СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Ауданды өлшеу. Палетка. Математика 3 -сынып

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақтың тақырыбы: Ауданды өлшеу. Палетка Сабақтың мақсаты:1. Оқушыларға аудан өлшем бірлігі-квадрат сантиметрді қолданып, палетканың көмегімен фигураның ауданын анықтау тәсілдерімен таныстыру. Өмірмен байланыстыру.                                          2. Оқушылардың логикалық ойы мен математикалық тілін дамыту.

                                         3.Оқушыларды шыдамдылыққа, тазалыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Просмотр содержимого документа
«Ауданды өлшеу. Палетка. Математика 3 -сынып»

Қарағанды облысы

Шет ауданы, С.Сейфуллин кенті

«Жарық жалпы орта білім беру мектебі» КММ

Узакбаева Айнаш Серикбаевна

Бастауыш сынып мұғалімі

Пәні: Математика Сыныбы: 3-сынып

Сабақтың тақырыбы: Ауданды өлшеу. Палетка
Сабақтың мақсаты:1.
Оқушыларға аудан өлшем бірлігі-квадрат сантиметрді қолданып, палетканың көмегімен фигураның ауданын анықтау тәсілдерімен таныстыру. Өмірмен байланыстыру.
2. Оқушылардың логикалық ойы мен математикалық тілін дамыту.

3.Оқушыларды шыдамдылыққа, тазалыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Әдісі: сұрақ-жауап, талдау.

Көрнекілік: кестелер, суреттер, палетка.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі: Амандасу, түгендеу, назарын сабаққа аудару.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру: Көбейту кестесін сұрау, қатар бойынша.

1қ 2қ 3қ

7 көбейту кестесі 8 көбейту кестесі 9 көбейту кестесі

ІІІ.Тірек білімді белсендіру. Сандарды жаз:

30 . 36 .



. 49 . 32

ІV. Жаңа сабақ: 1. Түсіндіру. Бүгін біз ауданды табудың жаңа бір тәсілмен, палетканың көмегімен табумен танысамыз.

2.Оқулықпен жұмыс. Мағынаны тану: Түсіндіру 
а)Фигуралардың ауданын табу үшін палетка(квадрат сантиметрлерге бөлінген мөлдір пластина) пайдаланылады (Суретте ол фигураның үстіне қойылған). Толық квадрат см саны-9, толық емес квадрат сантиметрлердің саны-16. Толық емес квадрат сантиметрлер санын 2-ге бөлеміз.Сонда шамамен 8 толық квадрат сантиметр аламыз.

Демек, 9+8=17 Ж: 17

3. Топпен жұмыс. Сарамандық жұмыс:  4. Дәптермен жұмыс. Күн ретін жазу. Көркем жазу минуты: 745

№2. Есептеп шығар. Қатар-қатар болып орындайды.

1 қатар 2 қатар 3 қатар

5*20+6*10=160 4*50-50*3=50 (56+44):10=10

6*30+20:2=190 60*5+0*5=300 (20+60)*10=800

VІ.Сергіту сәті

5. 1. Есеп №4

Түске дейін-30 (б) ?

Түстен кейін-15(қ)+8(с)

Ш:1)15+8 = 23

2)30+23 = 53(барлығы)

Ж: барлығы 53 балық ұстады.

2. Жұптық жұмыс №5.

а)5-ке бөлгенде 1 қалдық қалатын үш сан жаз.

ә)10-ға бөлгенде 4 қалдық қалатын үш сан жаз.

3. Кестемен жұмыс №6

Бөлінгіш


0

28


8

27

36

24


32

Бөлгіш

9

5


4

8

3


8

6

8

Бөліндінің мәні

0


7

9



4


4













4. Шығармашылық тапсырма: Логика 9 9 9 = 162

Таңбалар қою арқылы санды шығарып алу.

VІІ.Қорытынды:

VІІІ.Үйге тапсырма: №7 (90-бет)

ІХ. Бағалау. Мадақтау, ауызша баға беру.