СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Ұлтаралық және дінаралық келісім

Категория: География

Нажмите, чтобы узнать подробности

Ұлтаралық  және  дінаралық келісім  туралы  біледі.  Алған  білімдерін  дамытады.  Ұлттар  арасында  татулықты  сақтауды  үйренеді.

Просмотр содержимого документа
«Ұлтаралық және дінаралық келісім»

Қысқа мерзімді жоспар

Күні:

Мұғалімнің есімі:Аяпова Г.С.

Сынып: 7

Сабақтың тақырыбы: 7.4.1.4.Ұлтаралық және дінаралық келісім

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Ұлтаралық және дінаралық келісім туралы біледі. Алған білімдерін дамытады. Ұлттар арасында татулықты сақтауды үйренеді.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Ұлтаралық және дінаралық

келісім тақырыбын оқып түсіну.

Оқушылардың басым бөлігі: Ұлтаралық және дінаралықкелісім тақырыбын талдап, тапсырмаларды орындау.

Кейбір оқушылар: Ұлтаралық және дінаралық келісімтақырыбы салыстыра қорытынды жасап анықтау.

Бағалаукритериі

Түсіну:

- оқушылар ұлтаралық және дінаралық келісім маңызын түсінеді;

Қолдану:

Ұлтаралық және дінаралық келісім тақырыбын талдап, тапсырмаларды орындай алады;

Талдау:

Ұлтаралық және дінаралық келісім маңызын талдайды;

Жинақтау:

- оқушылар ұлттар мен діндердің ерекшеліктері мен ұқсастықтарын табады және сол арқылы өз ойларын дамытуына байланысты өздерінің ұсыныстарын береді;

Тілдік мақсат

Оқушылар Ұлтаралық және дінаралық келісімді оқып талдай отырып, сұрақтар құра алады.

Негізгі сөздер мен тіркестер:

Ұлт, дін, келісім.

Сыныптағы диалог, жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Оқушылардың бір - біріне Ұлтаралық және дінаралық келісімді түсіндіре алады. Мағынасын түсініп, өз ойларын еркін жеткізеді

Құндылықтарға баулу

Оқу бағдарламасында көрсетілген құндылықтарды осы сабақ арқылы баулуға бағытталған ұлттық және жалпы адамзаттың құндылықтарын дамыту.

Пән аралық байланыс

Дүние жүзі тарихы-елдердің қандай дін ұстанатыны жайында білу.

Биология-адамдардың нәсілдерге бөлінуі.

Алдыңғы білім

6 сынып. Физикалық география.

Жер және өмір тақырыптарынана оқушылардың білімдерін қалыптастыру.

Жоспар

Жоспарланған уақыт



Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)



Ресурстар




Сабақтың басы














Үй тапсырмасын

сұрау.

- Ұйымдастыру.

1. Мұғалім оқушылармен ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.

Жағымды ахуал қалыптастыру. Оқушыларды түгендеп, сиқырлы микрофон арқылы сабаққа ізгі тілек айтқызады. Топтастыру оқушыларды стикерлер арқылы математикалық санақ бойынша бөлінеді.

  1. топ. Зерттеушілер.

2 - топ. Тарихшылар.

3 – топ. Дін танушылар, Үйге берілген тапсырмасы сұралады.

  1. Үй тапсырмасы "Ыстық орындық"әдісі арқылы оқушыларға сұрақтар қойып, жауап алынады.

        1. Дүние жүзінде қанша дін бар?

        2. Қазақстанда қанша этнос тұрып жатыр?

        3. Қазақстанда қанша дін өкілдері тұрады?

        4. Қазақстан халық Ассамблеясы қай жылы құрылды?


Джиксо, Стикерлер,

Карта



Сабақтың ортасы




Ұлтаралық және дінаралық келісім мазмұнын ашу үшін «Фишбоун» әдісін қолданамын.

Оқушылыр сұрақтарға жауап беру арқылы балық қаңқасына жауаптарын келіп жапыстыру арқылы жауап береді.

Себептері қ

Мәселе о

р

ы

т

дәлелдері ы

н

Анықтама беру : бүгінгі сабақта оқушылар кездескен жаңа ұғымдар мен терминдерді анықтама береді. Өз ойларын еркін жеткізуге дағдыланады.

Стикерлер




Дүние жүзінің физикалық картасы. АКТ. Бейне ролик, схема, плакаттар.

Сабақтың аяқталуы.















«Класстер» әдісі арқылы бекітемін.







Оқушылар әр- бір домалақшаға болып өткен келісімдердің атауы мен уақытын жазады.



Бағалау

Критерилер арқылы.

Оқушыларды жинаған ұпайлары бойынша бағалау парақшаларын тарату арқылы, оқушылар балдық шкала бойынша тапсырманы орындау барысында өздеріне бал қою арқылы жиынтық бағаларын қоямын.Түрлі түсті фишкаларды жинау арқылы жиынтық бағаларын қоямын.


Схема,Смайликтер

Оқушылар кері байланыс жасайды

Не ұнады:................................

Не қиын болды: ................................

Тілегім:



Бағалау парақшалары.

Қосымша ақпарат


Саралау







Бағалау

Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс

Оқушылардың білімділігін анықтау мақсатында: тапсырмаларды шығармашылықтарын шыңдау ретінде карта схемамен жұмыс жасау.

Стикерлер, Критерилер арқылы,

Бағалау тақташасы арқылы балдық жүйемен бағалап оқушылырдың қызығушылықтарын арттыру.

Тарих, биология

Діни саладағы қақтығыстардан сақтану.


Сабақ бойынша рефлексия