СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Жан еді сондай балажан

Категория: Всем учителям

Нажмите, чтобы узнать подробности

 

Сыныбы:

 4

Бастауыш сынып мұғалімі:   

Сабақтың тақырыбы:

Жан еді сондай балажан. Ә.Ысқабай

Мақсаты:

Дінмұамед Ахметұлы Қонаев туралы түсінік беру, мәтіннің мазмұнын ұғыну

Күтілетін нәтижелер:

*Оқушылар автор туралы мағлұмат алады.*Мәтінің идеясын ашады.

*Д.Қонаев туралы мәліметтер жинай алады

Керекті жабдықтар:

Оқулық, «Әлемнің шапағатнұрлы адамдары» кітабы, Әртүрлі баспа беттеріндегі жазбалар, АКТ

Сабақ барысы:

Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті                                                                                        Күлімдеп күн бүгін, қарады сағанда.                                                            Күлімдеп күн бүгін, қарады маған да.                                                                                                                                           Күлімдеп күн бүгін, қарады баршаға.

 Оқушы әрекеті

Амандасады.

Кіріспе

 

  Оқушылар суреттер арқылы топқа бөлінеді.

Бағалау парағымен таныстыру. «Блоб» ағашы таратылады

                «Сенесіз бе,сенбейсіз бе?»

Ұлттық құндылығымызды біле жүрейік

1. Әлемдегі алтын қоры бойынша Қазақстан 10 орында дегенге сенесің бе?(жоқ 6 орында)

2. Қазақ балуаны Қажымұқан Мұңайтбасов 56 медаль иеленгеніне сенесізбе?(я) ол28 мемлекетте күресіп тұңғыш қазақ палуаны атанған.

3. Қазақстанның жерінде пайдалы қазбалардың 6 мыңнан астам кен орны бар екеніне сенесіз бе? (я)

4. Қазақстан жерінде 126-дан астам ұлт өкілдері тұрантындығына  сенесіз бе? (я)

5. Әлемдегі ең ұзын жаяу көпір Қазақстанда екеніне сеніз бе (я) атырауда

6..Әлемнің екінші ұстазы Қазақстанда туған дегенге сенесіз бе? (я)Әбу-насыр Әл-Фараби

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабаққа деген жігерін шыңдау

 

Тұсау кесер

 

                      Ойшақыру.                                                                                                     Өтіп жатқан тарау қалай аталады?

«Жарық жұлдыздар»                                                                                                          Тарау бойынша қай мәтіндер ұнады,өзіңе жақын, мақтаныш етер, үлгі тұтар кейіпкерлер туралы әңгімеле?

 

Өткенді еске түсіреді, Өмірмен байланыстырады.

 

Сергіту сәті

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Негізгі бөлім

 

 

 

 

Мынау менің жүрегім,                                                                     Бәрі осыдан басталған.                                                                 Мынау басым ақылды,                                                                   Бәрін осы басқарған.                                                                        Мынау менің оң қолым,                                                                       Мынау менің сол қолым.                                                       Барлық істі басқарған.

 

« Биік таулар алыстаған сайын зорайып көрінеді» деген сөз бүгінгі сабақтың негізгі ұғымын білдіріп тұрғандай.

                                                                                   Оқулықпен жұмыс  «Жан еді сондай балажан»

Балажан

 

Жақсы көру Баланы құрметтеуСәбиге деген                                 мейірім

Мәтінді тізбектеп оқу.                                                                         Әр шумаққа түсінік беру. Қажымұқан спорт сарайы туралы әңгімелеу

Топтық жұмыс

1-топқа: Д.Қонаевтің есімі берілген деректер жинақтап ,түсінік беру.

2-топқа: Хронологиялық кесте жасау.

3-топқа: Ұлы адамдардың Д.Қонаевқа берген бағасы  туралы қысқаша деректер, даналық сөздер туралы әңгімелеу.

Дінмұхамед – Нағыз дос деген сөз.

 

 

 

Ойтолғау

«Жанымда жүр жақсы адам» эссе жазу.

Жұпта: Үлгі тұтар даналық сөздерімен бөліседі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқушылардың шығармашылықпен жұмыстанады

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Қосымша мәлімет алады.

 

 

Әр топ бір-бірін бағалайды.

 

 

 

Қорытынды

Бүгінгі сабақ ұнады ма?

Қандай әсерде болдың?

                                                                                                                                     сабақ қорытындыланады

Бағалау

«Блоб» әдісі арқылы бағалау

Балалар блоб арқылы бағалайды.

Үйге тапсырма

Мәтінді түсініп оқу.Тың деректер жинақтау

Күнделіктеріне жазып алады.

