СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до 18.06.2025

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

«Ертегі кейіпкерінің үйі» сурет-жоба. 1 сынып

Категория: ИЗО

Нажмите, чтобы узнать подробности

«Ертегі кейіпкерінің үйі» сурет-жоба.docx

Просмотр содержимого документа
««Ертегі кейіпкерінің үйі» сурет-жоба. 1 сынып»

Көркем еңбек

Мектеп:

Күні: .

Оқытушының аты-жөні:

Сынып: 1 сабақ 8

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар:

Бөлім:

Дизайн және сәулет (көркем құрастыру және модельдеу)

Сабақтың тақырыбы:

«Ертегі кейіпкерінің үйі» сурет-жоба.


Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары

1.2.6.2. Жұмысты орындау үшін сәулет стильдерімен және дизайнмен модельдеудің кейбір әдістерімен танысу.

Сабақтың мақсаты:

Қарапайым деңгейде сәулеттік стильдермен танысу. Сәулеттік композицияның қарапайым әдістері туралы білім алу.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушылардың әрекеті

Бағалау


Ресурстар

Басталуы

0-5 мин



Оқушылармен сәлемдесу

Психологиялық дайындық

Балалар, барлығымыз ортаға шығып, шаттық шеңберін құрайық. Бір-бірімізбен амандасып, бір-бірімізге, сабағымызға сәттілік тілейік!

Армысыңдар ма, балаларым!

Бүгін барлықтарыка сәттілік тілеймін! Бүгінгі көңіл-күйлерің қандай? Керемет!

-Ендеше, мен сендерге қазір сыйлық-нөмір беремін, көрсетілген сандар бойынша әрқайсысымыз өз тобымызға отырамыз.

Бағалау әдісін түсіндіру. «Шырша безендіру» әдісі

5-6 шырша ойыншығын жинаған бала өте жоғары деңгейді, яғни критерийдің барлық сатысын орындаған, ал 3-4 шырша ойыншығын жинаған бала орташа деңгейдегі критерий бағамын меңгерген болып анықталады

Шырша безендіру әдісімен топты да бағалаймыз. Шыршадағы ойыншықтар санын есептей отырып, екі топтың шыршаларын салыстырамыз.

Сәлемдеседі.

Шеңбер айнала тұрып, бір-біріне сәттілік тілейді.

Таңдаған нөмірлері бойынша топқа бөлінеді.

Ауызша бағалау Тамаша!

Оқулықтағы түсініктемелер мен берілген суреттер







Ортасы



Сұрақ-жауап

6-15 мин





















(Т)«Жинақтау картасы» 

стратегиясы

15-20 мин




Сарамандық жұмыс

21-33 мин

















34-38 мин





39-42 мин

Бейнебаян «Киіз үй»

«Тосынсый» ой шақыру

Тосынсыйдағы сұрақтарға жауап береміз.

«Жұмбақ шаршылар» топтық жұмыс

Ертегі кейіпкерлерінің үйінің суретін фазл арқылы жинау (оқушының есте сақтау қабілетін арттыру)

Әуен уақыты біткенше, сурет қиындыларын құрастырып шығамыз.

Шырша ойыншығымен марапаттау


Практикалық кезең

«Ертегі кейіпкерінің үйі» дайын сурет-жобаны бояп шығады. Ол суретте өз дизайндарын қолдана отырып, салады.

Дайын жұмыстарын жариялау арқылы бірін-бірі бағалайды.

Әр оқушының дизайны мен таңдаған түстері жайлы сұрау.

-Балалар, келесі сабақта өз таңдаған жобамызды қосымша суреттермен толықтырып, аяқтайтын боламыз.


Шығармашылық жұмыстың таныстырылымы

(көрме)

Өте жақсы бояған оқушыларға екі ойыншық, орташа бояғандарға бір ойыншық беріледі.


«Шырша безендіру» тәсілі бойынша оқушыларды, жеңімпаз топты бағалау.


Оқушылар мұғалімнің тарапынан қойылған сұрақтарға өз жауаптарын береді.

Оқушылар өздері білетін дизайн түрлері жайлы айтады.













Оқушылар әуен уақыты біткенше, сурет қиындыларын құрастырып шығады.







Оқушыларға бірнеше ертегі кейіпкерлерінің үйлерін ұсынамыз. Соның ішінен өздеріне ұнағанын таңдап алып,сол ертегіге үйдің суретін бояйды.





Дискриптор

Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.

Слайд

https://flomaster.club/22928-risunki-domov-legkie.html


https://www.youtube.com/watch?v=-UKG9GVFVPc

43-45 мин

Аяқталуы



Рефлексия

«Шырша ойыншығы»

Ойыншықты қызылға бояу-бүгін көп нәрсені түсіндім, маған пайдалы болды;

Ойыншықты көк түске бояу - бүгін сабақта түсінбеген сұрақтарым бар, оқуым керек.


Оқушылар бүгінгі сабақ бойынша әсерлерін шыршада тұрған өз нөмірі астындағы стикердің түсін бояу арқылы білдіреді.

«Кемпірқосақ» әдісі


Қосымша ақпарат

Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырма ұсынасыз?

Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

Қабілеті жоғары оқушыларға «Қарқын тәсілі» әдісімен Көркемдеп аралаудың күрделі түрлерін қолдана алады. Қолдауды қажет ететін оқушылар аралаудың қарапайым түрлерін қолдана алады.

1-10 баллдық жүйе бойынша бағаланады.

«Шырша безендіру» тәсілі бойынша оқушыларды, жеңімпаз топты бағалаймын.

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын.

Осы сабақта қолданылатын

Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады.

Жалпы бағалау

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

1:

2:

Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқытутуралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

1:

2:

Сабақкезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек?

1:

2:




Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!

Поделитесь с друзьями
ВКонтактеОдноклассникиTwitterМой МирLiveJournalGoogle PlusЯндекс