СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

(Иран-Ауғанстан)

Нажмите, чтобы узнать подробности

Иран  Ауғанстан сабақ жоспары 9-сынып  Дүние жүзі тарихы

Просмотр содержимого документа
«(Иран-Ауғанстан)»



Пәні:

Дүние жүзі тарихы

Сыныбы: 9«а»

Күні:

8.4.2017 жыл

Пән мұғалімі:

Сатылғанов Б.Б



Сабақтың тақырыбы

Иран,Ауғанстан

Сабақтың түрі

жаңа сабақ

Сабақтың мақсаты

Иран,Ауғанстан мемлекеттерінің

саяси-экономикалық жағдайы әлеуметтік қатынастардың дамуы туралы түсінік беру.

Күтілетін нәтиже

Иран,Ауғанстан мемлекеттерінің

саяси-экономикалық жағдайы әлеуметтік қатынастардың дамуы туралы ақпарат алып,білімдерін кеңейтеді.

Сабақтың әдіс-тәсілдері

«Ой қозғау»тәсілі, «Сөзжұмбақ» тәсілі,«Кластер» тәсілі, «ЖИГСО» тәсілі «Венн диаграмасы» тәсілі

Сабақтың көрнекілігі

Интерактивті тақта, карта,қима қағаздар, кластер.


Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

I.Ұйымдастыру кезеңі

(1 мин)


Мемлекеттік ту бейнеленген қағаз арқылы 2-топқа бөлемін

1 топ Иран 2 топ Ауғанстан

Оқушылар 2-топқа бөлініп отырады.

«Ой қозғау» тәсілі

(10 мин)

Білу




И

Т

А

Л

И

Я


Ж

Е

Р

Р

Е

Ф

О

Р

М

А

С

Ы


Х

А

Т

А

М

И


М

Е

Н

Д

Е

Р

Е

С







1.Африка құрлығындағы Эфиопия мемлекетін отарлаған

2.1945 жылы 11 маусымда Түркия мәжілісі қабылдаған заң

3.1997 жылы 5 тамызда Иран президенті болып сайланған

4.1950 жылдары Түркия премьер-министрі болып сайланған




П

А

Ц

И

Ф

И

З

М


К

А

Б

У

Л




Ғ

А

Р

Ы

Ш



Б

А

Л

Қ

А

Н



К

С

Р

О



Н

А

Т

О



В

А

Т

А

Н



С

А

Л

О

Н

И

К

И


А

Н

А

-

О

Т

А

Н



1.Латынша татуластыру

2.Ауғанстанның астанасы

3.Космос сөзінің қазақша мағынасы

4.Европаның жарылғыш қоймасы қай түбек

5.1922 жылы 30 желтоқсанда құрылған мемлекет

6.1952 жылы Түркия мүше болып кірген халықаралық ұйым

7.Ататүрік жас офицерлерді біріктіріп құрған саяси үйірме

8.М.К.Ататүрік дүниеге келген қала

9.1983 жылы Т.Озал ұйымдастырған партия

Интерактивті тақтадан тақырыпқа байланысты видео көрсетіледі.

III.Жаңа сабақ

(10 мин)

Түсіну

ЖИГСО тәсілі

Оқушылар жаңа тақырып бойынша берілген материалды жеке оқиды жұптасып, топтасып талқылайды.

(10 мин)

Қолдану

Кластер қорғау

1 топ Иран

2 топ Ауғанстан

Оқушылар берілген тапсырманы топта талқылап тақтаға шығып қорғайды.

IV. Сабақты бекіту

(4 мин)



Талдау

Картамен жұмыс

Оқушылар картаның көмегімен Иран,Ауғанстан мемлекеттірінің орналасқан жерін картадан көрсетеді.

V. Сабақты қорытындылау

(6 мин)

Жинақтау

Венн диаграммасы

Оқушылар Иран,Ауғанстан мемлекеттірінің ұқсастықтары ортақ белгілері туралы талдайды.

VI.Бағалау

(1 мин)


Бағалау



Өзін-өзі бағалайды.



Әр оқушы сабақ барысында өзіне баға қойып отырады.

VII.Үйге тапсырма

(1 мин)

§28 Иран,Ауғанстан оқып келу

Иран,Ауғанстан мемлекеттері жайлы мәлімет жинау



Кері байланыс

(2 мин)

Маған..........қызық болды

Маған.........қиын болды

Келесі сабаққа ұсынысым..........




































«Мәншүк Мәметова атындағы шағын орталықты орта мектебі»

коммуналдық мемлекеттік мекемесі












Иран Ауғанстан

(ашық сабақ)














Орындаған:тарих пәнінің мұғалімі

Сатылғанов Б.Б

Сыныбы:9




Бәйдібек ауылы

2017 жыл






Бағалау өлшемі.

«5»-10-13 ұпай

«4»-7-9 ұпай

«3»-4-6 ұпай