СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Алиппе сабагы Буудайдан нан жасалат

Нажмите, чтобы узнать подробности

Просмотр содержимого документа
«Алиппе сабагы Буудайдан нан жасалат»

Ж.Абжапаров мектеби.  1-класс.ЗУЛПУЕВА Г. Алиппе сабагы. Сабактын темасы:Буудайдан нан жасалат.

Ж.Абжапаров мектеби. 1-класс.ЗУЛПУЕВА Г.

  • Алиппе сабагы.
  • Сабактын темасы:Буудайдан нан жасалат.
Сабактын максаты: Окуучулар тексттин мазмуну менен таанышышат. Окуучунун суйлөө кеби өсөт. Нанга туура мамиле жасоого тарбияланат.

Сабактын максаты:

  • Окуучулар тексттин мазмуну менен таанышышат.
  • Окуучунун суйлөө кеби өсөт.
  • Нанга туура мамиле жасоого тарбияланат.
Сабактын журушу: Мугалим окуучуларга жагымдуу маанай тузуу менен окуучулардын сабакка даярдыгын текшерет. Өтулгөн тапшырманы сурайт. Мугалим текстти окуучяуларга окуп берет Окуучулар нандан бир нече туру менен таанышышат. М:Боорсок,калама,булочка,тандыр нан ,бөлкө.

Сабактын журушу:

  • Мугалим окуучуларга жагымдуу маанай тузуу менен окуучулардын сабакка даярдыгын текшерет.
  • Өтулгөн тапшырманы сурайт.
  • Мугалим текстти окуучяуларга окуп берет Окуучулар нандан бир нече туру менен таанышышат.
  • М:Боорсок,калама,булочка,тандыр нан ,бөлкө.
Топтор менен иштөө. Окуучулар нандын келип чыгышы жонундо айтып беришет.Нандын келип ,столдун бетине койгонго чейин канчалык мээнети бар экендигин тушунушот. Мугалим кошумча окуучуларга согуш мезгилиндеги ачарчылыкты,бир кукум нан учун канча адамдар кырылгандыгы жонундо айтып берет.Окуучуларды нанды барктоого.аны кор кармаганга болбой тургандыгын,анын ушандысын да тебелендиге төкпөгөнгө чакырат.

Топтор менен иштөө.

Окуучулар нандын келип чыгышы жонундо айтып беришет.Нандын келип ,столдун бетине койгонго чейин канчалык мээнети бар экендигин тушунушот.

Мугалим кошумча окуучуларга согуш мезгилиндеги ачарчылыкты,бир кукум нан учун канча адамдар кырылгандыгы жонундо айтып берет.Окуучуларды нанды барктоого.аны кор кармаганга болбой тургандыгын,анын ушандысын да тебелендиге төкпөгөнгө чакырат.

Жаңы сөздөр менен иштөө. .Комбайн менен бастырабыз. Буудайды жыйнап алуу дегенди тушундурот. Кампа.Буудай сакталуучу жер. Тегирмен.Буудайды жанчып,ун кылып чыгара турган жер.

Жаңы сөздөр менен иштөө.

.Комбайн менен бастырабыз.

Буудайды жыйнап алуу дегенди тушундурот.

Кампа.Буудай сакталуучу жер.

Тегирмен.Буудайды жанчып,ун кылып чыгара турган жер.

Үй тапшырмасы. Чоң ата небереси менен кайдан келе жатты? Чынында нан кантип пайда болот экен.? Нан бир кундө пайда болот бекен? Буудайдан эмне жасалса,аларды дептерге жазгыла.

Үй тапшырмасы.

  • Чоң ата небереси менен кайдан келе жатты?
  • Чынында нан кантип пайда болот экен.?
  • Нан бир кундө пайда болот бекен?
  • Буудайдан эмне жасалса,аларды дептерге жазгыла.