СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

ҚМЖ қазақ тілі Т2 2сынып Шынықсаң, шымыр боласың

Нажмите, чтобы узнать подробности

КСП по казахскому языку 

Просмотр содержимого документа
«ҚМЖ қазақ тілі Т2 2сынып Шынықсаң, шымыр боласың»

Білім беру ұйымы:

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім:5. «Дені саудың - жаны сау»

Педагогтің Т.А.Ә.:


Күні :


Сынып: 2

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы: Шынықсаң, шымыр боласың

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.3.1.1 шағын мәтінді түсініп, мәнерлеп (дауыс ырғағын дұрыс қойып), рөлге бөліп оқу

2.3.3.1* мәтіннің жанрын (өлең, жаңылтпаш, жұмбақ, ертегі, әңгіме) ажырату

2.5.1.1* мұғалімнің қолдауымен заттың атын/сынын/іс-қимылын

білдіретін сөздерді ауызша/жазбаша тілде қолдану

Сабақтың мақсаты :

Барлық оқушылар: мәтіннің жанрын ажыратуды ,қимылды білдіретін сөздерді қолдануды,дене мүшелері туралы айтуды үйренеді.

Оқушылардың басым бөлігі:жаңа лексиканы меңгереді, оларды сөйлесім  барысында тиімді қолдана алады. 

Кейбір оқушылар:  тақырып аясында еркін сөйлейді

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/

уақыт

Педагогтің іс-әрекеті

Білім алушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

(8 минут)


1.Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылармен сәлемдесу,түгелдеу.


2.Қызығушылықты ояту - «Орамал тастау» ойыны ( сөздік қорын тексеру мақсатында )

3.(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы жаңа тақырыпты жариялау .

-Суреттерге қараңдар.

Суретте не көріп тұрсыңдар?

Сабақтың тақырыбын болжату.

Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру

«Шаттық шеңбері»

Ашық аспан болсын!

Әр күніміз біздің

Сәттілікке толсын!

Қазақ тілі пәнінен

Білмегенді білейік

Үйренейік, күлейік!

Шеңбер бойымен тұрады. Мұғалім лақтырған орамалды тосып , сөздің аудармасын айтып , орамалды қайта лақтырады.

Айтылым. Сұрақтарға жауап береді.

Болжау. Сабақтың тақырыбын,мазмұнын сұраққа жауап беру арқылы болжайды.

Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!

Өзара бағалау: «Өте жақсы», «Жақсы», «Талпын»





Суреттер


Сабақтың ортасы



(9-42 минут)























1 Сөздікпен жұмыс.

Жаңа сөздер:

жарыс – соревнование

жетістік- достижение шымыр- крепкий

жаттықтырушы- тренер

Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады.

Дұрыс айтуға жаттықтырады.

2. Тыңдалым.Мәтінді екі рет тыңдатады.

1 – тапсырма.  Тыңда. Сұрақтарға жауап бер.

Мектепте спорт түрлерінен жарыс өтті. Оқушылар күреске және футболға қатысты.Жарысты көруге ата-аналар келді. Олар

балаларының жетістіктерін көріп қуанды.Жаттықты-рушылар оқушыларға алғыс айтты. Жарыс өте қызықты болды.

-Суреттерге қараңдар..

Сөйлемдер құрап айтайық

3. Сергіту сәті

3-тапсырма. Өлеңдегі жаттығуды айтып орында.

Бойды бүкпей, тік ұста,

Еркін тұрып тыныста.

Жай оң қолды оң жаққа,

Жай сол қолды сол жаққа.

Қолды айналдыр бұлданбай,

Екі шеңбер сызғандай.

Бір жаттығып байқа да,

Он шақты рет қайтала.

(Музафар Әлімбай)

4.2 – тапсырма. Оқы. Сұраққа жауап бер.

Әділеттің әкесі ерте тұрды. Ол денесін шынықтыра бастады.

-Әділет, кел, бірге шынығайық, - деді.

- Жақсы, әке! - деді Әділет. Ол әкесімен бірге

жүгірді.

-Шынықсаң, шымыр боласың! - деді әкесі.

- Әке, сіз қандай күштісіз! - деп қуанды.

(«Балдырған» журналынан)

-Мәтін қай жанрда жазылған?

А) әңгіме

Ә) ертегі

Б) өлең

-Мәтін кім туралы?


Тыңдалым,айтылым.

Жаңа сөздермен танысады

Жаңа сөздерді тыңдайды, оқиды, мұғалім соңынан қайталайды.

Жаңа сөздерді сөздікке жазады.

Сөз тіркесін, сөйлемдер құрайды.


2. Тыңдалым/Айтылым

Оқушылар мәтінді екі рет тыңдайды.Сұрақтарға жауап береді:

Жарыс қайда өтті?

Оқушылар қандай спорт түріне қатысты?

Жаңа сөздері бар сөйлем-дерді тауып оқиды.

Айтылым. Жазылым Дәптермен жұмыс. Суретке қарап, балалардың іс-әрекетін айтады. Суретпен жұмыс жасайды, жаңа сөздерді қолданады


Сергіту сәті

3.Оқылым.Айтылым.


Жаттығуды айтып орындайды






4.Оқылым.Айтылым.

Шағын мәтінді түсініп, мәнерлеп рөлге бөліп оқиды.

Комментарий үлгісі:Диалогті мәнерлеп оқиды, сөйлемге екпінді дұрыс қояды, сөздерді дұрыс оқиды.


Мәтіннің жанрын ажыратады.

Жазылым

Сұраққа жауап береді.

Әділеттің әкесі қандай?

Сипаттап жазады.

Кері байланыс: Оқушылар өз жұмыста-рына қаншалықты риза болғандықтарын көңіл-күй бас бармақ арқылы көрсетеді



Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!

Дескриптор:

-мәтінді тыңдайды;

- не туралы екенін айтады;

-сурет бойынша сөйлемдер құрайды

- іс-қимылын

білдіретін сөздерді дұрыс қолданады

-сөйлем құрылымын сақтайды

«Қолмен белгі

беру» әдісі бойынша бағалайды.









Дескриптор:

-мәтіннің жанрын ажыратады

– мәнерлеп рөлге бөліп оқиды

-әкесін сипаттап жазады.

- сынын/іс-қимылын

білдіретін сөздерді дұрыс қолданады

«Қолмен белгі

беру» әдісі бойынша бағалайды.



сөздік




Оқулық 24 бет























Оқулық

25 бет












Сабақтың соңы

3 минут

Рефлексия. «Шапалақ ұрайық». Әр оқушы сабақты түсінген не түсінбегендігін шапалақ ұру арқылы білдіреді.

Үйге тапсырма: 25 бет 4-тапсырма/жазу/

Бағалау .Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды