Просмотр содержимого документа
«Біз Медеуге барамыз 1 сынып»
Мектеп: Орынбор бастауыш мектебі Мұғалімнің аты-жөні: Әбілова Б.Т. |
Күні Сынып: 1 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Біз Медеуге барамыз |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.2.4.1 Қарапайым оқиғаларды (мәтінді) мазмұндау 1.5.1.2 Сөйлеу барысында жіктік, септік жалғауларын мұғалімнің көмегі/үлгісі бойынша қолдану 1.3.4.1 Мұғалімнің көмегімен мәтіннің мазмұны немесе иллюстрация бойынша қарапайым (кім? не? қандай? неше?) сұрақ қоя білу 1.4.4.1 Бас әріптер мен кіші әріптерді бір-бірімен дұрыс байланыстырып, гигиеналық талаптарға сай жазу |
Сабақтың мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: Сен «Медеуге» барасың ба? Сен шаңғы тебесің бе? Оқушылардың көпшілігі орындай алады атап бере алады): Сен «Медеуге» барасың ба? Сен шаңғы тебесің бе? Сен коньки тебесің бе? (сұраққа жауап беріп, өтілген модульдегі сөздерді Кейбір оқушылар орындай алады: Үлгі бойынша сөйлесе алады, сұрақтарға жауап бере алады. Сөйлем құрайды. Сен коньки тебесің бе? (сұрақтарға жауап бере алады) |
Жетістік критерийлері | Тақырыпқа қатысты сөздердің көпшілігін есте сақтайды және мағынасын түсіндіре алады. |
Тілдік мақсаттар | Диалог құруға /шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Сен «Медеуге» барасың ба? Сен шаңғы тебесің бе? Сен коньки тебесің бе? |
Пәнаралық байланыс | Орыс тілі, ағылшын тілі, өзін – өзі тану |
АКТ қолдану дағдылары | |
Бастапқы білім | Мен автобуспен барамын |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Басы 10-минут | Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу сабаққа дайындығын тексеру. Шаттық шеңбері Арайлап атқан таңға сәлем! Жылуын шашқан күнге сәлем! Жайнап өскен бізге сәлем! Білім беріп, тәрбиелеген, Мұғалім, сізге сәлем! | |
Ортасы 30 минут | Өткенді қайталау: Саяхат. Сөздік жұмысы: Саяхат - путешествие Біз – мы Жаңа сабақ: Біз «Медеуге» барамыз Мен автобуспен барамын  Сөздік жұмысы: Медеу - медео Алақай – ура 1-тапсырма. Суретке қара. Тыңда, қайтала. 2-тапсырма. Тыңда, қайтала. 3-тапсырма. Суретке қара. Толықтырып айт. 4-тапсырма. Тыңда. Үлгі бойынша сөйлес. Ж) Оқушылар тақтада жазылған сөздерді оқып, диалог құруға қолданады және жұбымен бөліседі. (Ұ, Қ) Жұптар жұмысын сыныптағы оқушыларға көрсетеді Сергіту сәті Бір, екі, үш, Ал , кәнекі , ұш. Төрт, бес, алты, жеті, Мынау ауыл шеті. Сегіз, тоғыз, он, Ал, кәнеки, қон. . Кейбір оқушылар жаңа сөздермен сөйлем құрастырады. Әріптерді қайталау: Әә - дауысты дыбыс. Өө - дауысты дыбыс. Ғғ - дауыссыз дыбыс. Жазу дәптерде берілген тапсырмаларды орындау. |
Оқулық 80-81 бет
№ 2жұмыс дәптері 9 бет
|
Соңы 5-минут | Сабақты қорытындылау. 5. Қорытындылау Сен «Медеуге» барасың ба? Сен шаңғы тебесің бе?  Сен коньки тебесің бе?  Жауаптарын бағалау. Сабақты қорытындылау Жауаптарын бағалау Сабақты қорытындылау. Жауаптарын бағалау. Рефлексия Үстелдің үстінде түрлі-түсті смайликтер тұрады. Оқушылар көңіл-күйлері мен алған біліміне қарай өздеріне смайликтер таңдап алады. | |
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы АКТ Құндылықтармен байланыс (тәрбие) |
Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. | Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы) | Өнер, ана тілі сабағы Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
Машина –ка, автобус – бас, пойзд- трэйин, велосипед –байк,самолет- плэин, корабль-шип, Лодка-боут,
Белый – уайт, зеленый –грин, красный рэд, коричневый – браун, голубой-лайт блю, оранжевый-орэндж,желтый –иеллоу, чёрный – блэк,серый – грэй, синий-блю, фиолетовый- вайлет, 1- уан,2-ту,3-фри,4-фо,5-файв,6-сикс,7-сэвэн,8-эйт,9-найн,10-тэн
Коньки- skates. Лыжи- ski.
Медеу[3][4], по-русски Меде́о (каз. Медеу — поддержка; опора) — высокогорный спортивный комплекс, расположенный в высокогорном урочище Медеу на высоте 1691 метр над уровнем моря, вблизи «южной столицы» Казахстана — Алма-Аты, чуть ниже горного курорта «Шымбулак».
Медеу — крупнейший в мире высокогорный комплекс для зимних видов спорта с самой большой площадью искусственного ледового поля — 10,5 тыс. кв. м. Высокогорье и чистейшая горная вода для заливки льда способствуют достижению высоких результатов в конькобежном спорте, за всё время здесь было установлено свыше 200 мировых рекордов на всех дистанциях среди мужчин и женщин. Алматинский каток был прозван «фабрикой рекордов»[8]. Является государственным памятником градостроительства и архитектуры Республиканского значения.
УРА - возглас восторга; возглас, выражающий радость; ликование; ура (чаще в детской речи)