СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Բաց դաս. ՏՀՏ-ի կիրառմամբ

Категория: Математика

Нажмите, чтобы узнать подробности

Просмотр содержимого документа
«Բաց դաս. ՏՀՏ-ի կիրառմամբ»

Բաց դաս ՏՀՏ-ի կիրառմամբ

Դասի թեման`

Դասի նպատակը`

•Ամրապնդել,զարգացնել անհայտ արտադրիչը,անհայտ բաժանելին գտնելու կարողությունները:

•Ձևավորել անհայտ բաժանարարը` քանորդի ու բաժանելիի միջոցով գտնելու կարողություն:

•Ձևավորել անհայտ բաժանարարը գտնելու կարգը:

Դասի ընթացքը

Խթանում

Բանավոր հաշիվ

Սլայդ 1,

Երեխաները,բանավոր լուծելով գնացքի վագոնների արտահայտությունները ,կորոշեն յուրաքանչյուր տիկնիկի տեղը:Կիմանան,թե որ տիկնիկը տեղ չունի:

Սլայդ 2. Գտե՛ք ծաղիկների արժեքների գումարը:



Սլայդ 3 ,4,5-ի միջոցով կկրկնեն անհայտ բաժանելին,անհայտ արտադրյալը գտնելու կանոնները, բանավոր կլուծեն համապատասխան առաջադրանքները:



Իմաստավորում

Սլայդ 6 Կրկնենք բաժանման գործողության բաղադրիչների և արդյունքի անվանումները: 3520 : 11 =320

Կորորշեն` ինչն է անհայտ 3520 : =320 Ուսումնասիրելով տրված արտահայտությունները աշակերտները կկռահեն անհայտ բաժանարարի գտնելու կարգը,ինքնուրույն կձևակերպեն սահմանումը:

Կատարել վարժ 384-ա-ն:

Ֆիզկուլտ դադար: Помогатор | Фиксики երգի ներքո կատարել համապատասխան շարժումները/ցուցադրել երգում եղած յուրաքանչյուր առարկան : Սլայդ 7,8 վարժ. 385-ի ա,բ Սլայդ 9 Խնդիր389 Ամփոփում Սլայդ 10: Գտի՛ր անհայտը և գունավորիր: Գտնելով յուրաքանչյուր գույնի վրա գրված անհայտը,երեխաները կգունավորեն համապատասխան գույներով տրված նկարը : Տնային աշխատանք` 384բ,385գ