СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Алиппе сабагы Ата Мекенибиздин жаратылышы

Нажмите, чтобы узнать подробности

Просмотр содержимого документа
«Алиппе сабагы Ата Мекенибиздин жаратылышы»

 Сабактын темасы:Ата Мекенибиздин жаратылышын коргойбуз Сабактын максаты: Жаратылышты коргоо эрежелерин билишет Ой жугуртуусу өсөт. Өсумдук ,жаныбарларга кам көруугө тарбияланышат.

Сабактын темасы:Ата Мекенибиздин жаратылышын коргойбуз

  • Сабактын максаты:
  • Жаратылышты коргоо эрежелерин билишет
  • Ой жугуртуусу өсөт.
  • Өсумдук ,жаныбарларга кам көруугө тарбияланышат.
Сабактын журушу: Окуучуларга жагымдуу маанай тузуу. Мугалим окууучулардын сабакка даярдыгын текшерет.Өтулгөн тапшырмаларды сурайт. Мугалимдин сөзу:Бизди курчап турган жаратылыштын,абанын,суунун.токойлордун таза болушу ,биздин ден соолугубуздун чың болушуна алып келет.

Сабактын журушу:

  • Окуучуларга жагымдуу маанай тузуу.
  • Мугалим окууучулардын сабакка даярдыгын текшерет.Өтулгөн тапшырмаларды сурайт.
  • Мугалимдин сөзу:Бизди курчап турган жаратылыштын,абанын,суунун.токойлордун таза болушу ,биздин ден соолугубуздун чың болушуна алып келет.
Жаратылыш чөйрөсу. Бак дарактар абаны тазалап айланага көрк берип турат. Куштардын сайраганы,суулардын шаркырап акканы адамдын көңулун көтөрөт.Ошондуктан биз жаратылышты коргошубуз керек экен.

Жаратылыш чөйрөсу.

Бак дарактар абаны тазалап айланага көрк берип турат.

Куштардын сайраганы,суулардын шаркырап акканы адамдын көңулун көтөрөт.Ошондуктан биз жаратылышты коргошубуз керек экен.

Бышыктоо учун суроолор. Окуучулар жаратылышты коргоо эрежелерин айтып беришет. М:Сууну булгабоо,гулдөрду узбөө,жерге тукурбөө,жерге таштандыларды таштабоо ж.б. Жаратылыш чөйрөсу бул биз өскөн жер..Мекенибиздин тоо ташы,суусу.

Бышыктоо учун суроолор.

Окуучулар жаратылышты коргоо эрежелерин айтып беришет.

М:Сууну булгабоо,гулдөрду узбөө,жерге тукурбөө,жерге таштандыларды таштабоо ж.б.

Жаратылыш чөйрөсу бул биз өскөн жер..Мекенибиздин тоо ташы,суусу.

Китеп менен иштөө. Окуучулар китептен Кыргызстандын өсумдуктөру жана жаныбарлар дуйнөсу жөнундөгу текстти окуп,талкуулашат.Өздөру жашаган жердин жаратылышын кооздоп айтып беришет. Окуучулар жаратылышты коргоо эрежелерин аныкташат.

Китеп менен иштөө.

  • Окуучулар китептен Кыргызстандын өсумдуктөру жана жаныбарлар дуйнөсу жөнундөгу текстти окуп,талкуулашат.Өздөру жашаган жердин жаратылышын кооздоп айтып беришет.
  • Окуучулар жаратылышты коргоо эрежелерин аныкташат.
Уй тапшырма Окуучулар суроолорго жооп берип ,теманы бышыкташат. Томонку суроолорго жооп табуу. Дарактарды эмне учун эгебиз? Сууга акыр чикирди таштоого болобу? Бакты кыйсак ордуна эмне кылышыбыз керек.? Жаратылышты кантип коргошубуз керек экен?

Уй тапшырма

  • Окуучулар суроолорго жооп берип ,теманы бышыкташат.

Томонку суроолорго жооп табуу.

Дарактарды эмне учун эгебиз?

Сууга акыр чикирди таштоого болобу?

Бакты кыйсак ордуна эмне кылышыбыз керек.?

Жаратылышты кантип коргошубуз керек экен?