СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

1- сынып ҚМЖ, ана тілі "Көкек. Заттың санын білдіретін сөздер"

Нажмите, чтобы узнать подробности

109-сабақ

Бөлім:

Сөз және оның мағынасы

Педагогтің аты-жөні:

 Кушукбаева Д.Ж.

Күні:

 

Сынып: 1

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Көкек. Заттың санын білдіретін сөздер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1.2.2.1 мұғалімнің қолдауымен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтау;

1.4.1.1 айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазу;

1.4.2.1 заттың атын, қимыл-әрекетін, сынын, санын білдіретін сөздерді ажыратып, орынды қолдану

 

 

Сабақтың мақсаты

Мұғалімнің қолдауымен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтайды.

Айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазады. Заттың санын білдіретін сөздерді тиісті орнына тауып жазады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

Психологиялық ахуал

Біз байсалдымыз, Мұқият тыңдаймыз. Есте сақтаймыз, Бөгет жасамаймыз,

Сабақта өткенді әрдайым қайталаймыз!

– Балалар, сынып оқушыларына, өзімізге осылай марапат жасайықшы.

«Отшашу» арқылы жасайды.

Психологиялық ахуалға берілген тақпақтарды дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және жаңа сабаққа назар аудару.

ҚБ. «Отшашу» арқылы бір-бірін бағалау.

Тапсырма

Ортасы

Кіріспе әңгіме жүргізу.

Балалар, дос қандай болу керек?

(Балалардың жауабын тыңдайды.)

– Сенің досыңның бойындағы қай қасиеті ұнайды? Неліктен?

Адалдық дегенді қалай түсінесіңдер? Сұраққа толық жауап берген оқушыларды мадақтап, үш рет алақан соғады.

Автор туралы.

Мұхаметжан Етекбаев 1936 жылы Алматы облысы Жамбыл ауданы Қарақыстақ ауылында дүниеге келген. 1961 жылы «Алтын мүйізді киік» атты тұңғыш кітабы жарық көрді.

Мәтінмен жүргізілетін жұмыстар:

  1. Мұғалім оқушылардың назарын өзінеаударады.
  2. Мәтінді өзіоқиды.
  3. Жеке оқушыларғаоқытады.
  4. Мазмұнына байланысты сұрақтарқояды.
  • Әңгіме нетуралы?
  • Көкектің ісі дұрыс па, қалайойлайсың?

5. Тізбектей оқытады.

 

Балалар өз ойларын айтады.

 

 

 

 

 

 

Оқулықпен жұмыс істейді.

 

 

 

 

 

Партада дұрыс отырады. Дәптер көлбеулігін сақтайды.

 

 

 

 

 

ҚБ.

Алақанды үш рет соғады.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқулық

           

 

 

Дәптермен жұмыс.

Жазылым ерекшелігі: дұрыс отырғызу, дәптердің көлбеу орналасуы және жазу кезінде қаламды ұстай білуді қалыптастыру.

  1. жаттығу. Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып оқытады. Жазған сөздеріне сұрақ қойғызады. Сөйлемдердіжазғызады.
  2. жаттығу. Ойлан, топқа берілген өлеңдімұғалім оқиды. Шешуі:алты.

Артикуляциялық жаттығулар жасайды.

Көркем жазу

Апта, қырық сөздерін көркем жазады.

  1. жаттығу. Көпнүктенің орнына тиісті сөздерді қойып жазады. Жазған сөздеріне сұраққояды.
  2. жаттығу. Шешуін табады. Шешуі: алты. Артикуляциялық

жаттығулар жасайды.

 

 

Шығармашылық жұмыс. Ою-өрнекті өздеріне

ұнаған түспен бояйды.

 

Соңы

«Арқан тартыс» ойыны.

Жаңылтпаш айтудан жарысады.

  1. Төбесі төбел төрт бөрік, Төртеуі де көкбөрік.
  2. Пеш үстінде бес мысық, Пеш ішінде бес мысық, Бес күзетші, беспысық.
  3. Тақпақжатта,

Жатқа жатта.

 

 

 

Әр топ кезектесіп құрамында сан есімі бар

 

жаңылтпаштар айтады. Қай топ көп ұпай жинаса,

 

сол топ жеңіске жетеді.

Кері байланыс

Рефлексия. Кері байланыс береді.

Мұғалім сабаққа белсене қатысқан барлық оқушыны мадақтап, қалған оқушыларды да белсенділік танытуға шақырады.

Сабақтан алғанәсерлерін стикерге жазып, суретке жапсырады.

