СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Әдебиеттік оқу "Х,У" дыбысы

Нажмите, чтобы узнать подробности

рпвпрввввввоввенпараропорпо

Просмотр содержимого документа
«Әдебиеттік оқу "Х,У" дыбысы»

Бөлім:

Менің туған өлкем

Педагогтің аты-жөні:

Бүркітбаева Гүлнар

Күні:


Сынып:

2 сынып

Сабақтың тақырыбы:

78 Жазғытұры

А.Құнанбайұлы «Жазғытұры

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.2.7.1 – мұғалімнің көмегімен шығармадағы көркемдегіш құралдарды (теңеу, кейіптеу) табу.

Сабақтың мақсаты

мұғалімнің көмегімен шығармадағы көркемдегіш құралдарды (теңеу, кейіптеу) табады



Құндылықтар

АР-ҰЯТ: отбасының,өз ортасының абыройын арттыру

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут






Өткенді пысықтау

5 минут







Сабақ

тың ортасы

20 мину








Сергіту сәті

2 м


Сабақты қорыту

6минут






2минут








Кері байланыс

5 минут




Психологиялықахуалқалыптастыру. Тілекайту.

Үй тапсырмасын сұрау

Өткенді пысықтау

Сабаққа кіріспе

Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстыру

Жаңа сабақ.ҰЖ

Толық жауапты қажет ететін ашық тапсырма.


Автор туралы мәлімет


«Оқы, ойыңа тоқы» әдісі

1. Өлеңді түсініп оқы.

Сөздік жұмысы

Масаты-жұмсақ,түкті жібек мата



Топтық жұмыс

«Ойлан, талқыла, қорытындыла» әдісі

2.Өлеңде қандай жыл мезгілісуреттелген?

Ақын табиғаттағы өзгерістер туралы не дейді?


3.Суреттегі жыл мезгілін сипаттап айт.,берілген көркем сөздерді пайдалан.



ЕБҚ оқиды

Тапсырманы орындауда қолдау көрсету



Сергіту сәті

.



ЖЖ.4. «Жазғытұры» өлеңіндегі ақын қолданған көркемсөздерді тап.



ТЖ.5.Сәйкестендір


6.3-тапсырмадағы сурет бойынша әңгімеңді толықтыр.Ақын сөздерін қолдан


ЕБҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету


Үй тапсырмаӨлеңді оқу


Кері байланыс


Балалардың барлығы орындарынан тұрып, қимыл-қозғалыс жаттығуын жасайды.

Психологиялық ахуал қалыптастыру

Үй тапсырмасын айтады











Әңгімелейді

Өлеңді оқиды















Сергіту сәтін жасайды.





Тапсырманы орындайды





Кері байланыс



Көңіл күйлерін көтеріп, жаттығып алады.

Тамаша!

ҚБ:

« Бәйге» әдісі








Дескриптор:

Автор туралы әңгімелейді-1б

Өлеңді түсініп оқиды-2б

Өлеңде қандай жыл мезгілі суреттелгенін айтады-1б

Ақын табиғаттағы өзгерістер туралы не айтқанын айтады-1б







Дескриптор:

«Жазғытұры» өлеңіндегі ақын қолданған көркем сөздерді табады-1б

Кестегі сөйлемдерді сәйкестендіреді-1б

3-тапсырмадағы сурет бойынша әңгімені толықтырады-2б

Ақын сөздерін қолданады-1б

ҚБ:

« Бәйге» әдісі





Кері байланыс





Қимыл-қозғалыстар






смайликтер









Оқулық








Жұмыс дәптері





Оқушы жұмысы




Оқулық



Кері байланыс тақтасы