прапор, який представляє ідеал об’єднання народів Європи. На ньому сяє дванадцять зірок, як символ довершеності, повноти та єдності. Прапор залишається незмінним протягом років, незважаючи на розширення ЄС.

Пізніше Рада Європи закликала інші європейські установи прийняти той самий прапор, і у 1983 році його затвердив Європейський Парламент. Усі європейські інституції використовують його з початку 1986 року.

Європейський прапор – це єдина емблема Європейської Комісії, виконавчого органу ЄС. Інші європейські установи та органи додають до прапора свою власну емблему.

Учень 4.

Дванадцять зірок мерехтять

У небі голубому.

Вони указують нам шлях

До єдності й любові.



Гімн. У широкому значенні – це гімн не лише ЄС, але й усієї Європи. Музика гімну взята з Дев’ятої симфонії, яку Людвіг ван Бетховен написав у 1823 році. У фінальній частині своєї симфонії Бетховен поклав на музику слова «Оди радості», написаної у 1785 році Фрідріхом фон Шиллером. У цьому вірші знайшла відгук ідея братання народів, яку поділяв і Бетховен.

У 1972 році Рада Європи схвалила бетховенську тему «Оди радості» як свій гімн. Без слів, універсальною мовою музики, гімн виражає ідеали свободи, миру та солідарності, на яких тримається Європа.

У 1985 році гімн було схвалено як офіційний гімн ЄС. Втім він не має на меті замінити існуючі національні гімни європейських країн. Гімн ЄС – це утвердження спільних цінностей та їх єднання в усьому розмаїтті національних відмінностей.

Вчитель. 

Проголосивши європейський вибір, наша держава у партнерстві із різноманітними європейськими структурами в усіх напрямках своєї діяльності бере участь у світових інтеграційних процесах. Україна є сусідом великого континентального об’єднання держав під назвою Європейський Союз, до складу якого увійшла переважна більшість держав Європи. Загальною стратегічною метою становлення України як європейської держави є отримання повноправного членства в Європейському Союзі.

Не можна також не погодитися із тим фактом, що молодь стала сьогодні тією верствою населення, яка відчуває на собі найбільшу відповідальність за наше спільне майбутнє. Водночас саме молода генерація України не бачить альтернативи європейській перспективі розвитку нашої держави. Але в житті все починається з малого і відчуття себе європейцем теж. І тому не лише загальна інформація про наших сусідів, але й безпосередня співпраця, розуміння європейських цінностей є важливою запорукою нашого добросусідства.

Учень 5.

Будуймо Вкраїну

Квітучу, співочу,

І з небом блакитним,

Мов очі дівочі. 

Будуймо найкращу свою Батьківщину, 

Щоб щастя вселилось у кожну родину!

 

 

Інтелектуальний калейдоскоп.

  • Як розшифровується абревіатура ЄС? Європейський союз.

  • Яка єдина грошова одиниця введена в Європейському Союзі? Євро.

  • На якому материку знаходиться Європа? Євразія.

  • В якій країні знаходиться географічний центр Європи? Україна.

  • Яку країну Європи називають «Країна гейзерів та вулканів»? Ісландія.

  • Яка країна на європейському континенті найменша? Ватикан.

  • Яка гірська вершина Українських Карпат найвища? Гора Говерла.

  • Який півострів Європи найбільший? Скандинавський півострів.

Вчитель. Країни ЄС дали світу величезну кількість відомих діячів: музикантів, художників, поетів, скульпторів та ін..

