СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Бүтін көрсеткішті дәреже есеп

Категория: Алгебра

Нажмите, чтобы узнать подробности

Просмотр содержимого документа
«Бүтін көрсеткішті дәреже есеп»

ҰМЖ тарауы: Натурал және бүтін көрсеткішті дәреже.

МЕКТЕП: №8 ОМ МДШО КММ


Күні: 06.10.21

Мұғалімнің аты-жөні: Ынтымақ Шарбат


СЫНЫП: 7





Сабақтың тақырыбы

Натурал көрсеткішті дәреже ұғымы


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7.1.2.1.натурал көрсеткішті дәреже анықтамасын және оның қасиеттерін білу;



Сабақтың мақсаты

Оқушыға: натурал көрсеткішті дәреженің анықтамасын біліп, қасиетін түсіну;



Бағалау критерийі

• Көбейтіндіні дәреже түрінде және дәрежені көбейтінді түрінде жаза алады

• Дәреже қасиеттерін колданады


Тілдік мақсаттар

  • натурал көрсеткішті дәреженің ережесін ауызша және жазбаша түсіндіреді;

Пәнге қатысты лексика мен терминология:

дәреженің негізі, дәреже көрсеткіші, натурал көрсеткішті дәреже, дәрежеге шығару, квадраттау, кубтау, санның квадраты, санның кубы;

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер:

- Бiрнеше бiрдей көбейткiштердiң көбейтiндiсi дәрежемен алмастыуға бола ма?

- Натурал көрсеткiштi дәреженi не үшiн бiлу керек?

2 және а3 дәрежелерiн қалай атайды?


Құндылықтарға баулу

Еңбек және шығармашылық, өмір бойы білім алу, ынтымақтастыққа баулу


Пәнаралық байланыс

Физика


Алдыңғы білім

5-6 сыныптардағы математика курсын қайталау


Сабақ барысы


Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басталуы

8 мин


Ұйымдастыру кезеңі:

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

«Көңілді күн» шаттық шеңберге тұрғызып, бір – біріне жақсы тілек айтқызу.


Ширату жаттығуы: сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашу.

- Бiрнеше бiрдей көбейткiштердiң көбейтiндiсi дәрежемен алмастыруға бола ма?

- Натурал көрсеткiштi дәреженi не үшiн бiлу керек?

2 және а3 дәрежелерiн қалай атайды?


Күн






Сабақтың ортасы

22 мин

(10 мин)





(4 мин)

Білім дағдылары:білу;

Белсенді оқыту: «Өзіндік мысал» әдісі .

Бағалау критерийі

Дескриптор:


Мәтінді түсіндіреді


  • мәтінді оқып шығады.

  • Түсіндіреді

1 .Тапсырма. Оқулықпен жұмыс жасайды.

Білім дағдысы: түсіну;

Белсенді оқыту: «Мен не білдім?» әдісі

2 .Тапсырма: (I) Көбейтіндіні дәреже түрінде жазуды қолданып, өрнекті ықшамдаңдар.


Бағалау критерийі

Дескриптор:


өрнекті ықшамдайды


  • Көбейтіндіні дәреже түрінде жазады.

  • Өрнекті ықшамдайды;


Білім дағдысы: қолдану

Белсенді оқыту: «Қатесін тап»

3. Тапсырма: (G)

1)Дәрежеге шығаруды жеке орындайды

2) Тапсырманы болған соң жұптасып, жұбының жауабын калькуляторды қолданып тексереді.

Бағалау критерийі

Дескриптор:


есептейді

  • Дәрежеге шығаруды есептейді

  • Жауабын жазады;

  • Калькуляторды қолданып,тексереді.


Ә.Н. Шыныбеков, Д.Ә. Шыныбеков

Алгебра ,

Алматы «Атамұра» 2017

13 бет

1.1 – есеп









Ә.Н. Шыныбеков, Д.Ә. Шыныбеков

Алгебра ,

Алматы «Атамұра» 2017

14 бет

1.10 – есеп

Сабақтың аяқталуы

10 мин

(8 мин)















(2 мин)



Білім дағдысы: қолдану

Белсенді оқыту: «Жұмсақ ойыншық» әдісі (сұрақ қою)

Тапсырма (I): Тақырыпқа байланысты сұрақ дайындау, сол сұрақты жұмсақ ойыншық арқылы келесі топта отырған оқушыға қою.

Бағалау критерийі

Дескриптор:


Сұраққа жауап беру.

-Тақырыпқа байланысты сұрақ дайындау

- сұрақты жұмсақ ойыншық лақтыру арқылы келесі топта отырған оқушыға қою.

-жауап қате болған жағдайда жауап беру


Үйге таспсырма: №1.7, 1.8.

Рефлекция: Кесте толтырады. Өз ойларын жазады.



Маған қызықты болды

Түсіндім

Түсінбедім



























Үлестірме қағаз


Саралау – Сіз қандай тəсілмен

көбірек қолдау көрсетпексіз?

Сіз басқаларға қарағанда

қабілетті оқушыларға қандай

тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз

оқушылардың

материалды игеру

деңгейін қалай тексеруді

жоспарлап отырсыз?

Денсаулық жəне

қауіпсіздік техникасын

сақтау

Оқушылардың қажеттілігін ескере отырып жеке, топпен жұмыс жасайды.

Топтық жұмыс бойынша топқа мәтінді оқып, түсіндіреді. Барлық оқушылардың арасындағы кейбір оқушылардың көмегі арқылы тапсырманы орындайды. Өздерін білімдерін бағалау үшін тасырмаларды жеке орындайды. Бір – бірін бағалау үшін калькуляторды қолданып, жұбының есебін тексереді.

Оқушылардың сабақ кезінде

үйренгендерін бағалау үшін өзін – өзі бағалау, өзара бағалау

əдістері қолданылады.

Дұрыс отыру, тыңдау, жазу, мәдениетті сөйлеу.

АКТмен жұмыс жасағанда техника қауіпсіздік ережесін сақтау.

Сабақ бойынша рефлексия

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?


Жалпы бағалау

Сабақта ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың

жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нəрсеге назар аудару қажет?

















Тексерілді: