СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Word документ Тақырыбы: "Сөйлемдегі сөздердің байланысы.Қаздарым"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Тақырыбы:Сөйлемдегі сөздердің байланысы.Қаздарым.

Мақсаты: Сөйлемдегі сөздердің байланысы туралы түсініктерін арттыру,сауатты оқу-жазу дағдыларын ой-өрістеретін,белсенділіктерін диалогты сөйлеу байланыстырып сөйлеу дағдысын рөлге бөліп оқуын дамыту.Жинақылыққа,тапқырлыққы білімге ізденімпаздыққа тәрбиелеу.

Түрі:жаңа сабақ

Типі:жаңа тақырыпты меңгерту.

Әдіс-тәсілдер:іздену,сұрақ-жауап,сын тұрғысынан ойлау топпен жұмыс,ойын түрлері ,тіл дамыту.

Пәнаралық байланыс:дүниетану

Просмотр содержимого документа
«Word документ Тақырыбы: "Сөйлемдегі сөздердің байланысы.Қаздарым"»

Тақырыбы:Сөйлемдегі сөздердің байланысы.Қаздарым.

Мақсаты: Сөйлемдегі сөздердің байланысы туралы түсініктерін арттыру,сауатты оқу-жазу дағдыларын ой-өрістеретін,белсенділіктерін диалогты сөйлеу байланыстырып сөйлеу дағдысын рөлге бөліп оқуын дамыту.Жинақылыққа,тапқырлыққы білімге ізденімпаздыққа тәрбиелеу.

Түрі:жаңа сабақ

Типі:жаңа тақырыпты меңгерту.

Әдіс-тәсілдер:іздену,сұрақ-жауап,сын тұрғысынан ойлау топпен жұмыс,ойын түрлері ,тіл дамыту.

Пәнаралық байланыс:дүниетану

Сабақтық барысы

Әрекет кезеңдері

Мұғалімнінің іс-әрекеті

Балалардың

іс-әркекеті

I.Ұйымдастыру кезеңі.

Психологиялық дайындық.

(2мин)



II. Өткен сабақты пысықтау ой қозғау.

(3мин)
















III.Жаңа сабақ


(5мин)













Сергіту сәті.

(2-3мин)





























Ой толғаныс:









ІV.Рефлексивті-корекциялаушы кезеңі.


Оқушының назарын сабаққа аудару.

Қуанамын мен де,
Қуанасың сен де,
Қуанамыз бәріміз
Арайлап атқан күнге

Балалар, сөйлемдегі сөздердің бір-бірімен байланысын не арқылы білеміз?

«Мамыр» деген өлеңді мәнерлеп оқытады

Байланысып тұрған сөздерді табайық.

Қандай талға?

Не тарайды?

Қандай әні тарайды?

Не тербеліп?


Не құлпырды?


Өлеңдегі сөздердің бір-бірімен байланыста болады.

Сабағымызды осы тақырыппен жалғастырамыз.

Оқулықпен жұмыс:

162-жаттығу. Сөйлемдегі сөздердің байланысы табу.

Үлгі: Шөп-өсті.


Не өсті?

Атам шөпті қайтті?


шөпті қайтті?


Біз шөпті не істедік?


шөпті не істедік?



Шеп-шеп шөжәлерім.

Нәзік үнді шөжәлерім

Мамық жүнді шөжәлерім


Оқулықпен жұмыс:

(5мин)

163-жаттығу.

Сөйлемдерді көшіріп жазу. Сөйлемдегі қарамен жазылған сөздердін байланысын табыңдар. Ауызша суреттер арқылы:

Неге салды?

Нені ұяға салды?

Кім балапанды ұяға салды?

«Қаздарым»өлеңді рөлге бөліп оқу.

-1 оқушы?

-2 оқушы.

Сұраулы сөйлем болғандықтан оған не қайтару керек?


Қаздар суда неғып жүр екен?





Басқа қандай үй құстарысуда жүзеді?


Сөйлемдегі сөздердің байланысын не арқылы білеміз?

Қаздарым өлеңде не туралы айтылады?

Сабақ ұнадыма?

Сабақта қиын жер болдыма?

Не ұнады?

Үйге тапсырма:








Бағалау

Шаттық шеттық шеңбері





Балалар жауап-сұрақ арқылы.

Сұрақ арқылы.


1 куплет -1 оқушыға

2 куплет -2 оқушыға



жас талға

әні тарайды

Мамыр әні тарайды

дүние тербеліп.жер тербеліп

дала құлпырды

қала құлпырды








Оқушылар мұхият тыңдайды тапсырманы

жазады.




Атам шапты.


Шөпті шапты.


Біз тасыдық.


Шөпті тасыдық.



Қимылмен көрсетеді














ұяға салды

балапанды ұяға салды

Айдар балапанды ұяға салды.





-Адамдардың бір-бірімен сөйлесуі диалогті сөйлесу деп аталады.

Сайраңдап гүлесіп рақаттанып жүр.

Қаздар суды жақсы көреді.Олар суда жүзеді.Суда олардың

Жақсы мекені.

Мысылы:Үйрек суда жүзеді.


Балалардың жауабы.

-Сұрақ арқылы.


-Құс туралы.


-Бағдаршам




Үйге: Сөйлемдерді көшіріп жазу. Сөйлемдегі сөздердін байланысын табыңдар.

1.Айжан өлеңді жақсы айтады.

2.Мұрат домбыра тартады.

Белсенді қатысқан оқушыларға бағалау.

Күтілетін нәтиже:

Нені білу қажет:

Сөйлемдегі сөздердің байланысы.Қаздарым,білу қажет

Не істей алады:

-тапсырмаларды орындай алады.