| Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | |
| Сабақтың басы 10 мин | Оқушылармен амандасып, түгендеу; «жүректен жүрекке» әдісі арқылы психологиялық жағымды ахуал тудыру; тілектер айту. Бүгін сабаққа қандай мақсатпен келдіңдер? Сабақ мақсаты туралы пікірлерін айтады. Топқа бөлу: ядро, мантия, жер қыртысы | Қағаз қиындылар | |
| Сабақтың ортасы Мин | 1. Визуальді көру арқылы есте ұзақ сақтау мақсатында бейнеролик көрсету Дескриптор: 2 «Ойлан, жұптас, пікірлес» стратегиясы жалпы сынып оқушылары мәтінді оқиды, Термин сөздердің анықтамасын жазады: Ядро- Мантия- Жер қыртысы- Литосфера- Геофизика- жер қыртысы- жер сілкінісі- Цунами-    Қалыптастырушы бағалау: қолпаштау 1- топ «Ядро тобы»(қабілеті А) Тапсырма №1 «Бірлесе оқу стратегиясы» Төмендегі суреттер мысалдар арқылы жердің ішкі құрылысы мен жұмыртқаның құрылысын салыстыру,ұқастығын анықтайды.      Қалыптастырушы бағалау: «Бас бармақ» әдісі Қалыптастырушы бағалау: бас бармақ . | Бейнеролик «Жер құрылысы" (Bilimland.kz) Кітаптағы мәтін Суреттер, піскен жұмыртқа немесе суреті | |
| | 2- топ «Мантия тобы»(қабілеті В) Тапсырма №2 Кесте толтыру. | Анықтама | Мантия | Ядро | Жер қыртысы | | Қалыңдығы | | | | | Температурасы | | | | | Заттардың күйі | | | | | Қозғалысы | | | |   .  Қалыптастырушы бағалау: бірін бірі бағалау 3- топ «Жер қыртысы тобы»(қабілеті С) Тапсырма №3. Эссе жазу « Жер сілкіну кезіндегі адам өмірін сақтау ережелері»    Қалыптастырушы бағалау: смайлектер арқылы өзін –өзі бағалайды    Өте жақсы жақсы орташа | | |
| Сабақтың соңы Кері байланыс 10 мин | «Қолшатыр» әдісін қолданамын. Қорытындылау. | | |
| | Оқушылардың орындаған тапсырмалары бойынша қай жерден қателескенін талдайды? (3 минут) Өз жұмыстарын бағалау критерийлері бойынша бағалайды. (2 минут) Сабақтың мақсатына жеттік пе? (2минут) Үйге тапсырма беру: §8 мазмұндау | | |
| Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау | |
| Қабілеті жоғары: Қабілеті жоғары оқушыларға Қазақстандағы болатын жер сілкінісі туралы мәлметтермен танысып келу. Қабілеті орташа: Қабілеті орташа оқушыларға кітаптағы суреттер мен жұмысты беруге болады. Смайликтер арқылы Дескриптор: - тұжырым жасай алады | Сабақ барысында серіктесін бағалау,өзін-өзі бағалау. Сабақ барысында қолпаштау,бас бармақ , бірін-бірі бағалау қолданылады. | Сабақ жоспарын әзірлеу үшін дүниетану,экология пән мұғалімінің кеңесі қажет болды. АКТ- оқушылар жоғарыда келтірілген сілтемелер бойынша жұмыс жасайды Белсенді жұмыс түрлерін қолдану Сабақтағы шаралар барысы оқушылардың денсаулығымен қауіпсіздіген қатер төндірмейді. | |