СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

19-20 ғысарлардағы Қытай

Нажмите, чтобы узнать подробности

19-20 ғасыр басындағы Қытай. 

Сабақтың мақсаты:   ХІХ –ХХ ғасырлардағы маньчжур билігінде болған Қытайдың саяси-әлеуметтік және экономикалық дамуына сипаттама беру арқылы Қытайдың артта қалған феодалдық мемлекет болғанын түсіндіру.

Барлығы: қытайдың экономикалық жағдайының төмен болуының себептерін айта алады.

Көпшілігі: ХІХ-ХХ ғғ. Қытайдағы көтеріліс маңызы мен салдарын әңгімелеп, тапсырмаларды орындай алады.

Кейбіреулері:  Сун Ятсеннің 3 принципінің мәнін ашып,  басқару құрылысын ашып көрсете алады.

Просмотр содержимого документа
«19-20 ғысарлардағы Қытай»

04.04.2018.

8ә, ә1-сынып. 

Пәні: Дүние жүзі тарихы

Сабақтың тақырыбы:Қытай

Сабақтың мақсаты: ХІХ –ХХ ғасырлардағы маньчжур билігінде болған Қытайдың саяси-әлеуметтік және экономикалық дамуына сипаттама беру арқылы Қытайдың артта қалған феодалдық мемлекет болғанын түсіндіру.

Барлығы: қытайдың экономикалық жағдайының төмен болуының себептерін айта алады.

Көпшілігі: ХІХ-ХХ ғғ. Қытайдағы көтеріліс маңызы мен салдарын әңгімелеп, тапсырмаларды орындай алады.

Кейбіреулері: Сун Ятсеннің 3 принципінің мәнін ашып, басқару құрылысын ашып көрсете алады.

Түзету мақсаты: Тапсырмалар арқылы есту қабілеттері мен жадыда сақтау қабілеттерін дамытып, түзету.

Сабақ түрі: жаңа сабақ

Көрнекілігі: карта, оқулық, таратпа қағаздар.

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі

Бір бірімізді тыңдаймыз десек 1 шапалақ

Ұйымшыл боламыз десек 2 шапалақ

Белсенділік танытамыз десек 3 шапалақ

Оқу құралын тексеріп түгелдеу

Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау:

Қайталау: Жапония.

1.Жапония қайда орналасқан?

2. Қолөнер мен сауда қалаларын атаңдар:

3.1837 жылыОсака қаласында қандай оқиға болды.

4. Еуропалықтар Жапонияға жорығы қалай сипат алды?

5. Мэйдзи төңкерісі деген не? Мацизито деген кім? (15 жастағы император)

Тапсыма:

Жапония соғыс ашқан қалалар, себебі:





Жаңа тақырыптың актуалдылығын ашу:

Мақсат қою.

ІІІ. Жаңа сабақты түсіндіру:

Жаңа сабақтың жоспары:

ХІХ ғасырдың бірінші жартысындағы Цин империясының саяси-әлеуметтік және экономикалық дамуы.

Қытайды күшпен ашу.

Тайпиндер көтерілісі, оның шығу себептері. Көтерілістің мақсаты мен маңызы.

Қытайдағы ХІХ ғасырдың екінші жартысындағы жағдайлар. Сунь Ятсен және оның қызметі.

Ихэтундар көтерілісі

1911-1913 жылдардағы Синьхай революциясы. Қытай Республикасының құрылуы.

Тапсырмалар:

Барлығы :















ФБ. Түзету, қосыламын, қосылмаймын:

Көпшілігі:





ХІХ-ХХ ғғ. Қытайдағы көтеріліс ауызша тақтада толтыру.

Көтерілістің аты

Көтеріліс жылдары, басталуы

Көтеріліс себептері

Көтерілісшілер мақсаты

Көтеріліс мәні және нәтижесі

 



 

 

 ФБ. Біргелікте талдау, іріктеу.

Кейбіреулері:

Сунь Ятсеннің үш принципі жеке жұмыс:

Принциптің атауы

Принциптің мазмұны

Принциптің мақсаты

Нәтижелері



















Ф.Б.

Оқушылар біріріне комментарий айтады.

ІҮ. Сабақтың бекіту:

Ағылшындардың Қытаймен жүргізген соғыстары неліктен «апиын соғыстары» деп аталды?

Тяньцзинь келісімдеріне Қытаймен қандай мемлекеттер қол қойды?

Тайпиндер соғысының жеңілу себептері?

«Өзін-өзі күшейту саясатын» кімдер жүргізді, ол немен аяқталды?

Реформаның «жүз күні» дегенді қалай түсінесіңдер?

Сунь Ятсеннің қызметі және оның құрған саяси ұйымы туралы айтыңдар

Ихетундар кімдерге қарсы шықты?

ҮІ. Үйге тапсырма:§23 Кестені толтыру





























Принциптің атауы

Принциптің мазмұны

Принциптің мақсаты

Нәтижелері











Принциптің атауы

Принциптің мазмұны

Принциптің мақсаты

Нәтижелері











Принциптің атауы

Принциптің мазмұны

Принциптің мақсаты

Нәтижелері











Принциптің атауы

Принциптің мазмұны

Принциптің мақсаты

Нәтижелері