СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Бастауыш сынып оқушыларының логикалық ойлауын дамыту

Нажмите, чтобы узнать подробности

Бастауыш сынып оқушыларының логикалық ой-өріін дамыта отырып, сөйлеу мәдениетін қалыптастыру,шапшаң есептеулерін дамыту барысындағы материалдар .

Просмотр содержимого документа
«Бастауыш сынып оқушыларының логикалық ойлауын дамыту»

3кл 03.10

Тақырыбы: Есептер шығару

Мақсаты:

1)Оқушыларды көбейту және бөлу амалдарына есептер шығаруға машықтандыру.Өзін-өзі тексеру дағдысын қалыптастыру.

2) Білім білік дағдыларын кеңейту, ой-өрістерін,шығармашылығын, қиялдау қабілеттерін дамыту

3) Өзгені тыңдап,өз ойларын еркін айтуға тәрбиелеу, пәнге қызығушылығын арттыру.

Түрі: аралас сабақ

Әдісі: ойландыру,көрнекілік, сұрақ-жауап.

Көрнекілігі: интерактивті тақта , тапсырмалар, т.б.

Сабақ барысы:

І.Психологиялық дайындық.

Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

ІІ.Үй тапсырмасын тексеру.

Жұпта тексеру.

.Қызығушылығын ояту:
1. 42 саны шығу үшін 21 - ді неше есе арттыру керек?
2. 36 саны шығу үшін 34 - ті қандай саннан азайту керек?
3. Қандай саннан 700 - ді азайтқанда 18 ондық шығады?
4. Бірінші көбейткіш – 11, көбейтінді – 33 болғанда екінші көбейткіш қанша болады?
5. 96 саны шығу үшін қандай санды 6 есе арттыру қажет?
6. Бөлгіші – 60, бөліндісі – 9. Бөлінгіш қанша?
7. Бестен бір бөлігі 14 - ке тең болатын санды тап.
8. 37856 санында неше жүздік бар?
9. 230 саны ойлаған саннан 270 - ке кем. Ойлаған санды тап.
ІV.Жаңа сабақ

Есептер шығару

№1

Хауызға түске ейін 260 л, түстен кейін 2 есе артық су құйылды.Хауызға барлығы неше литр су құйылды?

№2

360 теңгеге 3 м мата сатып алынды. Егер матаның бағасын 3 есе арттырса, дәл сол ақшаға неше метр мата сатып алуға болады?



№3

Әлемде барлығы 150 суматралық мүйізтұмсық қалды.Ол явалықтарға қарағанда 3 есе көп. Барлығы неше явалық мүйізтұмсық қалды?



№4

Мерекелік торт тең 8 бөлікке бөлінді. Егер бір бөліктің массасы 108 г болса, торттың массасы қанша?

«Кім шапшаң»

Мысал №4,5 Бос орынға тиісті санды қой:

:4 :3 *2 :6





Сергіту сәті:

Бір топ бала өзеннен,

Он бес балық ұстадық.

Бөліскенде оларды,

Тиді әркімге 3 балық

Сынайыншы мен сені

Бала саны қанша еді? (15:3 = 5 бала)

Ойын «Жапырақтарды жина»

45х3 24х6 30х4 58х2 48х6 35х5 87х7 91х9 10х5

ІV.Сабақты бекіту

1.Театр шымылдығын тігу үшін 300 метр барқыт , барқытқа қарағанда дүрия 60 метр кем, ал дүрия қарағанда 40 метр артық жібек жұмсалды. Неше метр жібек жұмсалды?

«Меңгере біл»

Тақтадан тапсырма орындау

6*4 4*9 5*4 9*4

16:4 32:4 36:4 28:4

4*8 4*7 7*4 4*4

Жұп болып нәтижелерін тексеру.



V.Үйге : кесте жаттау.

VІ Бағалау