|
24.11.2016ж
|
Информатика 5-сынып
|
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Ақпаратты жазу және санау. Ақпаратты тасымалдаушылар
|
|
Мақсаты :
|
Ақпаратты жазу және санау, ақпаратты тасымалдаушылар туралы өз алдына жұмыс істеуге, ізденуге мүмкіндік жарату. Ойлау, есте сақтау, сөйлеу мәнері мен қабілетін дамыту
|
|
Сілтеме
|
Мұғалімге арналған нұсқаулық, оқулық
|
|
Нәтиже:
|
Ақпаратты жазу және санау, ақпаратты тасымалдаушылар туралы өз алдына жұмыс істейді, өңдейді, білімін кеңейтеді. Өз ойын еркін жеткізе алады.
|
|
Негізгі идеялар
|
Оқушылар өзіне деген жауапкершілікті сезіну
|
|
Сабақтың әдісі:
|
Диалог, топпен жұмыс, жұппен жұмыс, өз алдына жұмыс. Сын тұрғысынан ойлау
|
|
Ақпарат көздері
|
АКТ, интернет, оқулық, компьютер
|
|
|
Сабақ 45 минут
|
|
Блум таксоно-миясы
|
Сабақ бөлімдері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Сабақтың әдісі
|
|
Білу
10минут
|
Алғашқы рефлексия уақыты
Топтарға бөліну
Үй тапсырмасы мен жұмыс
|
Оқушыларға психологиялық ахуал орнату
Фигуралар арқылы топтарға бөлу
Сұрақтар арқылы үй тапсырмасын сұрау
|
Өздерін сабаққа дайындайды
Сүреттерді біріктіру арқылы топтарға бөлінеді
Үй тапсырмасына жауап береді
|
Топпен жұмыс
Өз алдына жұмыс
|
|
Түсіну
10минут
Сергіту уақыты
|
Тапсырмалар беру арқылы жаңа сабақты жақсы түсіндіру
|
Ақпаратты жазу және санау туралы ой қозғау. Топтарға тапсырмалар беру
|
Ақпаратты жазу және санау туралы мәлімет береді. Топпен бірлесіп жұмыс жасайды.
|
Өз алдына, жұппен және топпен жұмыс
|
|
Қолдану
10минут
|
|
«Ақпаратты тасымалдаушылар»тақырыбында постер жасап, өз алдына компьютерде өз ойларын жазу
|
Топпен бірлесіп жұмыс жасау және компьютерде өз ойларын жазу
|
СТО
|
|
Талдау
5минут
|
Төмендегі деңгейлік сұрақтар қойып, жауаптары-на талдау жасау
|
Ақпаратты жазу және санау, ақпаратты тасымалдаушылар туралы қосымша сұрақтар қою
|
Тапсырманы топпен бірлесіп орындайды
|
Талантты және дарынды балалармен жұмыс
|
|
Топтау (синтез.)
5минут
|
Алған білімін топтау
|
Ақпаратты жазу және санау, ақпаратты тасымалдаушылар туралы эссе жазу
|
Берілген тақырыпта өз алдына эссе жазу
|
Анализ, синтез, қорытын дылау
|
|
Бағалау
2минут
|
Сабақ барысында ғы оқушының көз қарасы
|
Топты бағалау, формативті бағалау «2 жұлдыз, 1 тілек»
|
Топты бағалап, топтар бір-біріне «2 жұлдыз, 1 тілектерін» айтады
|
Топпен жұмыс
|
|
2минут
|
Үйге тапсырма беру
|
Ақпаратты жазу және санау, ақпаратты тасымалдаушылар туралы қосымша мағлұмат жинап келу
|
Берілген тапсырмаларды дұрыс орындап келу
|
Өз алдына жұмыс
|
|
Рефлексия
1минут
|
|
Сабақтан алған әсерлері бойынша рефлексия парағын толтырады
|
Сабақтан алған әсерлері туралы смайликке жабыстыру
|
Өз алдына жұмыс
|