СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Тема "Атмосфераның жалпы церкуляциясы"

Категория: География

Нажмите, чтобы узнать подробности

Планирование на тему "Атмосфераның жалпы церкуляциясы" на 8-ой класс.

Просмотр содержимого документа
«Тема "Атмосфераның жалпы церкуляциясы"»

Күнделікті сабақ жоспары

Сабақ: №21

Мектеп: С.Мәуленов атындағы гимназия



Сынып: 8

Қатысқаны: Қатыспағаны:

Сабақтың тақырыбы:

Атмосфераның жалпы циркуляциясы

Сабақтың мақсаты

Ауа масаларының түрлері мен ерекшеліктерін анықтау.

Түйінді идеялар:

Тақырыпты меңгеріп, климат түсінігін меңгеру

Бірлескен жұмысқа негізделген тәсіл:

Жекелей, жұптық

Сабақ барысы:

Сабақтың

кезеңдері

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар

1.

Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал..

3 мин

Оқушылармен амандасу. Түгендеу. Сабаққа дайындығын тексеру. Психологиялық дайындығын тексеру.


Орындарынан тұрып мұғаліммен амандасу. Сабақта кім жоқ екенін анықтау.

сабаққа зейіндерін аудару.


2

Үй жұмысын тексеру

10 мин

1.Пайдалы қазбалар (ауызша жауап)

  1. Флипчарт 2-3 Нысандарды орнына апару, яғни кен пайдалы қазбаладың орындарын географиялық орына , «Артығын тап»

  2. Үлестірме қағазбен жұмыс тест тарсырмасы 2 нұсқалық

Қазақстаннның пайдалы қазбалардың таралу кен орындарын кескін картадан көрсету, тест тапсырмасын шешу.Картамен және ауызша талқылайды.

Үлестірме қағаз, интерактивті тақта

3

Мақсат қою

2 мин

Күн радиациясының таралуы Қазақстанның қалалары картасы бойынша және күн радиациясының түрлері бойынша схемамен жаңа сабақтың тақырыбын ашу .

Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын жариялау.

Сабақ тақырыбына ой-қозғау

Сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады

Интерактивті тақта

4

Жаңа сабаққа дайындық

Білу . Кластермен

5 мин

Флипчарт 7 бойынша Күн сәулесінің түсу бұрышын талқылау, Ауа массаларының түрлерін кескін картаға географиялық орындарын сызу. Қазақстанға қатысты ауа массаларын анықтау.

Оқулықты пайдалана отырып, кластер толтырады

интерактивті тақта

5

Жаңа сабақты түсіндіру

Түсіндіру.

Картамен жұмыс

Қолдану.


10 мин

ҚР физикалық арқылы ауа массаларының әсерін көрсету.

Тірек-сызбаға ауа массалардың атауларын жазу.

Терминмен жұмыс: Оқулықты пайдалана отырып, атмосфералық қысым, изобара, циклон, антициклон, атмосфералық фронт терминдерінң анықтасын қарастыру.Жұппен жұмыс: Үлестірме материалда көрсетілген ауа массаларына қатысты ерекшеліктерді анықтау.

Атласты пайдалана отырып, тапсырманы орындайды,













Оқулықты пайдалана отырып, терминдердің анықтамасын табу.

карта,

дәптер

6

Жаңа сабақты бекіту.

Талдау. Картамен жұмыс


3

Атласты пайдалана отырып, ылғалдану коэффициентін анықтау, 1-нұсқа Шымкент, Орал, Шу, Павлодар, 2-нұсқа Қостанай, Астана, Қызылорда , Атырау қалалары.

Оқулықты пайдалана отырып, ылғалдану коэффициентті анықтау..

Оқулық, карта, жұмыс дәптері

7

Жаңа сабақты пысықтау

Жинақтау.


2

Өздік жұмыс дәптеріндегі тапсырманы орындайды

Қостанайға әсер етеін ауа массаларын анықтау және климат қалыптастырушы факторларды.

Ерекшеліктерін дәптеріне жазады

Қалам, дәптер

8

Бағалау

2

Бағалау парақшасы арқылы бағалау

Өздерін және бірін-бірі бағалау


9

Үй тапсырмасы

1

Тақырып – 21 Өздік жұмыс дәптермен жұмыс

Үй тапсырмасын жазады


10

Рефлексия

2

Сабақтан алған әсерлері туралы ой бөліседі

Оқушылар өз ойларын айтады

стикер