« Відомі люди»

Встановить відповідність: культурний діяч  – країна -портрет                         

  • Шуберт – композитор - Австрія

  • Чаплін – актор - Великобританія

  • Гете – письменник - Німеччина

  • Ейфель – архітектор - Франція 

  • Да Вінчі – художник - Італія             

  • Архімед – вчений  -  Греція

  • Магеллан – мореплавець - Португалія

«Музей — бюро географічних знахідок»

  1. Русалка. (Данія)

  2. Калина. (Україна)

  3. Бандура. (Україна)

  4. Шоколад. (Швейцарія)

  5. Кукурудза. (Румунія)

  6. Парфуми. (Франція)

  7. Рукавиця. (Фінляндія)

  8. Куранти XV ст. (Чехія)

  9. Спідниця в клітинку (Шотландія)

«Цікава Європа»

«Вічне місто» ( Рим)

«Туманним Альбіоном» називають…( Великобританію)

«Країна вулканів та гейзерів» ….( Ісландія)

«Батьківщина Олімпійських ігор» …( Греція)

«Країна вальсу»… ( Австрія)

«Країна дамб та тюльпанів» …( Голландія – Нідерланди)

«Країна тисячі боліт» … ( Фінляндія)

«Барселона» це команда ?»» ….( Іспанії)

«Назва « Європейської» капусти ?»… (Брюссельська – Бельгія)

На берегах якої річки розміщується столиця Великої Британії?

( Темза)

Яка країна розміщується на Апенінському півострові? ( Італія)

В якій країні знаходиться Лазуровий берег?( У Франції)

Яку державу називають країною-банкіром? ( Швейцарію)

В якій країні знаходиться найзахідніша точка Євразії мис Рока?

( У Португалії)

Найвища гірська система Європи.( Альпи)

Яке столичне місто перетинає нульовий меридіан? ( Лондон)

Найбільша за площею європейська країна. ( Україна)

Яка протока відділяє Європу від Африки? ( Гібралтарська)

Найменша незалежна держава у світі. ( Ватикан)

У назві яких міст України відображено колір? (Біла Церква, Красноармійськ, Жовті Води, Червоне, Краснодон, Чорнобиль, , Красний Лиман, Красноперекопськ).

Назвіть міста України, у назві яких віддзеркалено імена. (Антонівка, Макіївка, Олександрівка, Миколаїв, Київ, Володимир-Волинський, Дмитрівка, Володимирівка, Дніпропетровськ, , Кирилівка Артемівськ, Костянтинівка…).

Рефлексія.

 Складання асоціативного грона «Україна».

(незалежна, вільна, патріотична, соборна, демократична, єдина, європейська, багатонаціональна, багатомовна, спортивна, пісенна…).

Учень 6.

В серці кожної людини

Місце є для Батьківщини.

А у мене і в родини

Живе в серці Україна!






























Учень 1.

Я всім серцем люблю Україну свою

Про майбутнє ми дбаєм щоднини:

А в Європу усім ми народом йдемо,

Щоб було якнайкраще людині.

І сьогодні настав вже омріяний час:

Незалежна – бо наша Вкраїна.

Із тризубом і гімном у Євросоюз

Іде наша земля – Україна.

Учень 2.

Хочете знати, як мене звати?

Європа мене величати.

Коли народилася?

О, на карті я давно з’явилася,

Про це усі у світі знають.

Чи велика у мене родина?

Так, у мене не одна дитина.

Об’єднала у Євросоюз 28 країн,

Усім комфортно в нім.

Розумію, вам кортить про ЄС запитати?

Ну що я мушу сказати…

Це — така організація,

Де кожна нація

Має рівні права і свободи,

Живуть у злагоді усі народи,

Учень 3.

Європейський Союз – економічний та політичний союз держав-членів Європейських Спільнот, створений згідно з Договором про Європейський Союз (Маастрихтський Трактат), який підписаний у лютому 1992 року і чинний із листопада 1993 року. Метою ЄС є створення умов вільного пересування в його межах товарів, послуг, капіталів та робочої сили. День Європи – 5 травня.

Учень 4.

Дванадцять зірок мерехтять

У небі голубому.

Вони указують нам шлях

До єдності й любові.




Учень 5.

Будуймо Вкраїну

Квітучу, співочу,

І з небом блакитним,

Мов очі дівочі. 

Будуймо найкращу свою Батьківщину, 

Щоб щастя вселилось у кожну родину!



Учень 6.

В серці кожної людини

Місце є для Батьківщини.

А у мене і в родини

Живе в серці Україна!




Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!