СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Көп кестелі деректер қорында кестелерді байланыстыру.

Категория: Информатика

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақтың тақырыбы: Көп кестелі деректер қорында кестелерді байланыстыру.

Сабақтың мақсаты:

Білімділігі: Оқушыларға кестелі деректер қорында кестелерді байланыстыру құралдарын үйрету.

Тәрбиелігі: икемділік қасиетімен шабытты болуға қалыптастыру

Дамытушылығы: оқушылардың ойлау қабілетімен қызығушылығын арттыру

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың көрнекілігі: компьютерлер, тақта

Сабақтың барысы:

  1. ұйымдастыру
  2. сабақ сұрау
  3. жаңа сабақ
  4. бекіту
  5. үйге тапсырма
  6. қорытынды

Үй жұмысын тексеру:

  1. Интерфейс дегеніміз не?
  2. Интерфейс қалай жобаланады?
  3. Көпқұжатты интерфейс дегеніміз не?

Просмотр содержимого документа
«Көп кестелі деректер қорында кестелерді байланыстыру.»

Күні:

Сыныбы:

Сабақтың тақырыбы: Көп кестелі деректер қорында кестелерді байланыстыру.

Сабақтың мақсаты:

Білімділігі: Оқушыларға кестелі деректер қорында кестелерді байланыстыру құралдарын үйрету.

Тәрбиелігі: икемділік қасиетімен шабытты болуға қалыптастыру

Дамытушылығы: оқушылардың ойлау қабілетімен қызығушылығын арттыру

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың көрнекілігі: компьютерлер, тақта

Сабақтың барысы:

  1. ұйымдастыру

  2. сабақ сұрау

  3. жаңа сабақ

  4. бекіту

  5. үйге тапсырма

  6. қорытынды

Үй жұмысын тексеру:

  1. Интерфейс дегеніміз не?

  2. Интерфейс қалай жобаланады?

  3. Көпқұжатты интерфейс дегеніміз не?

Жаңа сабақ

Кестелер арасындағы байланысты орнату үшін түйінді көрсеткіштерді көрсету қажет. Мұндай көрсеткіштер бір кестедегі жазбалар арқылы басқа кестедегі мәліметтерді таба алады. Негізгі көрсеткіштегі мәліметтер бір кестенің ішіндегі әртүрлі жазбаларда қайталанбауы қажет.

Мысалы: бір сыныпта бірдей текті екі оқушы болса, онда олардың бақылау жұмыстарын тексергенде қайсысының жұмысы екенін анықтау қиындық туғызады. Мәлімет анық болу үшін оқушының атын қосу қажет.