СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

2 конспекти уроків з розділу:" харчування та обмін речовин і енергії"

Категория: Биология

Нажмите, чтобы узнать подробности

Розробка уроків за новим державним стандартом освіти України. При використанні зошитів Г.В. Яковлевої і її методичних посібників з біології 9 класу.

Просмотр содержимого документа
«2 конспекти уроків з розділу:" харчування та обмін речовин і енергії"»

Тема: Обмін речовин та перетворення енергії в організмі людини – основна властивість живого.

Мета: Дати поняття про потреби організму людини в енергії та способи добування та збереження енергії в організмі. Визначити суть процесів асиміляції та дисиміляції.

Хід уроку.

1.Організаційний момент.

2. Перевірка знань учнів: робота з термінами ( на дошці) тканина,система органів,організм,біосистема,хвороба,інфекція, координація , регуляція.

3. Ми вивчаємо з вами людський організм та його функціонування. А чи відрізняється він від організмів вивчених нами тварин?То які ознаки визначають його як живий об’єкт природи? ( діти називають ознаки живих об’єктів). Однією з ознак є обмін речовин і енергії,а що це за процес? (відповіді учнів).Чи вірне висловлювання «МИ є те,що ми їмо?»(обговорення).

4. Розповідь. Процес обміну , Дисиміляція і асиміляція. Пластичний і енергетичний обмін. Етапи і рівні обміну, робота систем: травлення, дихання,виділення, кровоносна, печінка,імунна,гуморальна. За розповіддю створення двох схем : Обмін речовин і енергії , робота організму при ОРЕ

.





5.Що приходить до нашого організму через травну систему.( перевірка випереджувального завдання ). Тобто до організму надходить вода з розчиненими речовинами( згадати з хімї що це розкладені на складові складні речовини)також білки, жири, вуглеводи, вітаміни, активні речовини(добавки).

6. Бесіда з розповіддю про розміщення в організмі та значення цих складових в організмі людини.

7. Підсумок уроку. Робота з зошитом Г. И. Яременко ст.. 12-13. та складення словника на наступний урок: обмін речовин та енергії,дисиміляція, асиміляція, пластичний обмін, енергетичний обмін.

8. Д.з опрацювати текс параграфу. Випереджувальне завдання : « Збалансоване харчування це.. Складові такого харчування. Мотивація до такого харчування»






































Тема: Харчування та обмін речовин. Їжа та її компоненти. Склад харчових продуктів. Значення компонентів харчових продуктів. Проект №1. Збалансоване харчування.

Мета: Вказати зв'язок між їжею та процесом обміну, вивчити складові їжі,дати поняття харчових продуктів, пояснити суть проекту №1.

Хід уроку.

  1. Організаційний момент.

  2. Робота з словником складеним на попередньому уроці, опитування по структурі процесу обміну речовин і енергії, структури взаємодії систем для цього процесу.

  3. На попередньому уроці ознайомилися з складовими їжі. А як пов’язані між собою поняття: їжа, продукти, обмін речовин і енергії. Обговорення і узагальнення цих понять.

  4. Формування таблиці: речовина, функції речовини в організмі.

  5. Формування під час міні лекції вчителя учнями записів типу: вітамін, функція,джерела , хвороби пов’язані з цими вітамінами.(в зошиті Г. В. Яковлева).

  6. Закріплення матеріалу в передачі репліки: я зрозумів, я дізнався, я здивувався, мені не подобалося, мені це потрібно. Пояснення теми та суті проекту : «Збалансоване харчування»

  7. ДЗ. Опрацювання тексту параграфа, підготовка проектів.