Сабақ: Әлеуметтік қатынастар | Мектеп: |
Күні: 2016ж | Мұғалім есімі: Пирмахан Улби |
Сынып: 10 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) | Оқушыларға әлеуметтік қатынас жайлы мағлұмат беру және әлеуметтік қатынасты талқылату. |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар |
Әлеуметтік қатынас жайлы түсінеді |
Оқушылардың басым бөлігі |
Әлеуметтік қатынас жайлы әңгімелей алады. |
Кейбір оқушылар |
Әлеуметтік қатынас жайлы түсініп, талқылайды. |
Тілдік мақсат | Оқушылар .... (істей алады) |
Негізгі сөздер мен тіркестер |
Әлеуметтік қатынас, әлеуметтену, әлеуметтік мәртебе, жеке тұлға, әлеуметтік ұйымдар, әлеуметтік институттар, әлеуметтік құрылым. |
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
Талқылауға арналған мақсаттар: |
Әлеуметтену үдерістері дегенді қалай түсінеміз? |
Сіз неліктен.... екенін айта аласыз ба? |
Әлеуметтік орта деген не? Жеке тұлғаның әлеуметтенуі? Әлеуметтік мәртебе? Әлеуметтік топтар мен ұауымдастықтар? |
Жазылым бойынша ұсыныстар: |
Әлеуметтік қақтығыс |
Алдыңғы оқу |
Жоспар Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар(төменде жоспарланған жаттығулармен қатар,ескертпелерді жазыңыз ) | Ресурстар |
Басталуы 5 мин 5 мин | Ұйымдастыру «Фигура жасау» Сергіту сәті Топқа бөлу (топ аты жазылған парақшалармен ) Үй тапсырмасын сұрау. «Мина ойыны». | Алматы «Атамұра» |
Ортасы 5 мин 5 мин 20 мин (14мин дайындауға, 6 мин қорғауға Әр топқа қорғауға 2 минуттан ) 5 мин | Тақырыпты ашу «Сұрақ-жауап» Топтардың атауы қандай? Әлем дегенімізді қалай түсінесіңдер? Мәдениет деген не? Қоғам деген не? Таныстырылым. Слайд. Жаңа тақырыпты түсіндіру. Тапсырма. ТЖ 1- топ. Жеке тұлғаның әлеуметтенуі. Постер 2-топ.Әлеуметтік топтар мен қауымдасдықтар. Класстер. 3-топ. Әлеуметтік қақтығыс. Рольдік ойын. Екі жұлдыз, бір тілек. Топтық бағалау. Тапсырма. Жеке жұмыс Тест. 10 сұрақ | |
Аяқталуы 3 мин | Рефлексия. Бүгінгі сабақта нені түсіндім? Сабақ несімен ұнады? Не қиын болды? Уй тапсырмасы | |
Қосымша ақпарат |
Саралау-cіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделенлдіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс құндылықтардағы байланыс |
Оқушылардың деңгейіне байланысты тапсырмалар беру. | Топтағы сарапшы оқушы өзі бағасын береді. (топтағы жұмыс, сұраққа жауап беру, тақтаға шығу барлығы ескеріледі) | Электрондық тақтаны пайдалану, күнделікті өмірден мысалдар келтіру |
Рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары шынай ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да,оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |