СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Болотту өндүрүп алуу

Категория: Химия

Нажмите, чтобы узнать подробности

Просмотр содержимого документа
«Болотту өндүрүп алуу»



Сабактын темасы: Болотту өндүрүп алуу.

Сабактын тиби: Аралаш.

Сабакта колдонулуучу каражаттар,материалдар:№1таб.китеп,сүрөт.


Сабактын максаты

Күтүлүүчү натыйжалар

Билим берүүчүлүк

Сегизинчи группанын кошумча подгруппасындагы элементтердин ээлеген оорду,темирдин куймаларынын касиеттери жөнүндө билишиет.

Болот,чоюндун касиеттерин,жалпы мүнөздөмө бергенди билишсе.

Өнүктүрүүчүлүк

Болоттун химиялык касиетин жазууну ,теңдемебоюнча эсеп чыгарууну үйрөнүшөт

Реакция жазууну,теңдөөнүүйрөнүшөсө

Тарбиялык

Мугалимди угушат,бири-бирин сыйлашат.

Мугалимди угушса,бири-бирин сыйлашса.

Сабактын жүрүшү:

Сабактын этаптары

Убак

Мугалимдин иш аракети

Окуучулардын иш аракети

Баалоо

1.Мотивация

Уюштуруу

Шыктандыруу

2-3

1.Сабакты уюштуруу ж\а жагымдуу маанай тартуулоо

2.Шыктандыруу.

Мугалим менен биргеликте жагымдуу маанай түзүүгө катышышат.

Азаматсыңар,эмнени билесиңер ж.б.

2.Теманы жана күтүлгөн окуу натыйжаларын жарыялоо.

2-3

1.Тема,максат

менен таанышышат

2.Доскага илинген плакаттардан кыска түшүндүрмө берилет.3.Окуучулар менен талкууланат.

1.Көргөзмө боюнча ортого

Салышат.

2.Мугалим менен бирдикте теманы коюшат

.

Дагы кимиңер кандай ойлорду айтасыңар?

3.Тема боюнча зарыл болгон маалыматтарды берүү

4-5

Жаңы теманын фактыларын аргументтештирип айтат.

1.Жаңы маалыматты окуучулар кабыл алышат.2.Окуучулар өз ойлорун ортого салышат.

Окуучуларга сыпаттама баалар берилет.

Эс алуу мүнөттөрү

1

Разминка

Разминка


4.Интерактивдүү көнүгүүлөр-сабактын борбордук бөлүгү

25-27



Мугалимдин алкыш сөзү.Азаматсың,Балли,Рахмат.

Сабактын жыйынтыктарын чыгаруу;натыйжаларын баалоо.

5-6

1.Теманы бышыктоо үчүн суроолор берилет

2.Талкулоо

3.Баалоо

4.Үй тапшырма берүү.

Окуучулар өз жөндөмдүүлүгү менен жазган иштерин жактап беришет

Мугалимдин алкыш сөзү менен окуучунун эмгегин баалайт.