Рефлексия/Кері байланыс

Кері байланыс тақтайшасы

Просмотр содержимого документа
«1- сынып ҚМЖ, ана тілі "Көкек. Заттың санын білдіретін сөздер"»

109-сабақ

Бөлім:

Сөз және оның мағынасы

Педагогтің аты-жөні:

Кушукбаева Д.Ж.

Күні:


Сынып: 1

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Көкек. Заттың санын білдіретін сөздер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1.2.2.1 мұғалімнің қолдауымен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтау;

1.4.1.1 айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазу;

1.4.2.1 заттың атын, қимыл-әрекетін, сынын, санын білдіретін сөздерді ажыратып, орынды қолдану


Сабақтың мақсаты

Мұғалімнің қолдауымен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтайды.

Айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазады. Заттың санын білдіретін сөздерді тиісті орнына тауып жазады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

Психологиялық ахуал

Біз байсалдымыз, Мұқият тыңдаймыз. Есте сақтаймыз, Бөгет жасамаймыз,

Сабақта өткенді әрдайым қайталаймыз!

– Балалар, сынып оқушыларына, өзімізге осылай марапат жасайықшы.

«Отшашу» арқылы жасайды.

Психологиялық ахуалға берілген тақпақтарды дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және жаңа сабаққа назар аудару.

ҚБ. «Отшашу» арқылы бір-бірін бағалау.

Тапсырма

Ортасы

Кіріспе әңгіме жүргізу.

– Балалар, дос қандай болу керек?

(Балалардың жауабын тыңдайды.)

– Сенің досыңның бойындағы қай қасиеті ұнайды? Неліктен?

– Адалдық дегенді қалай түсінесіңдер? Сұраққа толық жауап берген оқушыларды мадақтап, үш рет алақан соғады.

Автор туралы.

Мұхаметжан Етекбаев 1936 жылы Алматы облысы Жамбыл ауданы Қарақыстақ ауылында дүниеге келген. 1961 жылы «Алтын мүйізді киік» атты тұңғыш кітабы жарық көрді.

Мәтінмен жүргізілетін жұмыстар:

  1. Мұғалім оқушылардың назарын өзінеаударады.

  2. Мәтінді өзіоқиды.

  3. Жеке оқушыларғаоқытады.

  4. Мазмұнына байланысты сұрақтарқояды.

  • Әңгіме нетуралы?

  • Көкектің ісі дұрыс па, қалайойлайсың?

5. Тізбектей оқытады.


Балалар өз ойларын айтады.







Оқулықпен жұмыс істейді.






Партада дұрыс отырады. Дәптер көлбеулігін сақтайды.






ҚБ.

Алақанды үш рет соғады.











Оқулық


Дәптермен жұмыс.

Жазылым ерекшелігі: дұрыс отырғызу, дәптердің көлбеу орналасуы және жазу кезінде қаламды ұстай білуді қалыптастыру.

  1. жаттығу. Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып оқытады. Жазған сөздеріне сұрақ қойғызады. Сөйлемдердіжазғызады.

  2. жаттығу. Ойлан, топқа берілген өлеңдімұғалім оқиды. Шешуі:алты.

Артикуляциялық жаттығулар жасайды.

Көркем жазу

Апта, қырық сөздерін көркем жазады.

  1. жаттығу. Көпнүктенің орнына тиісті сөздерді қойып жазады. Жазған сөздеріне сұраққояды.

  2. жаттығу. Шешуін табады. Шешуі: алты. Артикуляциялық

жаттығулар жасайды.



Шығармашылық жұмыс. Ою-өрнекті өздеріне

ұнаған түспен бояйды.


Соңы

«Арқан тартыс» ойыны.

Жаңылтпаш айтудан жарысады.

  1. Төбесі төбел төрт бөрік, Төртеуі де көкбөрік.

  2. Пеш үстінде бес мысық, Пеш ішінде бес мысық, Бес күзетші, беспысық.

  3. Тақпақжатта,

Жатқа жатта.




Әр топ кезектесіп құрамында сан есімі бар


жаңылтпаштар айтады. Қай топ көп ұпай жинаса,


сол топ жеңіске жетеді.

Кері байланыс

Рефлексия. Кері байланыс береді.

Мұғалім сабаққа белсене қатысқан барлық оқушыны мадақтап, қалған оқушыларды да белсенділік танытуға шақырады.

Сабақтан алғанәсерлерін стикерге жазып, суретке жапсырады.

Рефлексия/Кері байланыс

Кері байланыс тақтайшасы

Тексерді: