СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

ЗАТ МАССАСЫНЫҢ САҚТАЛУ ЗАҢЫ

Категория: Химия

Нажмите, чтобы узнать подробности

ЗАТ МАССАСЫНЫҢ САҚТАЛУ ЗАҢЫНА САБАҚ ЖОСПАРЫ ЖІБЕРІЛДІ.

Просмотр содержимого документа
«ЗАТ МАССАСЫНЫҢ САҚТАЛУ ЗАҢЫ»

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Пәні

Химия

Сыныбы

8

Тақырыбы

Химиялық реакция теңдеулері. Зат массасының сақталу заңы.



Мақсаты

Топпен жұмыс істеуге дағдыландыру, әдістер арқылы сабақ тақырыбын ашу.

Сілтеме

8-сыныптың химия оқулығы

Күтілетін нәтиже

Топпен жұмыс жасалады, ізденеді, өздігінен тақырыпты талдайды, тапсырмаларды орындап, бағалай алады.



Уақыты

Жұмыс түрлері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

2 минут

I.Ұйымдастыру кезеңі

«Кеме» ойыны арқылы 4 топқа бөлу.

Оқушылармен амандасады

Топқа бөледі, Баға критерийлерін айтады.

Мұғаліммен амандасады,

4топқа бөлінеді

10 минут
















10минут

2 минут



3 минут








3 минут







2 минут




1 минут


4 минут

III.Жаңа сабақ

Топтарға ДЖИГСО әдісі бойынша тапсырма беру

1 топқа: Судың (H2O) түзілу химиялық реак. табу және теңестіру.

2 топқа: Алюминий (ІІІ) валеентті оксидінің түзілу реак. Жазу, коэффицентпен теңестіру.

3 топ: неге реакцияның басындағы атомдар массасы қанша болса, оның соңында да сонша масса сақталады?

4 топ:

6 г (Mg)+(O2) 4г =10 г(MgO) мына реакцияның мәнің ашыңдар.

Постер қорғайды

Бір оқушы «Аңыз – адам » әдісі бойынша ұлы ғалым Ломоносов жайлы айтады.

IV. Сабақты бекіту:

І. Берілген жұп заттар әрекеттескенде жүретін химиялық реакция теңдеулерін аяқтаңдар:

  1. 2Mg +O2= 2 MgO

  2. Na+S=NaS

  3. K+3P=KP3

  4. 4P+5O2=2P2O5

ІІ. Төмендегі химиялық реакция теңдеулеріндегі қажетті заттардың формуласын тауып, коэффиценттерін қойыңдар:

  1. …+O2=ZnO

  2. …+O2=CaO

  3. …+O2=Cr2O3

Топтар тапсырмаларын ауыстырып, бірін-бірі тексеріп ұпай береді.




Сергіту сәт: Аспаптар жарысы


«Болжам» стратегиясы

Ағаш жанған соң аздаған ғана күл қалады. Неге ағаштың массасы күлдің массасына тең емес? Қалған өнімдер қайда кетті?


Оқулықтан тапсырма беру














Топ іс-әрекетін бақылайды


Интернеттен іздеу.


Тапсырмаларды тоқа береді, орындалып болған тапсырманы бір топтыкін, екінші топ тексереді.











Тақтадан дұрыс жауаптарын шығарады.



Оқушылардың есту қаблетерін жақсарту мақсатында күй қосады.



Оқулықтағы берілген тапсырмаларды топпен бірге оқиды, бір-біріне түсінбегендерін түсіндіреді.





Оқығанын басқаларға жеткізеді,

Топпен бірге жұмыс істейді

Көреді, дәптерлеріне жазады.



Әр қайсысы тақтаға тапсырманы орындап, ұпай сан жинайды.












Дұрыс жауапқа сүйеніп қателерін шығарады.



Күйдегі аспаптарға байланысыты бөлінеді, скрипка, гитара, домбыра осы аспаптарды естігенде іс-қимылмен көрсетеді.

2 минут

IV.Сабақты қорытындылау

Рефлексия

Стикер таратады.

не білем

Не білдім

Білгім келеді

2 минут

V.Бағалау

Жұлдызшаларын жинайды

Жұлдызшаларын тапсырып, өздеріне баға қояды.

1 минут

VI.Үйге тапсырма

§15,16,№5-44 бет

Күнделіктеріне жазып алады