Рефлексия

Стикер арқылы

Ойларын білдіреді

 

 

Просмотр содержимого документа
«ҚМЖ. Конаев.»


Сыныбы:

4

Бастауыш сынып мұғалімі:

Сабақтың тақырыбы:

Жан еді сондай балажан. Ә.Ысқабай

Мақсаты:

Дінмұамед Ахметұлы Қонаев туралы түсінік беру, мәтіннің мазмұнын ұғыну

Күтілетін нәтижелер:

*Оқушылар автор туралы мағлұмат алады.*Мәтінің идеясын ашады.

*Д.Қонаев туралы мәліметтер жинай алады

Керекті жабдықтар:

Оқулық, «Әлемнің шапағатнұрлы адамдары» кітабы, Әртүрлі баспа беттеріндегі жазбалар, АКТ

Сабақ барысы:

Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті Күлімдеп күн бүгін, қарады сағанда. Күлімдеп күн бүгін, қарады маған да. Күлімдеп күн бүгін, қарады баршаға.

 Оқушы әрекеті

Амандасады.

Кіріспе


Оқушылар суреттер арқылы топқа бөлінеді.

Бағалау парағымен таныстыру. «Блоб» ағашы таратылады

«Сенесіз бе,сенбейсіз бе?»

Ұлттық құндылығымызды біле жүрейік

1. Әлемдегі алтын қоры бойынша Қазақстан 10 орында дегенге сенесің бе?(жоқ 6 орында)

2. Қазақ балуаны Қажымұқан Мұңайтбасов 56 медаль иеленгеніне сенесізбе?(я) ол28 мемлекетте күресіп тұңғыш қазақ палуаны атанған.

3. Қазақстанның жерінде пайдалы қазбалардың 6 мыңнан астам кен орны бар екеніне сенесіз бе? (я)

4. Қазақстан жерінде 126-дан астам ұлт өкілдері тұрантындығына сенесіз бе? (я)

5. Әлемдегі ең ұзын жаяу көпір Қазақстанда екеніне сеніз бе (я) атырауда

6..Әлемнің екінші ұстазы Қазақстанда туған дегенге сенесіз бе? (я)Әбу-насыр Әл-Фараби










Сабаққа деген жігерін шыңдау


Тұсау кесер


Ойшақыру. Өтіп жатқан тарау қалай аталады?

«Жарық жұлдыздар» Тарау бойынша қай мәтіндер ұнады,өзіңе жақын, мақтаныш етер, үлгі тұтар кейіпкерлер туралы әңгімеле?


Өткенді еске түсіреді, Өмірмен байланыстырады.


Сергіту сәті










Негізгі бөлім





Мынау менің жүрегім, Бәрі осыдан басталған. Мынау басым ақылды, Бәрін осы басқарған. Мынау менің оң қолым, Мынау менің сол қолым. Барлық істі басқарған.



« Биік таулар алыстаған сайын зорайып көрінеді» деген сөз бүгінгі сабақтың негізгі ұғымын білдіріп тұрғандай.

Оқулықпен жұмыс «Жан еді сондай балажан»

БПрямая со стрелкой 2Прямая со стрелкой 1Прямая со стрелкой 3алажан



Жақсы көру Баланы құрметтеуСәбиге деген мейірім

Мәтінді тізбектеп оқу. Әр шумаққа түсінік беру. Қажымұқан спорт сарайы туралы әңгімелеу

Топтық жұмыс

1-топқа: Д.Қонаевтің есімі берілген деректер жинақтап ,түсінік беру.

2-топқа: Хронологиялық кесте жасау.

3-топқа: Ұлы адамдардың Д.Қонаевқа берген бағасы туралы қысқаша деректер, даналық сөздер туралы әңгімелеу.

Дінмұхамед – Нағыз дос деген сөз.




Ойтолғау

«Жанымда жүр жақсы адам» эссе жазу.

Жұпта: Үлгі тұтар даналық сөздерімен бөліседі
















Оқушылардың шығармашылықпен жұмыстанады
















Қосымша мәлімет алады.



Әр топ бір-бірін бағалайды.



Қорытынды

Бүгінгі сабақ ұнады ма?

Қандай әсерде болдың?

сабақ қорытындыланады

Бағалау

«Блоб» әдісі арқылы бағалау

Балалар блоб арқылы бағалайды.

Үйге тапсырма

Мәтінді түсініп оқу.Тың деректер жинақтау

Күнделіктеріне жазып алады.

