Сабақтың тақырыбы | Ақпаратты қорғау. Вирусқа қарсы программалар. |
Мақсаты | Ақпаратты қорғау шаралары туралы білімнің кеңеюі. |
Жұмыс нәтижесі | Вирус, антивирус қызметін, компьютердің вирус жұқтыру белгілерін білу. Антивирустық қауіпсіздік ережелерін түсіну. Антивирусты пайдалана отырып, көрсетілген нысанды тексере алу. |
Сілтеме | Информатика – 6 (Е.А.Вьюшкова, Н.В.Параскун, Б.Қ.Әбенов) Астана: «Арман-ПВ» баспасы 2014 ж. |
Әдіс тәсілдер | Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету; Оқытуды басқару және көшбасшылық Оқуды және оқыту үшін бағалау; Талантты және дарынды балаларды оқыту; АКТ-ны қолдану; Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс; Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту. |
Ресурстар | Компьютер, интерактивті тақта, маркерлер, дидактикалық таратпа материалдар |
Сабақтың өтілетін уақыты | 45 минут |
Сабақ жоспары | Ұйымдастыру: топқа бөлу, мақсат қою Шаттық шеңберіне шығару Тілек жазылған кәмпиттер беріп оқыту, кәмпиттің түсіне қарай топқа бөлу Топ басшысын Баяндамашы Хатшы Таймспикер тағайындау Топ ережесін еске түсіру. Сабақ барысы: Блум таксономиясы бойынша. Рефлексия. Үйге тапсырма. |
Үйге тапсырма | §4 |
Ойлауды Блум бойынша жіктеу | Мақсат | Тапсырма түрі. Түрткілер. | Нәтиже | Бағалау |
критерийлер | дескриптор | Ұпай | Жиын тық баға |
Білу | Өткенді қайталау | Ыстық орындық әдісі арқылы өткен тақырыпты қайталау сұрақтарын қою Сиқырлы конверт арқылы берілген сұрақтарға жеке жұмыс. 1) Ақпараттың шындық қасиетіне мысал 2) Ақпараттың толықтық қасиетіне мысал 3) Ақпараттың құндылық қасиетіне мысал | Сұрақтарға жауап беру арқылы өткенді қайталайды | Білім көлемін зерделеу | Сұраққа толық жауап берді | 3 | |
Қателіктері болды | 2 |
Жауап беруге қиналды | 1 |
Түсіну | Тақырып идеясын айқындау | Түрткі сұрақтары арқылы оқулықпен жұмыс жасау Вирус дегеніміз не, вирустан қалай қорғануымыз керек? ? Компьютерге вирус қайдан түседі? Вирус түссе не істейміз? Постер қорғау Вирус түрлері Антивирустар Ақпаратты қорғау | Түрткі сұрақтары арқылы тақырып идеясы айқындалады. | Тақырып идеясын ашу Хабарлануы Көркемдігі Қателері | Үздік | 3 | |
Орташа | 2 |
Төмен | 1 |
Қолдану | Тақырып бойынша алған білімін практикада жүзеге асыру | Деңгейлік практикалық тапсырма | Алған білімдерін практикада жүзеге асыра алады. | Практикада қолдану дағдысын қалыптастыру | 1 деңгей тапсырмасы | 16 | |
2 деңгей тапсырмасы | 8 |
3 деңгей тапсырмасы | 2 |
Талдау | Ақпаратты талдау негізінде оларды салыстыру | Адам мен компьютердің жұқпалы ауруларын Т-кестесі арқылы салыстыру | Адам | Компьютер | Түрлері Пайда болу жолы Өзгерістер Емдеу Сақтану | | | | Т-кестесін толтыра отырып, вирус түрлерін салыстырады. | Талдау, жіктеу мүмкіндігі | Сұраққа толық жауап берді | 3 | |
Ауызша ой қосты | 2 |
Жауап беруде қиналды | 1 |
Жинақтау | Тақырыпқа сәйкес сұрақ құрастыру дағдысын дамыту | Блум сұрақтарының түймедағы А3 форматына сұрақ жазу | Сұрақ ойластыра отырып, дағды дамиды | Өз ойларын пайымдауы | Ойы креативті | 3 | |
Жинақталма-ған | 2 |
Ортақ ой | 1 |
Бағалау | Оқушының ойлау дағдысын дамыту, кеңейту | Үш сөйлемнен тұратын эссе | Ойлана отырып, шешім шығарады. | Ойлауын дамыту | Ойы жүйелі | 3 | |
Жалпыға ортақ ой | 2 |
Жалпыға ортақ ой | 1 |
Рефлексия | Конверт |