Сабақ тақырыбы: | Экологиялық білімді адамның практикалық әрекетіне пайдалану |
Сабақ мақсаты: | Экологиялық білімді адамның күнделікті өмірде пайдану туралы таныстыру. Теориялық білімдерін өмірде қолдана алуға дағдыландыру. |
Табыс критерийлері: | Жаңа тақырып туралы білімдерін толықтырады. Алған білімдерін өмірде қолдана алады. |
Модульдердің кіріктірілуі | Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, СТО, Бағалау, АКТ, Дарынды және талантты балаларды оқыту, Оқушыларды жас ерешеліктеріне сәйкес оқыту және оқу, Оқытудағы басару және көшбасшылық. |
Сабақтың кезеңдері | Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Керекті жабдықтар |
Кіріспе | 2 минут 2 минут 3 минут | Топқа бөлу Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. «Миға шабуыл» әдісі бойынша үй тапсырмасын сұрау. | Түрлі-түсті ст икерлер арқылы топқа бөлінеді. Шеңберболып тұрып, бір –бірлеріне тілектер айту ар қылы сыныпта ынттымақтастық атмосферасын қалыптастырады. Интербелсенді тақтадан көрсетілген жасырын сұрақтарға жауап беру арқылы үй тапсырмасын еске түсіреді. | Түрлі-түсті ст икерлер Power point материалдары |
Жаңа сабақтың таныстырылымы | 15 минут | Жаңа сабақтың тақырыбын жариялаймын. «Екі түрлі жазба күнделігі» тратегясы бойынша топтық жұмыс орындатамын. Мәтінді оқытып, плакат тарқатп беремін. | Мәтінді оқиды, берілген плакатты екіге бөліп, мәтіннен ұнаған тұсын бір бөлігіне жазса, екінші бөлігіне неліктен ұнағанын жазып, дәлелдейді. Қорғайды. | Оқулық, плакат, маркер, бағалау парақшасы |
Жаңа сабақты қолдану | 10 минут | Жаңа тақырып бойынша Блум түймедағын жасатамын. | Берілген тақырып бойынша зерттеп, Блум таксаномисы бойынша Блум түймедағын жасап, дәлелдейді. Қорғайды. | Оқулық, плакат, маркер, бағалау парақшасы |
Қорытынды | 5 минут | «Фиш Боун» әдісі бойынша жаңа сабақты қорытындылау. | Балық қаңқаларына өтілген тақырып бойынша сұрақтар жазады, жазылған сұрақтарға топтар өзара жауап беріп, қорытынды ойларын жазады. | Плакат, маркер, бағалау парақшасы |
Бағалау | .4 минут | Топтық бағалау жүргізу. Смайликтермен формативті бағалау | Бағалау критерийлеріне сүйене отырып, топ басшысы топ мүшелерін бағалап шығады. Сабақтан алған көңіл-күйлерін смайликтермен көрсетеді. | Бағалау критерийі, бағалау парақшасы, смайликтер |
Рефлексия | 3 минут | «Не білдім?», «Не білгім келеді?», «Не білемін?» деген сұрақтарға жауаптарын стикерге жауап бергізу. | «Не білдім?», «Не білгім келеді?», «Не білемін?» деген сұрақтарға жауаптарын стикерге түсіреді. | Рефлексия парағы, стикерлер |
Үйге тапсырма беру | 1 минут | Келесі күнгі тақырыпты оқып келу. | Күнделікке жазып алады. | Күнделік |