Рефлексия

Стикер арқылы

Ойларын білдіреді



Просмотр содержимого презентации
«Қонаев»

Жан еді сондай балажан. Ә.Ысқабай

Жан еді сондай балажан. Ә.Ысқабай

Сабақтың мақсаты: Дінмұамед Ахметұлы Қонаетурал түсінік беру, мәтіннің мазмұнын ұғыну

Сабақтың мақсаты:

Дінмұамед Ахметұлы Қонаетурал түсінік беру, мәтіннің мазмұнын ұғыну

Кіріспе бөлім

Кіріспе бөлім

  • «Сенесіз бе,сенбейсіз бе?»
  • Ұлттық құндылығымызды біле жүрейік
  • 1. Әлемдегі алтын қоры бойынша Қазақстан 10 орында дегенге сенесің бе?(жоқ 6 орында)
  • 2. Қазақ балуаны Қажымұқан Мұңайтбасов 56 медаль иеленгеніне сенесізбе?(я) ол28 мемлекетте күресіп тұңғыш қазақ палуаны атанған.
  • 3. Қазақстанның жерінде пайдалы қазбалардың 6 мыңнан астам кен орны бар екеніне сенесіз бе? (я)
  • 4. Қазақстан жерінде 126-дан астам ұлт өкілдері тұрантындығына сенесіз бе? (я)
  • 5. Әлемдегі ең ұзын жаяу көпір Қазақстанда екеніне сеніз бе (я) атырауда
  • 6..Әлемнің екінші ұстазы Қазақстанда туған дегенге сенесіз бе? (я)Әбу-насыр Әл-Фараби
Ой шақыру.  Өтіп жатқан тарау қалай аталады? «Жарық жұлдыздар» Тарау бойынша қай мәтіндер ұнады,өзіңе жақын, мақтаныш етер, үлгі тұтар кейіпкерлер туралы әңгімеле ?

Ой шақыру.

Өтіп жатқан тарау қалай аталады? «Жарық жұлдыздар» Тарау бойынша қай мәтіндер ұнады,өзіңе жақын, мақтаныш етер, үлгі тұтар кейіпкерлер туралы әңгімеле ?

Сергіту сәті  Мынау менің жүрегім, Бәрі осыдан басталған. Мынау басым ақылды, Бәрін осы басқарған. Мынау менің оң қолым, Мынау менің сол қолым. Барлық істі басқарған.

Сергіту сәті

Мынау менің жүрегім, Бәрі осыдан басталған. Мынау басым ақылды, Бәрін осы басқарған. Мынау менің оң қолым, Мынау менің сол қолым. Барлық істі басқарған.

Негізгі бөлім « Биік таулар алыстаған сайын зорайып көрінеді» деген сөз бүгінгі сабақтың негізгі ұғымын білдіріп тұрғандай.  Оқулықпен жұмыс «Жан еді сондай балажан»   Жақсы көру Баланы құрметтеуСәбиге деген мейірім Мәтінді тізбектеп оқу. Әр шумаққа түсінік беру. Қажымұқан спорт сарайы туралы әңгімелеу

Негізгі бөлім

« Биік таулар алыстаған сайын зорайып көрінеді» деген сөз бүгінгі сабақтың негізгі ұғымын білдіріп тұрғандай.

Оқулықпен жұмыс «Жан еді сондай балажан»

  Жақсы көру Баланы құрметтеуСәбиге деген мейірім

Мәтінді тізбектеп оқу. Әр шумаққа түсінік беру. Қажымұқан спорт сарайы туралы әңгімелеу

Топтық жұмыс

Топтық жұмыс

  • 1-топқа: Д.Қонаевтің есімі берілген деректер жинақтап ,түсінік беру.
  • 2-топқа: Хронологиялық кесте жасау.
  • 3-топқа: Ұлы адамдардың Д.Қонаевқа берген бағасы туралы қысқаша деректер, даналық сөздер туралы әңгімелеу.
Ой толғау «Жанымда жүр жақсы адам» эссе жазу Жұпта: Үлгі тұтар даналық сөздерімен бөліседі

Ой толғау

«Жанымда жүр жақсы адам» эссе жазу

Жұпта: Үлгі тұтар даналық сөздерімен бөліседі

Қорытынды: Бүгінгі сабақ ұнады ма? Қандай әсерде болдың? Бағалау: «Блоб» әдісі арқылы бағалау Үйге тапсырма: Мәтінді түсініп оқу.Тың деректер жинақтау Рефлекция Стикер арқылы

Қорытынды:

Бүгінгі сабақ ұнады ма?

Қандай әсерде болдың?

Бағалау:

«Блоб» әдісі арқылы бағалау

Үйге тапсырма:

Мәтінді түсініп оқу.Тың деректер жинақтау

Рефлекция

Стикер арқылы


Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!