СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Жаратылыстану ҚМЖ. 1-сынып. "Жылыту құрылғысы"

Нажмите, чтобы узнать подробности

№ 23

Бөлім/бөлімше

Табиғат физикасы / 5.1 Күш және қозғалыс

Педагогтің аты-жөні

 Кушукбаева Динара Жабайхановна

Күні

 

Сыныбы: 1

Қатысушыларсаны:   Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Жылыту құрылғысы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

1.5.4.1 жылытуға арналған құралдарды анықтау

Сабақтың мақсаты

Жылыту құрылғыларға не жататынын біледі

Сабақтың барысы

Сабақ кезеңі/ Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

«Кел, ойланайық»

– Суретке назар аудар. Суреттер несімен ұқсас? Айырмашылығы неде? Жылыту құрылғыларды не үшін

 

Оқушылар мұғалімнің жасырған жұмбақтарын шешеді.

ҚБ: мұғалімнің қолдау сөздері арқылы жүзеге асады.

Шаттық шеңбері

 

қолданады? Оны қай мезгілде қолданады?

«Анамызға үйді жылытуға көмектесеміз». Сынып тақтасына ілінген құралдарды жинақтау үшін, жұмбақтар

Жазда үйде тыныс алып тұрады, Қыстай ағаш, көмір асап шығады.

(Пеш)

Екі етегін жалғайды, Жалғамаса жанбайды.

(Ошақ ішіндегі отын)

Ағаш жеп бір сандығым бұлт құсады, Шай қайнап, қарны тойса ет піседі.

Бір тоймай осы сандық келе жатыр, Жесе де тезек қосып көп бұтаны.

(Пеш)

 

 

 

Жұмбақтың шешуін тауып, ойын дәлелдейді.

 

Жылыту құрылғыларды қолдану туралы пікірлерін айтады.

 

 

 

 

«BILIMland»

 

Сабақтың ортасы

«Білгенің жөн»

Адам өмірінде жылудың маңызы зор.

Адам оны сезіп, өзіне қабылдайды. Күн суығанда адам үйде жылыту құрылғыларын пайдаланады. Жылыту құрылғысы дегеніміз – үйге жылу беретін және оны тарататын құралдар. Оларға пеш, радиаторлар немесе жылытқыш батареялар жатады.

Оқушылар адам өміріндегі жылудың маңызын түсінеді.

 

Жылыту құрылғыларды неге терезенің астына орналастыратынын біледі. Себебі оған төмен жағынан суық ауа келеді де, арнайы қондырғының көмегімен қызады, содан кейін көтеріледі.

Дескриптор:

- жылыту құрылғыларын атайды.

ҚБ: (жылыту құрылғыны анықтау үшін)

Білдім

Білгім келеді Білемін

Суреттер

 

Зерттейік

Суретші ненішатастырды?

Жылыту құрылғыларды неге терезенің астынаорналастырады?

 

ҚБ: «Бағдаршам»Әдісі

 

 

 

 

 

Салыстырайық

Оқулықта берілген суреттермен жұмыс жүргізеді.

Оқулықтың 77-бетіндегі 3-тапсырмадағы суреттерді салыстырады. Ұқсастығы мен айырмашылығын айтады.

 

 

Сабақтың соңы

Дәптермен жұмыс

Жылыту құрылғыларды қарындашпен қоршапсыз.

Сөйлемдерді толықтырыпжазады.

Электр құралдарын сәйкес суретпен қосады.

Тірек сөздермен жұмыс: жылу, жылытқыш құралдар.

Жылыту құрылғыларды не үшін қолданады?

Қандай жылытқыш құрылғыларды білесіңдер?

Дәптердегі тапсырманы орындайды. Жылыту құрылғыларды қарындашпен қоршайды.

Сөйлемдерді толықтырып жазады. Электр құралдарын сәйкес суретпен қосады.

Сұрақтарға жауап береді:

Жылыту құрылғысы дегеніміз – үйге жылу беретін және оны тарататын құралдар.

Пеш, радиаторлар, жылытқыш батареялар.

Әр оқушы дәптер жиектемесіндегі өзіндік бағалауды орындайды;

жылыту құралғыларын тауып, ажырата алады;

жылыту құралғыларын тауып, ажыратуданқиналады.

 

Рефлексия

«Жылу қайда болады?» зерттеуі

Әрекет: алдымен ермексазды қараңғы салқын жерге қоямыз. Балаларға салқындаған ермексаздан мүсіндеу ұсынылады.

– Ендеше, жылу көздерін атап айтайық...

«Жалғасын тап»

  • Қыста үйімізде жылуды ... аламыз. (Жылытқышқұралдардан)
  • Радиатор мен батарея ... қажет. (Жылыту)
  • Жылыту құрылғыларға ... жатады. (батарея, пеш, инфрақызыл жылытқыш)
  • Киіз үйлерде ... пайдаланады. (пеш)

Кері байланыс «Менің көңіл күйім»

(жадыраңқы, немқұрайлы, нашар)

 

Балалар оны жұмысқа ыңғайлы болу үшін жылыту керектігі туралы, қолмен, күнге немесе майшаммен, жылы радиаторға қойып жылытуға болатынын айтып талқылайды.

Қорытынды жасайды.

 

 

 

 

 

Берілген сөйлемдерді жалғастырады.

ҚБ: «Ду қолшапалақ» әдісі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ҚБ: «Оң көрші» әдісі бойынша бірін-бірі бағалайды.

