СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

1 сәбилер тобындағы сурет сабағы.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Батыру әдісі арқылы сурет салуға үйрету. Дидактикалық ойын: «Тәрелкеге  бауырсақтарды жина»

Просмотр содержимого документа
«1 сәбилер тобындағы сурет сабағы.»

ҰОӘ картасы




Күні:13.04.2018ж

Білім беру саласы: Шығармашылық

Бөлімі: Сурет

Тақырыбы: «Дастархандағы бауырсақ»

Мақсаты: Батыру әдісі арқылы сурет салуға үйрету. Дидактикалық ойын: «Тәрелкеге бауырсақтарды жина»

Міндеттері: Балаларға сезім дамыту , ойын арқылы білімдерін бекіту.

Балалардың ойлау қабілеттерін арттыру.

Балаларды қамқорлыққа, баулу.

Билингвалды компонент: нан-хлеб,Еңбек-труд.

Көрнекі құралдар: нан өнімдері суреті, бояу,тарелкелер.

Қолданылатын әдіс-тәсілдер: Сұрақ-жауап, көрсету.ойын.



Сабақ барысы

Іс-әрекет кезендері

Тәрбиешінің әрекеті

Балалардың әрекеті

Кіріспе бөлімі

Жылулық шеңбер «Қайырлы таң»












Балалар шеңбер бойында қимыл қозғалыспен сәйкес тақпақты айтады:

Қайырлы таң,

Алтын күн!

Қайырлы таң,

Көк аспан! Қайырлы таң, жер ана!

Қайырлы таң,!

Қайырлы таң, достарым!



Негізгі бөлімі

Балалар бізге қонаққа қуыршақ апа келіпті.

-Апа сіз мұнда не іздеп жүрсіз?

Апа: Ал қызыл бауырсағының жоғалып кеткенін айтады.


Тәрбиеші: Апа сіз мұңаймаңыз біз сізге бауырсақ жасап берейік.



Балаларды бояу қасиеттерімен таныстырады, оларды қылқаламмен ғана емес, басқа да әдісетері болатыны жайлы айтады. Жұмыс соңында қолдарын сүлгімен сүртуді ұмытпау керектігі жайлы айтады.

Балаларға бояу таратылып беріледі.


Сергіту сәті : «Кірпі»

Кірпі, кірпі, кірпі

Үстің толған ине

Бірін берсең шіркін.

Тігер едім түйме.


Балалар апаны көріп қуанады.

Балалар: Оны қоян жеп қойған шығар, мүмкін оны қасқыр жеген шығар, жоқ, оны түлкі жеп қойды.

Балалар апаға көмектесетіндерін айтады.

Біз сізге көп бауырсақ жасап береміз,.

Балалар тәрбиешіні мұқият тыңдайды.








Балалар тақпаққа сай қимыл қозғалыстарды орындайды.



Қорытыңды бөлім

Апа: Балаларға ризашылығын білдіреді.

Рахмет, сендерге балалар, сендер өте мейірімді екенсіңдер. Енді мен бауырсағымды алып үйіме барайын. Сау болыңдар.

Балалар жасаған игі істеріне қуанады.

Күтілетін нәтиже:


Қабылдайды: Дөңгелек пішінді жасай алады.

Меңгереді: айналма қимылдармен жазу дағдысын жетілдіру.

Игереді: Топтық жұмысты, пішіндерге ұқсас заттарды



+

-