СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Воду цінувати – про своє майбутнє дбати.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Ознайомити учнів з властивостями води, розширювати уявлення про її цінність для життя; вчити досліджувати власні звички, стиль життя щодо користування водою;вчити визначати прийняті для себе дії щодо ощадливого споживання води і збереження її від забруднення; виховувати бережливе ставлення до води.

Просмотр содержимого документа
«Воду цінувати – про своє майбутнє дбати.»

Тема 2. Вода – життєдайна сила.

Тема уроку: Зустріч перша. Воду цінувати – про своє майбутнє дбати.

Мета: - ознайомити учнів з властивостями води, розширювати уявлення про її цінність для життя; вчити досліджувати власні звички, стиль життя щодо користування водою;вчити визначати прийняті для себе дії щодо ощадливого споживання води і збереження її від забруднення;

виховувати бережливе ставлення до води.

Обладнання: Посібник, кольорові олівці, ксерокопії аркушів для дослідження, по 5 паперових смужок – промінчиків для кожного учня, ТЗН для фізкультхвилинки.

Хід уроку

І. Організація класу до уроку.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  1. Загадка.

Відома людям рідина,

Усяк її вживає.

Буває хмаркою вона,

Сніжинкою буває.

Бува, як скло, вона тверда.

Ви здогадались? Це-... (вода).

  1. Установка на увагу. Створення емоційного фону уроку.

(Звучить запис дзюрчання води. На дошці малюнки із зображенням у різному стані.)

  • Послухайте вірш Н. Красоткіної «Вода» й подумайте, чому радіє вся Земля?

А вода – це справжнє диво!

Як прожити без води?

З нею ми завжди щасливі,

З нею в нас нема біди.

Є вода – ростуть рослини:

Ліс, сади, рясні поля.

Це чудово для людини

І радіє вся Земля!

Плавають в водичці діти,

Риби у воді живуть.

Розцвітають в лузі квіти

І рясні дощі ідуть.

Кругообіг повсякчасно

На Землі вода веде.

Тож з водою всім прекрасно

І біди нема ніде.

  1. Мозковий штурм.

  • Так чому радіє вся Земля?

  • Які рядки про це говорять?

  • А чи багато води на Землі?

  • Де є вода?

  • А що ми повинні робити, щоб наша планета продовжувала радіти?

ІІІ. Повідомлення теми і завдання уроку.

  1. Обговорення малюнка на с. 80.

- Що ви бачите на малюнку?

- Як ви думаєте, про що ми будемо сьогодні говорити?

- А хто із незвичайної школи буде нам допомагати?

  1. Робота з посібником обговорення вступу до теми та завдання 1.

Вода - це один із найцінніших дарів планети...

- Про що ви повинні дізнатися і чого навчить вас Краплинка?

V. Первинне сприймання і усвідомлення нового матеріалу.

  1. Перегляд малюнків у посібнику с. 82.

  • Як ви думаєте про що буде говорити з дітьми Краплинка?

  • Чи сприяє така поведінка збереженню води і чому?

Діти зачитують розповідь Краплинки і доповнюють речення уже відомою їм інформацією.

  1. Знайомство з текстом про воду у посібнику. (Діти читають ланцюжком).

Мозковий штурм.

  • Яка вода використовується у побуті – прісна чи солона?

  • Чи достатньо на Землі прісної води?

  • Чи відомо вам, як можна скоротити витрати води?

  • Для чого це потрібно?

(Обговорення відповідей).

  1. Фізкультхвилинка з використанням ТЗН «Зла хмаринка»

  2. Робота з посібником. Завдання 3. Дослідження за малюнками с. 82.

Висловлювання думок за такими запитаннями:

  • Що ви знаєте про зменшення витрат води?

  • Як ви використовуєте воду?

  1. Робота з прислів’ями. (смужки)

Підбери до кожного вислову його значення і поясни чому саме так говорять. І чи погоджуюєтесь ви з ними?

  1. Дослідження. Завдання 4 у посібнику с. 83- 84.

Працюють за інструкцією на відксерених аркушах.

VІ. Підсумок уроку.

  1. Зворотній зв'язок.

  • Що найбільше сподобалося на уроці?

  • Про що дізналися?

  • Чого навчилися?

  • Якими враженнями і інформацією поділитеся з батьками і друзями?

  • Про що говорять ваші дослідження?

  • Які ви зробили для себе висновки?

  1. Прощання.

Беруться за руки і хором «Воду треба берегти!»




Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!