СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Анама арналған ашықхат

Нажмите, чтобы узнать подробности

ыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыы

Просмотр содержимого документа
«Анама арналған ашықхат»

24сабақ . Анама арналған ашықхат .

(сәндік жапсыру)

Мектеп

Күні:

Педагогтің аты-жөні:

Сынып/топ

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:


Осы сабақтың оқытылу мақсаттары

0.1.3.1. Қазақстан халықтарының сәндік қолданбалы өнерінің желісімен, өрнектерді симметриялы, ырғақпен, пішіндер мен ою элементтерін кезектестіре отырып, жапсырудағы өрнек элементтерінің кеңістік қатынасын есепке ала отырып, геометриялық пішіндер, өсімдік элементтері негізінде өрнектерден жапсырулар құрастыру.

0.2.1.3. Табиғи және қолдан жасалғандардан, екіге, қатпарлап бүктелген қағаздардан түрлі симметриялық пішіндерді қиып алу.

0.2.2.4. Жұмыс барысында жұмыс орнын, құралдарын ретке келтіру.

.Күтілетін натижелер

Барлық тарбиеленушілер:

  • өсімдік элементтері негізінде жапсырма дайындай алады.

  • екіге, және қатпарлап бүктелген қағаздан әртүрлі симметриялы пішіндер қия алады.

  • жұмыс барысында жұмыс орнын, құралдарын ретке келтіру.


Көптеген тарбиеленушілер:

  • бейнелілік құрал ретінде жапсырмада әртүрлі түстерді қолдана алады.

  • қағаздың бетіне суретті, үлкендерінен бастап жапсырма, оларды кішкентай ерекше бөліктермен толықтыра алады.


Кейбір тарбиеленушілер:

  • өз бетімен таныс техникаларды үйлесімдей алады.

  • Өз ой қиялын көрсете алады.

Тілдік мақсаттар

Көптілдік:

ашықхат- открытка—letter


Негізгі терминдер мен сөз тіркестері:

  • ашықхат, мейрам, ашықхатқа арналған негіздер, гүл жапырақтар, желім қолдану, қосымша заттар.

Талқылауға арналған сұрақтар:

  • Ашықхат дегеніміз не?

  • Қағазды қалай екіге бүктеуге болады?

  • Қағазды қалай қатпарлауға болады?

Алдынғы бөлім:

Мейрамдар туралы білім. Қағазды бірнеше қабат етіп бүктеу дағдысы, бірнеше геометриялық сәндік элементтерді қию дағдылары. Гүлдің құрылымы туралы түсінік.

Жоспар



Жоспарланған уақыт

Жоспарланған іс - әрекет

Ресурстар

Оң көңіл күй орнату.

0-1 минут

(Ұ) Оң көңіл күй орнату.

Кім таңертен маған келеді?

Анашым.

Кім орныңнан тұр деп айтады?

Анашым.

Кім ботқаны дайындайды?

Анашым.

Кім кесеге шай құяды?

Анашым.

Кім менің шашымды өреді?

Анашым.

Музыкалық сүйемелдеу



II. Өмірлік тәжірибені өзектендіру.

Мақсат қою.

2-5 минут

(Ұ) Педагог тақпақтың кім туралы айтылғанын сұрайды? Алда қандай мейрам келе жатыр? Сол мейрамда не сыйлауға болатынын балалардан сұрайды.

Сыныптағы балалардың аналарының суреттері.

Сабақтың ортасы

III. Сабақтың ортасы бойынша жұмыс.

6-20 минут

(Ұ) Әліппе альбомдағыиллюстратциялық материалмен жұмыс.

Балалар суреттегі бейнеге қарап, диологқа араласады, оны талқылайды. Тағы басқа қандай мейрамдар бар. Ашықхат тік бұрышты пішініндегі тығыз қағаздың бөлігі, оған құттықтау сөздерін жазуға болады.

(Ұ) Саусақтарға арналған жаттығу.

Шыршада кішкентай үй бар,

Бұл араның ұясы, кішкентай аралар қайда?

(Ұ, Ж, Қ,) Жұмыстың орындалу технологиясы.

Жұмысқа кірісу алдында, ашықхатқа арналған негізді дайындап ал ақ қағазға фонды жапсыр. Желімді тек қағаздың жиегіне ғана пайдалан. Анаға арналған ашықхатты ұсақ моншақтармен, жылтырақтармен жіне басқа да материалмен сәнде.

(Ұ) Қауіпсіздік ережелері.

Педагог сабақ барысында желіммен жұмыс жасаудың қауіпсіздік техникасы мен еңбекті қорғау туралы ескертеді.

Әліппе дәптер.









Музыкалық сүйемелдеу.


Түрлі түсті қағаздар. ПВА желімі, желімге арналған жаққыш, шүберектер, төсеніш.







Жадынама, плакат.

Сабақтың соңы.

IV. Сабақты қорытындылау.

Рефлекция.

20-25 минут

(Ұ, Ж) Рефлекциялық бағалау.

(Ұ,Ж) Шағын көрме ұйымдастырылады. Балалар талқылайды және ең жақсы жұмыстарды таңдайды. Педагог балалардан өз жұмыстарын бағалауды сұрайды Кімге өз жұмысы ұнады? Жұмыс мұқият орындалды ма? Жақсы ма немесе онша емес пе? Нені істей алмадың?

Сигналдық карточка

Қосымша ақпарат


Дифференциациялау- тәрбиеленушілерге қалай көмектесуді жоспарладыңыз?

Күштірек тәрбиеленушілерге қандай тапсырмалар беруді жоспарладыңыз?

Бағалау тәрбиеленушілердің ілгерілеуін білімін қалай қадағалауды жоспарладыныз?

Пәнаралық байланыстар.


Шығармашылық қабілеті бар тәрбиеленушілерді қолдау. қажеттілігіне қарай мөлшерлі көмек көрсету. Ерекше назар аудару және бақылау.

Оқу- ойын тапсырмасын өз бетімен орындау деңгейін қадағалау. Материалдардың тиімді пайдалану дейгейін талдау.

Өзін өзі тану.

Құндылықтар сүйіспеншілік және өзара сыйластық қоршаған ортаға қызығушылық.


Бағалау

Оқу сабак мақсаттары қолжетімді болды ма?

Бүгін тарбиеленушілер нені үйренді?

Сабақтағы ахуал қандай болды?

Тәрбиеленушілерді жіктеу іс қимылдары жемісті болды ма?

Мен уақыт кестесін ұстандым ба?

Мен жоспардан қалай және не себепті ауытқыдым?

Осы орынды сабақ бойынша бақылауларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз.Сабақ туралы біздің сұрақтарымызға беретін жауаптарыңызды сол жақтағы бағанға жазыңыз.

Қорытынды бағалау.

Ең жемісті екі сәтті атаңыз (білім беру және оқыту бойынша)

1.

2.

Сабақты жақсартуға ықпал еткен екі сәтті атаңыз (білім беру және оқыту бойынша)

1.

2.

Сынып пен оның жекелеген оқушылары туралы қандай жаңа мағлұмат білдім және ол келесі сабағымды өткізуге қалай әсер етеді?