СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Адабий окуу сабагынан иштелме

Нажмите, чтобы узнать подробности

Просмотр содержимого документа
«Адабий окуу сабагынан иштелме»

Текшеремин:”___” _________________-жыл О.Т.И.боюнча д.о.б \ \

Предмети:Адабий окуу”_2___”-класс Өткөрүү мөөнөтү

Сабактын темасы:

Негизги компетенттүүлүктөр

Предметтик компетенттүүлүктөр

1.

Маалыматтык(НК1) Өз ишин пландашты- рат,маалыматты пайдаланат,маалыматты максатка багыттап изденет,салыштырат, чечимдерди кабыл алат.

1.


2_.

Тыбыш жана тамга менен

иштей алуу компетенттүүлүгү.(ПК1)


Окуй алуу компетенттүүлүгү(ПК2)

2.

Социалдык-коммуникациялык(НК2).Башкалар менен мамиле түзөт,

3.

Сөз байлыгы менен иштей алуу компетенттүүлүгү(ПК3)

3.

Өз ишин уюштуруу,көйгөйлөрдү чечүү(НК3)

Өз алдынча иштейт,көнүгөт,машыгат,өз ишин талдапбаа берет,жөндөмдүүлүккө, билгичтикке,каалоого ээ болот.

4.


Сүйлөм,текст менен иштей алуу компетенттүүлүгү(ПК4)

5.

Аң сезимдүү окуу,угуу жана адабий түшүнүктөр менен иштей алуу компетенттүүлүгү(ПК5)

Сабактын максаты

Максаттары

Көрсоткүчтөрү

Күтүлүүчү натыйжа

1

Билим берүүчүлүк

Жаңы тема боюнча түшүнүк алышат.Берилген тапшырмаларды аткарышат.

Жаңы тема боюнча түшүнүк алышса


2

Өнүктүрүүчүлүк

Эске сактоосу,ой жүгүртүүсү,билгичтиги,темага кенен түшүнүүсү калыптанат.

Темага түшүнүүсү калыптанса

3

Тарбия берүүчүлүк

Жаратылышты коргоого,кооз жерлерибиз менен сыймыктанууга тарбияланышат.

Жаратылышты коргоого,кооз жерлерибиз менен сыймыктанышса


Сабактын тиби: Жаңы теманы өздөштүрүү сабагы.

Сабактын формасы:Аралаш сабак.

Колдонулган ыкма:Байкоо.аңгемелешүү.

Сабактын жабдылышы: сүрөттөр, таркатмалар.

Сабактын жүрүшү:

Сабактын

этаптары

Мугалимдин ишмердүүлүгү

Окуучунун ишмердүүлүгү

НК

ПК

Баалоо

1

Уюштуруу

Саламдашат.Жагымдуу маанай тартуулайт.

Жагымдуу жылмайышат.

НК2


Мотивац

2

Үй тап- шырмасы

Үйгө берилген тапшырманы сурайт.

Суроолорго жооп беришет

НК3

ПК2

К.Б.

3

Окуучулар дын били- мин актуал даштыруу.

Өтүлгөн сабак боюнча суроолорду берип,теманы талкуулоого түрткү берет.

Суроолорго жооп берүү менен өтүлгөн сабакты талкуулашат.

НК2

ПК3

К.Б.

4

Жаңы те- маны тү- шүндүрүү.

1.Сабактын темасын,макса- тын айтып түшүндүрөт.

2.Жаңы тема менен тааныш тырат.

3.Китеп менен иштетет

4.Жуптарда иштетет

Суроолор менен тааныштырып,туура жооп-торду таптырат.

Сабактын темасын жана максатын түшүнүшөт.

Жаңы тема менен таанышышат.

Китеп менен иштешет.

Тапшырмаларды аткарышат. Жупта иштешет.

НК2

ПК4

Бый-тык-чал. бери лет

5

Эс алуу

мүнөттөрү

Эс алуу мүнөтүн уюштуруп, аткартат.

Окуучулар аткарышат.

НК3

ПК5

Мо-тив..

6

Бышыктоо

Чыгармачылык иш уюштурат.Мазмунун сурайт.

1-катар текстти шар окуп беришет.

2-катар бөлүктөргө бөлүп окушат

3-катар түшүнүп окуп беришет.

Мазмунун сүйлөп беришет.

НК3

ПК5

Кай-тарым байланыш.

7

Жыйынтыктоо

-Сабакта эмнени билдиң?

-Кандай жаңы нерсе үйрөн-дүң?

-Эмнеге түшүнбөй калдың?

-Дагы эмнени билгиң келет?

-Жолдошуңа эмне үйрөтө аласың?

-Бүгүнкү сабак сага жактыбы?

Бардык суроолорго жупта жана жекече жооп беришет.

НК2

ПК3

Жа-зуу жүзүндө баа-лоо

8

Үйгө тапшырма

Негизги мазмунду жазып келүүнү тапшырма берет.

Аткарып келишет.

НК3

ПК5