4 бөлім Заттардың тасымалдануы
Сабақ 16 Ағзадағы зат тардың тасымалдануы
|
Мектеп :О.Исаев атындағы ЖОББМ
Мұғалімнің аты –жөні:Габдушева Б.А
|
Күні :
|
7.11.2017
|
СЫНЫП 7
|
Қатысқандар 12
|
Қатыспағандар 0
|
Оқу мақсаты
|
7.1.3.1 - тірі ағзалардағы қоректік заттардың тасымалының маңызын түсіндіру;
7.1.3.2 – өсімдіктерде заттардың тасымалын қамтамасыз ететін мүшелерді танып білу
|
|
Негізгі сөздер мен тіркестер
|
|
Қан жүйесі ,топырақтың құнарлығы .тамыр қысымы
|
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер
|
|
Талқылауға арналған тармақтар
|
|
Заттардың тасымалдануының маңыздылығы
|
|
Сіз ..... неліктен екенін айта аласызба
|
|
Жануарлар мен өсімдіктердің тасымалдануы қалай жүретінін айта аласызба ?
|
|
Жазылым бойынша ұсыныс
|
|
Қысқаша конспект
|
Тілдікмақсаттар
|
Оқушылар тірі ағзалардың арасындағы заттар алмасуының үдерісін ұғына алады
|
Құндылықтарға баулу
|
Өмір бойы оқу. Топта жұмыс жасау арқылы өзіне және айналадағы құрмет, ынтымақтастық; Жұмыстарды өзара және жеке тексеру кезінде әділдік құндылығын дарытуға болады.
|
Пәнаралықбайланыс
|
Химия
|
Алдыңғы оқу
|
Биология тірі ағзалар екенін біледі Өсімдіктер курсынан түсініктер бар
|
Сабақ барысы
|
|
Жоспарланған уақыт
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурс
|
|
Басталуы
Білу және түсіну
|
Ұйымдастыру .Психологиялық ахуал Сыныпты «Жануарлар » «Өсімдіктер » деген топтарға бөлінеді
Заттар тасымалы деген не ?
2Жануарларлда заттар тасымалы қалай жүреді ?
Сызбанұсқа бойынша өсімдіктердің тіршілігін ажырату:
Су мен органикалық заттар өткізгіш ұлпалары арқылы тасымалданады
|
Ақпарат қағазы
|
|
Ортасы
Қолдану
Талдау
|
Жануарлар мен өсімдіәктерге заттардың тасымалдануы не үшін керек?
Елді мекен ,мемлекет тірі ағзаларға тасымалдау керекпе?
Жануарлардағы заттар тасымалын сызба түрінде көрсетіңіз ?
Өсімдіктер тасымалын сызба түрінде көрсетіңіз?
Видеороликтер көріну
|
Оқулық
|
|
Сабақтың соңы
Синтез
|
Өсімдік ағзасына түскен зат қалай өзгереді ?
Жануар ағзасына түскен зат қалай өзгереді ?
|
|
|
Үйге тапсырма
2 мин
|
Сабақ 16 Ағзадағы зат тардың тасымалдануы
|
|
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
|
Рефлексия
|
Кері байланыс.
Тақтаға чемодан, еттартқыш, себет ілінеді. Оқушылар бүгінгі сабақтан алған білімдеріне қарай суретті таңдайды.
Алған білімім болашақта қажет .
Алған білімімді жинақтап, қорытамын, електен өткіземін.
Алған білімімді қажет етпеймін.
|
|
Қысқашабағалау
Қандайекі мезет ең табысты (сабақ беру мен оқытудықарастырыңыз)?
1:Бейне материалдар көрсету, эксперимент
2:СТО сұрақтары
Қандайекімезет сабақтыжақсартты (сабақ беру мен оқытудықарастырыңыз)?
1: әрбір талданған ақпарат бойынша кері байланыс алып отыру
Мен сабақтан топ пен жекелеген адамдар туралы не білдім, келесі сабақта не айтамын?
Келесі сабақта қалыптастырушы бағалау тапсырмаларын ойластырып, зертханалық жұмыс жасатамын
|
|