СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Қазақ тілі пәні бойынша сабақ жоспары

Категория: Всем учителям

Нажмите, чтобы узнать подробности

Қазақ тілі пәнінен сабақ жоспарында бөлім соңында жүргізілетін жұмыс түрлері берілген.

Просмотр содержимого документа
«Қазақ тілі пәні бойынша сабақ жоспары»

Қазақ тілі пәнінен қысқа мерзімді жоспар

САБАҚ:02.02.2017

Мектеп: № 48

Күні: 10.01.2016жыл

Мұғалімнің есімі: Баймоллаева Ү.С.

СЫНЫП:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ негізделген оқу

Мақсаты (мақсаттары)

Т3.5.1Тыңдалған/қойылған материалдағы оқиғаның мазмұнын түсінеді.

А3.5.1 Тыңдағаны / оқығаны бойынша өз көзқарасын сезімі арқылы (дауыс ырғағы, сөйлеуқарқыны, т.б.) білдіреді.

О1.5.1 Қысқа мәтіндердегі танысемес сөздер мен сөз тіркестерінің мағынасын түсіну

үшін анықтамалық материалдарды қолданады.

Ж4.5.1Грамматикалық норма мен синтаксисті ескере отырып, сөйлемдер құрастырады.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

Сөзді зейін қойып тыңдайды,түсінеді және оларды дұрыс қабылдайды.

Анық сөйлеу арқылы мәселені түсінгенін көрсетеді .Қарапайым айтылымды қайталайды.

Оқушылардың басым бөлігі:

Тақырып бойынша сұрақтарға жауап бере алады. Сөз мағынасын түсініп, дұрыс айта алады.

Кейбір оқушылар:

Суретпен жұмыс жасағанда толықтай әңгімелей алады. Өз ойын толық жеткізеді.

Тілдік мақсат

.Сөйлеу барысында көптік/тәуелділік/жіктік/септік жалғауларын мұғалімнің көмегі/үлгісі бойынша қолдану.

Негізгі сөздер мен тіркестер: мұзқалашық, пішіндер, мүсінші, аққала, шана

Сыныптағы диалог/айтылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:


Талқылауға арналған тармақтар:

антоним, омоним, синоним сөздер


Жазылым бойынша ұсыныстар:

Мақал жазу, сөздермен сөйлемдер құрастыру

Алдыңғы оқу Мен не үйрендім?

Жоспарланған

Уақыт 45 мин.

Жоспарланған жаттығулар(төменде жоспарланған тақырыптармен қатар ескертпелерді жазыңыз)

Модульдер

Ресурстар

Басталуы 5 мин

Ұйымдастыру кезеңі.

1.Психологиялық ахуал

«Жартыңды тап»

2.Топқа бөлу

Суреттер бойынша топқа бөлінеді.

Топ басшысы анықталып, бағалау парағы беріледі.

Үй жұмысы тексеріледі.


Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер


суреттер



бағалау парағы





Негізгі бөлімі 35мин.

«Жасырын бейнефильм» стратегиясы

Ноутбуктен бейнефильмнің дауысы қосылады.Бейнефильм көрсетілмейді. Балалар дауыс арқылы бұл ненің дауысы екенін табады. Өз ойларын ортаға салады.

«Топтастыру» стратегиясы

«Қысқы ойындар» тақырыбына сөздерді топтастырады.

Критерий:

1.Сөз қорының молдығы;

2.Сөздерді қатесіз жазу. (жұлдызша, төртбұрыш арқылы бағалау)

Сергіту сәті «Қысқы жаттығу»

Алдын ала берілген тапсырма

Оқушыға үйде қызықты материал тапсырылған, сол оқушы өзі дайындап әкелген тапсырмасымен таныстырады.

Омоним, синоним, антоним сөздерді қайталауға арналған тапсырмалар.

1.Ережені дәл табу.

2.Антоним, синоним, омоним сөздерге мысалдар келтіру.

3. 3-тапсырма Суретке қарап омоним сөздерді тап.

ара, жаз, қара

«3х3=9»

ҚЫС

қар ыдыс сағат

қара ыстық сана

қалам ырым сандық

«Броундық қозғалыс»

СТО



АКТ




Диалогтік оқыту




АКТ







ТЖД








ОЖЕ




СТО


бейнефильм «Боран, дауыл»

А4 қағазы

маркер

ноутбук

бейнежазба


ноутбук, таныстырылым


А4 қағазы, маркер








суреттер


Аяқталуы

5 мин

Сабақты бекіту./Кері байланыс/

«Блоб ағашы» әдісі

Үйге тапсырма: 5-тапсырма; Бағалау.


Бағалау


Бағалау кестесі

Қосымша ақпарат

Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау-Оқушылардың үйренгенін қалай жоспарлайсыз?

Пән аралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ мен байланыс Құндылықтардағы байланыс


  • Алдынала берілген тапсырма

  • Мадақтау

  • жұлдызша, төртбұрыш

  • бағалау парағы

  • Партада дұрыс отыру ережесі,

  • Топпен жұмыс жасау ережесі

  • Орыс тілі

Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды?Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төменгі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақт

арға жауап беріңі

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болады (Оқытуда да, оқуда да ескеріңіз )?

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (Оқытуда да, оқуда да ескеріңіз )?

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеме оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетінін не білдім?












Біздің топтың шешімі бойынша бұл тапсырмаға ____________________________ жауап береді.

Біздің топтың шешімі бойынша бұл тапсырмаға ____________________________ жауап береді.









































«Қысқы ойындар» тақырыбына сөздерді топтастырады.

Критерий:

1.Сөз қорының молдығы;

2.Сөздерді қатесіз жазу. (жұлдызша, төртбұрыш арқылы бағалау)



Омоним, синоним, антоним сөздерді қайталауға арналған тапсырмалар.

Критерийлер:

1.Ережені дәл табу.

2.Антоним, синоним, омоним сөздерге мысалдар келтіру.

3. Суретке қарап омоним сөздерді табу

3 дұрыс орындалған жұмыс- 5 балл

2 дұрыс орындалған жұмыс- 4 балл

1дұрыс орындалған жұмыс- 3 балл