СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

3-сынып 5 сабақ «Қиял арманға жетелейді»

Нажмите, чтобы узнать подробности

Өзiн-өзiтану сабағының жоспары

 

Мектеп: Қызылтал жалпы орта білім беретін мектебі

Күні:

Тақырып:  5 сабақ «Қиял арманға жетелейді»

Құндылық: Сүіспеншілік

Қасиеттер: Бар нәрсеге, отбасына, жануарларға сүйіспеншілік көрсету.

Мұғалiм: Бакитжанова Альбина Галымжановна

Класс: 3

Оқушылар саны:20

Сабақ мақсаты Балаларды жақсы ниетпен армандай білуге баулу.

Міндеттері: - қиял, арман туралы түсініктерін кеңейту;

- шығармашылық тұрғыдан қиялдау іскерліктерін дамытыу;

- жақсылыққа, қамқорлыққа тәрбиелеу.

 

Ресурстар:(құралдар, мәлiметтер) үнтаспа, дәптер,оқулық,ертегі,

слайд

Сабақ барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңi. Тыныштық сәтi. Нұрға бөлену

2.Үй тапсырмасын тексеру. «Ана қиялы» атты аңызды айтып беру.

 -Ана өз армандарын балаларына қалай жеткізеді?

-Қалай ойлайсыңдар, ананың арманын қалай жүзеге асыруға болады?

-Ал өз армандарыңды қалай жүзеге асыра аласыңдар?

Армандарды жүзеге асыру үшін не істеу керек?

 

 

Сабақ барысын талқылау:

3.Әңгiмелеу (сұхбат)

Балаларға сый «Үш жалқау»ертегісі

Ертеде үш жалқау болыпты. Үшеуі бірінен –бірі өткен жалқау екен. Бірде үшеуі алма ағашының астында саялап жатып, армандап, біріншісі: -Ой, шіркін алма ағашындағы алма қашан тезірек піссе екен- дейді. Ал екіншісі: -Ауызға келіп түссе екен дейді. Үшіншісі: -Ой соны да армандап,айтуға да шаршамайсыңдар ма ?дейді.

 

Әңгімені талдау, ой өрбіту, өмірлік сабақ алу.

 

4. Дәйек сөз.

«Армансыз адам болмайды» деген халық даналығының мағанасын түсіндіру.

 

Дәйек сөздің мағынасын ашу, дәлелдеу, дұрыс қадам жасауға әрекет ету.

5.Шығармашылық жұмыс, топтық жұмыс.

 1.Жаттығу – ойнау

Оқушылар үш топқа бөлінеді . Сол тапсырмалар бойынша балалар ақ парақтарға өз ойларын жазады.Және жария етеді.

1-топ. Менің қиялымдағы болашақтағы адамдар.

2-топ. Менің қиялымдағы болашақтағы оқушылар.

3-топ. Менің қиялымдағы болашақтағы әлем.

2.“Менің арманым”  каллаж  құрастыру

 

Топпен жұмыс кеңесіп, келісіп жұмыстану.

Топпен ән айту

Бала тілегі

Сөзін жазған :С.Молдасанұлы

Әнін жазған:Ф.Жолдасова

Бал-балалық ,балдырған шақ сан арман,

Барлық бала армандауға жаралған .

Кел достарым, әндетіңдер, билеңдер,

Гүлденсін деп атамекен-қара орман.

Болашақтың иесіміз бәріміз,

Туған жердің түрлендірер нәріміз.

Алтын-бесік-ұлан байтақ елімде,

Жарқын болсын шырқап айтар әніміз.

Қалықтасын көгершіні көгінде,

Мұңаймасын ешбір бала елімде.

Ата берген батаменен  көгерсін,

Ұлы Отаным,тілегімсол елімде

 

Топпен ән айту құндылықтарды білу, тыныштық, махаббат, қуаныш сезімдерін сезіну.

7.Үй тапсырмасы.«Ата өсиеті» мәтінін оқу

8. Дәптермен жұмыс.

Ата-анаңның,жақындарының жас кезіндегі  және қазіргі кездегі армандары туралы сұхбат жүргізіңдер.

”Менің жарқын болашағым” тақырыбында сурет салу

Шығармашылықпен өз беттерінше жұмыстану.

9.Соңғы тыныштық сәтi. Нұрға бөлен

 Бір, екі, үш көзімізді жұмамыз. Әуен ырғағымен сабақта тыңдалған аңыз-әңгіменің мазмұнын көз алдымызға елестете отырып, бүгінгі сабақ әрқайсымыз үшін дұрыс әрекет жасауға, ақиқатқа көз жеткізе білуге, қиянат жасамай, сүйіспеншілікпен тыныштыққа бөленуге салынған сара жол екенін ұғынайық.

