СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Аустралия географиялық орны. Жер бедері мен пайдалы қазбалары

Категория: География

Нажмите, чтобы узнать подробности

Барлық оқушылар:

* Аустралияның географиялық орнын анықтап, сипаттайды

Көпшілік оқушылар:

*Жарты шарлар картасымен жұмыс істеу арқылы пайдалы қазбаларды сипаттайды

Кейбір оқушылар:

* Аустралияның жер бедерін анықтайды, Африканың жер бедерімен салыстырады

Просмотр содержимого документа
«Аустралия географиялық орны. Жер бедері мен пайдалы қазбалары»

Қысқа мерзімді жоспар

Мерзімі

53, сабақ

Мектеп

74 мектеп-гимназиясы

Тексерілді:

Сынып

7

Мұғалімі

Аяпова Гульдана Сейтжановна


Пәні

География

Сабақтың тақырыбы

Аустралия географиялық орны. Жер бедері мен пайдалы қазбалары

Мақсаты

Барлық оқушылар:

* Аустралияның географиялық орнын анықтап, сипаттайды

Көпшілік оқушылар:

*Жарты шарлар картасымен жұмыс істеу арқылы пайдалы қазбаларды сипаттайды

Кейбір оқушылар:

* Аустралияның жер бедерін анықтайды, Африканың жер бедерімен салыстырады

Сабақ барысы:

Уақыты

Тапсырмалар

Әдіс-тәсілдер

Формативті

бағалау

Ресурстар

5-мин

Ұйымдастыру,

сәлемдесу, түгендеу,топқа біріктіру

Оқушыларды түгелдеймін, топқа бөлемін, назарын сабаққа аударамын.

Смайликтер арқылы көңіл-күйлерін анықтау

Сынып журналы, т.б

5- мин

Үй тапсырмасын тексеру.

«Kahoot it» бағдарламасы бойынша тест жұмысы


«Өзара бағалау»

АКТ, уялы телефон

20-мин

Мұғалім демонстрациясы







Мәтінмен жұмыс

«Аустралияның географиялық орны. Жер бедері мен пайдалы қазбалары»

Оқушылар ең кішкентай материк және
оңтүстікте жарты шарда орналасқан материк қандай?... (сұрақ арқылы тақырыпты ашамын)

Аустралия материгін жарты шарлар картасынан көрсете отырып, мәлімет беремін.

Оқулықпен жұмыс (жеке, жұпта, топта)

«Кезбе тілші» әдісі арқылы мәтінді баяндайды


Оқушыларға сабақты қорытындылау мақсатында бейнеролик ұсынамын.









Бірін-бірі бағалау (топтар бірін-бірі өзара бағалайды)







Ұялы телефон, микрофон, құлаққап, физикалық карта, таяқша, конверт.



Бейнеролик, Bilimland.kz сайты

10-мин

Кері байланыс

«Кір жаятын жіп» әдісі арқылы оқушылардың бүгінгі сабақтан қандай сәлімет алғанын білу.



Өздеріне ұнаған нәрселерді жазу

АКТ, жіп, әр түсті қыстырғыш, түрлі-түсті қағаз

3-мин

Бағалау

Критерийлерге сәйкес:

1Үй тапсырмасы

2Мәтінмен жұмыс

3Кері байланыс

АКТ(бағалау парағы)

2-мин

Үй тапсырмасын беру

№53-оқу