СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

1.3 Шамалар және олардың өлшем бірліктері Тиындар. Жинау және айыру

Категория: Информатика

Нажмите, чтобы узнать подробности

Это краткасрочное планирование для начального класса.

Просмотр содержимого документа
«1.3 Шамалар және олардың өлшем бірліктері Тиындар. Жинау және айыру»

Қысқа мерзімді жоспар

Пән:

Математика

Мектеп: Ақмола облысы

Целнноград ауданы

№ 27 орта мектеп

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Күнделікті өмірдегі есептеулер


Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Искакова Гульшат Жанайдаровна



Сынып: 1

Қатысқандар:


Қатыспағандар саны:


Сабақтың тақырыбы

1.3 Шамалар және олардың өлшем бірліктері

Тиындар. Жинау және айыру


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

(ОБ сілтеме)

1.1.3.6 1 тг, 2 тг, 5 тг, 10 тг, 20 тг тиындарымен түрлі операцияларды орындау


Сабақ мақсаттары









Барлық оқушылар: 1 тг, 2 тг, 5 тг,10 тг, 20 теңгелік монеталармен түрліше төлем жасау.

Көптеген оқушылар:

1 тг, 2 тг, 5 тг,10 тг, 20 теңгелік монеталармен түрліше төлем

жасауды үйрену.

Кейбір оқушылар: 1 тг, 2 тг, 5 тг,10 тг, 20 теңгелік монеталармен түрліше төлем жасауды білу

Жетістік критерийлері

Монеталар мен олардың тобын салыстырады.

1тг, 2тг, 5тг, 10тг, 20 теңгелік монеталарды қолданып, қажетті соманы жинақтайды.

Тілдік мақсат


Тілдік мақсаттар: кафеде тапсырыс беріп және қалай төлейтінін түсіндіру

Пәнге қатысты лексика мен терминологиясы:

- сомасы, құны, тиын, теңге, барлық саны, қайтарым

- құнын есептеу

Диалог пен жазуға пайдалы сөз тіркестері:

- Төлеу үшін қандай тиындар қолданасыз?

- Сіз 50 теңгеге не сатып ала аласыз?

Құндылықтарды дарыту

Өздігінен жұмыс жасауға ,басқаның ой-пікірін тыңдай білуге үйрету.


Пәнаралық байланыстар

Дүниетану, жаратылыстану


АҚТ-ны қолдану дағдылары

Теңгелердің заңдылығын үйрену


Алдыңғы меңгерілген білім

Күнделікті өмірде қолданатынын


Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы













Ширату жаттығуы

Тізбектен не түсіп қалған?

(Ө,Т) Оқушыларға бір монетаның түсіп қалған тізбекті көрсетіп, сол монетаны табуды сұраймын. Мысалы, 1, 5, 10, 20, 100 (2, 50)

(С) Әр тиынды көрсетіп және талқылап болғаннан кейін, оларды бір ретке белгіленген құнды өсуіне байланысты бір сызыққа орналастырады. Оқушылардан не көріп тұрғанын түсіндіруді сұраймын. Тиындарды өлшемі мен түсіне байланысты салыстырды. Неге кейбір сандардың тиындары жоқ екеніне назар аудартамын. Мысалы, 3, 30. Неге олай?


(С) (Оқушылардан тиындарды тани ма, оларды қашан пайдаланады, қолдарында монетаның бірі болса, онымен не істеуге болатынын сұраймын.


Монеталар









Сабақ ортасы














,М,қ) Теңге монеталары (1, 2, 5,10, 20) бар қалтаны алыңыз және тиындардың шылдырын есту үшін оны сілкіп, оқушылардан қалтада не бар екендігін сұраймын. Оқушылардың монета туралы бұған дейін алған білімдерін еске түсіретін тақырыптарды талқылаймын. Ең кішісінен бастап тиындарды біртіндеп алады. Тиындардың белгіленген құны/қасиеттерін білетінін/білмейтінін сұраймын.

(Ж/Т) 10 тг тиынды тапсырысты төлеуді зерттеу үшін оқушылардың әдісін жоғарылатыңыз. Қанша тиын алу керек? Қайтарым беріледі ма?

(Ө) 1-тапсырма: Берілген монеталардың құнын салыстырыңыз., таңбаларының тиістісін қойыңыз.

Дескриптор

  • екі монетаның құнын салыстырады;

  • бірнеше монеталар жиынтығының құнын салыстырады;

, қолданады.

(Ө) 2-тапсырма: Берілген соманы 1 тг, 2 тг, 5 тг, 10 тг, 20 теңгелік монеталарды қолданып, әр түрлі тәсілмен жинаңыз.


Дескриптор:

  • құны әр түрлі монеталарды қолдана отырып, қажетті соманы түрлі тәсілмен жинақтайды.










ҚБ жинағы,1 сынып, 92 бет.

Сабақтың соңы







Шотты төлеу. Ақшаны есептеу және қайтарымды алу

(С) Кафедегі тамақ пен сусындарға төлейтін тиындарды / теңгені қалай қолдану керектігін талқылайды. Құны жазылған бәліштің суретін көрсетіп, мысалы 18 тг. Оқушылардан бәлішке қандай тиындар төлейтінін сұраймын. Бір тиыннан көп тиындар комбинациясы болуы мүмкін бе?

Рефлекция

«Бармақ» арқылы бағалау