 

Ермексаз

Просмотр содержимого документа
«Жаратылыстану ҚМЖ. 1-сынып. "Жылыту құрылғысы"»

№ 23

Бөлім/бөлімше

Табиғат физикасы / 5.1 Күш және қозғалыс

Педагогтің аты-жөні

Кушукбаева Динара Жабайхановна

Күні


Сыныбы: 1

Қатысушыларсаны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Жылыту құрылғысы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

1.5.4.1 жылытуға арналған құралдарды анықтау

Сабақтың мақсаты

Жылыту құрылғыларға не жататынын біледі

Сабақтың барысы

Сабақ кезеңі/ Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

«Кел, ойланайық»

– Суретке назар аудар. Суреттер несімен ұқсас? Айырмашылығы неде? Жылыту құрылғыларды не үшін


Оқушылар мұғалімнің жасырған жұмбақтарын шешеді.

ҚБ: мұғалімнің қолдау сөздері арқылы жүзеге асады.

Шаттық шеңбері


қолданады? Оны қай мезгілде қолданады?

«Анамызға үйді жылытуға көмектесеміз». Сынып тақтасына ілінген құралдарды жинақтау үшін, жұмбақтар

Жазда үйде тыныс алып тұрады, Қыстай ағаш, көмір асап шығады.

(Пеш)

Екі етегін жалғайды, Жалғамаса жанбайды.

(Ошақ ішіндегі отын)

Ағаш жеп бір сандығым бұлт құсады, Шай қайнап, қарны тойса ет піседі.

Бір тоймай осы сандық келе жатыр, Жесе де тезек қосып көп бұтаны.

(Пеш)




Жұмбақтың шешуін тауып, ойын дәлелдейді.


Жылыту құрылғыларды қолдану туралы пікірлерін айтады.





«BILIMland»

Сабақтың ортасы

«Білгенің жөн»

Адам өмірінде жылудың маңызы зор.

Адам оны сезіп, өзіне қабылдайды. Күн суығанда адам үйде жылыту құрылғыларын пайдаланады. Жылыту құрылғысы дегеніміз – үйге жылу беретін және оны тарататын құралдар. Оларға пеш, радиаторлар немесе жылытқыш батареялар жатады.

Оқушылар адам өміріндегі жылудың маңызын түсінеді.


Жылыту құрылғыларды неге терезенің астына орналастыратынын біледі. Себебі оған төмен жағынан суық ауа келеді де, арнайы қондырғының көмегімен қызады, содан кейін көтеріледі.

Дескриптор:

- жылыту құрылғыларын атайды.

ҚБ: (жылыту құрылғыны анықтау үшін)

Білдім

Білгім келеді Білемін

Суреттер


Зерттейік

Суретші ненішатастырды?

Жылыту құрылғыларды неге терезенің астынаорналастырады?


ҚБ: «Бағдаршам»Әдісі






Салыстырайық

Оқулықта берілген суреттермен жұмыс жүргізеді.

Оқулықтың 77-бетіндегі 3-тапсырмадағы суреттерді салыстырады. Ұқсастығы мен айырмашылығын айтады.



Сабақтың соңы

Дәптермен жұмыс

Жылыту құрылғыларды қарындашпен қоршапсыз.

Сөйлемдерді толықтырыпжазады.

Электр құралдарын сәйкес суретпен қосады.

Тірек сөздермен жұмыс: жылу, жылытқыш құралдар.

Жылыту құрылғыларды не үшін қолданады?

Қандай жылытқыш құрылғыларды білесіңдер?

Дәптердегі тапсырманы орындайды. Жылыту құрылғыларды қарындашпен қоршайды.

Сөйлемдерді толықтырып жазады. Электр құралдарын сәйкес суретпен қосады.

Сұрақтарға жауап береді:

Жылыту құрылғысы дегеніміз – үйге жылу беретін және оны тарататын құралдар.

Пеш, радиаторлар, жылытқыш батареялар.

Әр оқушы дәптер жиектемесіндегі өзіндік бағалауды орындайды;

жылыту құралғыларын тауып, ажырата алады;

жылыту құралғыларын тауып, ажыратуданқиналады.

Рефлексия

«Жылу қайда болады?» зерттеуі

Әрекет: алдымен ермексазды қараңғы салқын жерге қоямыз. Балаларға салқындаған ермексаздан мүсіндеу ұсынылады.

– Ендеше, жылу көздерін атап айтайық...

«Жалғасын тап»

  • Қыста үйімізде жылуды ... аламыз. (Жылытқышқұралдардан)

  • Радиатор мен батарея ... қажет. (Жылыту)

  • Жылыту құрылғыларға ... жатады. (батарея, пеш, инфрақызыл жылытқыш)

  • Киіз үйлерде ... пайдаланады. (пеш)

Кері байланыс «Менің көңіл күйім»

(жадыраңқы, немқұрайлы, нашар)


Балалар оны жұмысқа ыңғайлы болу үшін жылыту керектігі туралы, қолмен, күнге немесе майшаммен, жылы радиаторға қойып жылытуға болатынын айтып талқылайды.

Қорытынды жасайды.






Берілген сөйлемдерді жалғастырады.

ҚБ: «Ду қолшапалақ» әдісі











ҚБ: «Оң көрші» әдісі бойынша бірін-бірі бағалайды.


Ермексаз



Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!