Сананы рухани құндылықтармен жетілдіру.

 

 

Просмотр содержимого документа
«3-сынып 5 сабақ «Қиял арманға жетелейді»»

Өзiн-өзiтану сабағының жоспары


Мектеп: Қызылтал жалпы орта білім беретін мектебі

Күні:

Тақырып: 5 сабақ «Қиял арманға жетелейді»

Құндылық: Сүіспеншілік

Қасиеттер: Бар нәрсеге, отбасына, жануарларға сүйіспеншілік көрсету.

Мұғалiм: Бакитжанова Альбина Галымжановна

Класс: 3

Оқушылар саны:20

Сабақ мақсаты Балаларды жақсы ниетпен армандай білуге баулу.

Міндеттері: - қиял, арман туралы түсініктерін кеңейту;

- шығармашылық тұрғыдан қиялдау іскерліктерін дамытыу;

- жақсылыққа, қамқорлыққа тәрбиелеу.


Ресурстар:(құралдар, мәлiметтер) үнтаспа, дәптер,оқулық,ертегі,

слайд

Сабақ барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңi. Тыныштық сәтi. Нұрға бөлену

2.Үй тапсырмасын тексеру. «Ана қиялы» атты аңызды айтып беру.

-Ана өз армандарын балаларына қалай жеткізеді?

-Қалай ойлайсыңдар, ананың арманын қалай жүзеге асыруға болады?

-Ал өз армандарыңды қалай жүзеге асыра аласыңдар?

Армандарды жүзеге асыру үшін не істеу керек?

Сабақ барысын талқылау:

3.Әңгiмелеу (сұхбат)

Балаларға сый «Үш жалқау»ертегісі

Ертеде үш жалқау болыпты. Үшеуі бірінен –бірі өткен жалқау екен. Бірде үшеуі алма ағашының астында саялап жатып, армандап, біріншісі:
-Ой, шіркін алма ағашындағы алма қашан тезірек піссе екен- дейді.
Ал екіншісі:
-Ауызға келіп түссе екен дейді.
Үшіншісі:
-Ой соны да армандап,айтуға да шаршамайсыңдар ма ?дейді.


Әңгімені талдау, ой өрбіту, өмірлік сабақ алу.


4. Дәйек сөз.

«Армансыз адам болмайды» деген халық даналығының мағанасын түсіндіру.


Дәйек сөздің мағынасын ашу, дәлелдеу, дұрыс қадам жасауға әрекет ету.

5.Шығармашылық жұмыс, топтық жұмыс.

1.Жаттығу – ойнау

Оқушылар үш топқа бөлінеді . Сол тапсырмалар бойынша балалар ақ парақтарға өз ойларын жазады.Және жария етеді.

1-топ. Менің қиялымдағы болашақтағы адамдар.

2-топ. Менің қиялымдағы болашақтағы оқушылар.

3-топ. Менің қиялымдағы болашақтағы әлем.

2.“Менің арманым”
каллаж құрастыру


Топпен жұмыс кеңесіп, келісіп жұмыстану.

Топпен ән айту

Бала тілегі

Сөзін жазған :С.Молдасанұлы

Әнін жазған:Ф.Жолдасова

Бал-балалық ,балдырған шақ сан арман,

Барлық бала армандауға жаралған .

Кел достарым, әндетіңдер, билеңдер,

Гүлденсін деп атамекен-қара орман.

Болашақтың иесіміз бәріміз,

Туған жердің түрлендірер нәріміз.

Алтын-бесік-ұлан байтақ елімде,

Жарқын болсын шырқап айтар әніміз.

Қалықтасын көгершіні көгінде,

Мұңаймасын ешбір бала елімде.

Ата берген батаменен көгерсін,

Ұлы Отаным,тілегімсол елімде


Топпен ән айту құндылықтарды білу, тыныштық, махаббат, қуаныш сезімдерін сезіну.

7.Үй тапсырмасы.«Ата өсиеті» мәтінін оқу

8. Дәптермен жұмыс.

Ата-анаңның,жақындарының жас кезіндегі және қазіргі кездегі армандары туралы сұхбат жүргізіңдер.

”Менің жарқын болашағым” тақырыбында сурет салу

Шығармашылықпен өз беттерінше жұмыстану.

9.Соңғы тыныштық сәтi. Нұрға бөлен

Бір, екі, үш көзімізді жұмамыз. Әуен ырғағымен сабақта тыңдалған аңыз-әңгіменің мазмұнын көз алдымызға елестете отырып, бүгінгі сабақ әрқайсымыз үшін дұрыс әрекет жасауға, ақиқатқа көз жеткізе білуге, қиянат жасамай, сүйіспеншілікпен тыныштыққа бөленуге салынған сара жол екенін ұғынайық.

Сананы рухани құндылықтармен жетілдіру.