СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Баламалы қуат көздері

Категория: Прочее

Нажмите, чтобы узнать подробности

баламалы қуат көздері 8 сыныпқа арналған қысқа мерзімді жоспар

Просмотр содержимого документа
«Баламалы қуат көздері»

Қысқа мерзімді жоспар



Мектеп: Докучаев орта мектебі

Сабақ тақырыбы:

Баламалы қуат көздері

Күні

Мұғалімнің есімі

Кожахметова Айнур Хасеновна

Сынып 8

Қатысқандар саны

Қатыспағандар саны


Сабаққа негізделген оқу мақсаты


Т.5 .Тірек сөздер, автор көзқарасы мен көңіл күйі арқылы негізгі ойды анықтау .

ТБ1.1. болжалдық және бөлшектік сан есімдерді жазба, ауызша жұмыстарда орынды қолдану.

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар:тірек сөздер арқылы негізгі ойды анықтайды.

Оқушылардың басым бөлігі: тірек сөздер, автор көзқарасы арқылы негізгі ойды анықтай алады. Болжалдық, бөлшектік сан есімдерді жазба жұмыстарында орынды қолданады.

Кейбір оқушылар: тірек сөздер, автор көзқарасы, көңіл күйі арқылы негізгі ойды анықтай алады. Мақал мәтелдерді қолданып, өз ойларын толықтыра алады. Болжалдық, бөлшектік сан есімдерді жазба, ауызша жұмыстарында орынды қолданады.

Бағалау критерийлері:

(жетістік критерийлері, табыс критерийлері, күтілетін нәтиже)


Оқушының төменгі жетістігі (ОТЖ): тірек сөздер арқылы негізгі ойды анықтайды.

Оқушының орташа жетістігі (ООЖ): тірек сөздер, автор көзқарасы арқылы негізгі ойды постер жасау арқылы анықтайды. Болжалдық, бөлшектік сан есімдерді жазба жұмыстарында орынды қолдана алады. Өзара диалог құрастырып, өз пікірін толықтыра алады.

Оқушының жоғарғы жетістігі (ОЖЖ): тірек сөздер, автор көзқарасын, мазмұнын түсініп, өзара диалогке қатыса отырып, негізгі ойын анықтайды. Анықталған тақырып пен негізгі ойға сүйене отырып, постер, сызба-кестелер жасап, қорғай алады. Мақал мәтелдерді қолданып, өз ойларын толықтыра алады. Болжалдық, бөлшектік сан есімдерді жазба, ауызша жұмыстарында орынды қолдана алады.

Тілдік мақсаттар

Тілдік дағдылар: тыңдалым, тілдік бағдар, білу, түсіну, қолдану

Терминология: ЭКСПО, Невада-Семей

Сөз тіркестері: болашақ энергиясы, күн энергиясы, атом энергиясы, өте қауіпті, көрме.

Құндылықтарды дарыту

Отансүйгіштікке тәрбиелеу,

Пәнаралық байланыстар

физика

АКТ қолдану дағдылары

ЭКСПО туралы бейнефильмдер

Алдыңғы оқу/ Бастапқы білім

Болжалдық сан есім

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар

Ресурстар

Басталуы

1.Ұйымдастыру кезеңі:

Амандасу.

Психологиялық ахуал отан туралы өлеңді хормен оқу

Қазақстан

... Бұл даланы анам жаспен суарған,

Бұл далада атам қолға ту алған,

Бұл далаға жылап келіп уанған,

Бұл даланы көріп алғаш қуанған,

Бұл далада өскен жанда жоқ арман!(Қ. Аманжолов)


«Поезд» жаттығуы
Ойын ортада жүргізіледі. Ең алдымен, 1 мен 2-ге саналып аламыз. 1-номердегілер қолдарын 1 рет соғып, аяқтарымен еденді 2 рет тарсылдатады, ал 2-номердегілер 2 рет қолдарын соғып, 1 рет аяқтарын еденге тарсылдатады.  

Алдын - ала қиып дайындалған ЭКСПО логотиптерінің суретін көрсетіп, сабақтың тақырыбын ашуды сұраймын.

«Миға шабуыл» әдісі арқылы сабақтың тақырыбын болжайды.


- Бұл суреттен не көріп тұрмыз?

Қалай ойлайсыңдар, бүгінгі сабағымыз не туралы? --- Тақырыбы қандай болар екен?

/оқушылар өз ойланын айтады/







"Назар сал, тыңда"әдісі. /Н. Ә. Назарбаевтың ЭКСПО - 2017 көрмесін жеңіп алған уақыттағы теле арналарға берген сұхбатын тыңдату.




























https://youtu.be/b9Wx0oPX8U4




youtube.com/watch?v=PA9z9-XWYTk

Ортасы

Фильм не жайлы? Тірек сөздер, автор көзқарасы, көңіл күйі арқылы негізгі ойды анықтау.

Репортер әдісі арқылы

1

Кері байланыс.


Болжалдық, бөлшектік сан есімдерді қатысытырып, «Болашақ біздің қолымызда» атты тақырыпта шағын эссе құрастыру.









http://expert.mektep.kz/ru/shop/48649-8_klass/49630-aza_tl_men_debijet/1


Аяқталуы


Постер құрастыру.


Қосымша ақпарат


Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз?



Бағалау - Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайыз?


Сабақ бойынша рефлексия

Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?


Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.

2.

Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек?

1.

2.