Тема: Фізичні вправи – запорука здоров’я
Мета: ознайомити учнів із фізичними вправами, що сприяють фізичному розвитку, розвивати прагнення займатися спортом, аби зміцнити власне здоров’я, щоденно виконувати комплекс вправ ранкової зарядки, розвивати творче мислення, зв’язне мовлення, вміння робити висновки, порівняння; виховувати старанність, наполегливість.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: картки, демонстративний матеріал, костюми, запис музики.
Хід уроку
І.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Пролунав уже дзвінок. Починається урок (діти)
Вчитель: Діти до нас сьогодні завітали гості. Давайте встанемо і привітаємось.
Учень: До нас прийшли сьогодні гості
І раді ми вітати вас
Ми вам покажемо сьогодні
Спортивний 1-в наш клас
Учениця: Урок сьогодні незвичайний
Цікавим буде він для нас
Усе розкажем про здоров’я
Уважно слухайте ви нас.
Вчитель: Перед тим як почати наш урок давайте згадаємо правила поведінки на уроці
Учень---Слухай вчителя
Учень------ Правило піднятої руки
Учень ---Не перебивай
Учень----Не викрикуй
Учень--------Будь активний
Вчитель: Діти сьогодні ми з вами відправимось у подорож до країни фізичного здоров’я і дізнаємось як з допомогою фізичних вправ залишатися здоровими.
Діти, а чого ви очікуєте від цього уроку?
Відповіді дітей(--- я хочу, щоб урок був цікавий і веселий, я хочу отримати нові знання, я хочу, щоб ми здружилися, стали здоровішими.
Вчитель: а я очікую вашої активності, розуміння і гарних відповідей.
О, здається до нас завітав ще один гість. Хто це діти?
_Незнайко(діти кажуть)
Вчитель: Добрий день незнайко.
Незнайко: Добрий день. А що це ви тут робите?
Вчитель: МИ навчаємось берегти своє здоров’я.
Незнайко: А навіщо його берегти? Це що скарб якийсь? Може його ще в скриньку заховати?
Вчитель: Ні ховати нічого не треба, а от що здоров’я це скарб, то це ти вірно сказав. А ти хіба про це нічого не знаєш?
Незнайко: НІ, я ж незнайко.
Вчитель: Діти, давайте допоможемо Незнайкові. Сідай будь ласка і уважно слухай.
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.
Завдання 1.
Прислів’я про здоров’я
Про здоров’я складено багато прислів’їв і учні підготували деякі з них.
1.У здоровому тілі-здоровий дух.
2. Здоров’я не купиш за гроші.
3. Спиться –здоровиться.
4. Фізкультура і праця – здоров’я несуть.
5. Доки здоров’я служить - то людина не тужить.
6. Було б здоров’я -а інше наживемо.
7. Без здоров’я немає щастя.
8. Бережи здоров’я змолоду
9. Здоров’я дорожче золота.
Вчитель: Діти ми так багато згадуємо слово «здоров’я», а як ви розумієте, що таке здоров’я?
Завдання2.
«Мікрофон»(що таке здоров’я)
Здоров’я -це коли в людини гарний настрій.
Це коли людина активна.
Це коли людина бадьора і весела.
Це коли людина правильно харчується.
Це коли в людини міцний сон.
Вчитель: А ви здорові?
Я здоровий тому що роблю зарядку.
Я здоровий бо займаюсь спортом.
Я здоровий бо гуляю на свіжому повітрі.
Я здорова бо вживаю овочі і фрукти.
Я здорова бо дотримуюсь режиму дня.
Я здорова бо дотримуюсь правил особистої гігієни.
ІІІ. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ.
Завдання 1.
Вчитель:В нашій країні є галявинки і перша відгадайте яка?
Просинаюсь, піднімаюсь
Все роблю я по порядку
Перед тим як йти до школи
Кожен день роблю(зарядку).
Так діти це зарядка і до нас завітали казкові герої Мальвіна і Буратіно які проведуть з нами зарядку.
Мальвіна:
Щоб здоров’я добре мати
Слід про нього змалку дбати
Кожен ранок обливатись
І зарядкою займатись
У дворі щодня гуляти
Повноцінно їсти спати
Добре мити всі продукти
Досхочу вживати фрукти.
Буратіно:
Щоб ніколи не хворіти
Слід зарядку нам зробити
Із-за парт швиденько встали
Спинки гарно розрівняли
На носочки піднялися
І до сонця потяглися
Руки разом опустили
І швидесенько присіли
Потім встали руки в боки
Всі красиво робим кроки
Назад-вперед прогнулись добре
Не будем мати ми хворобі.
Вчитель: Дякуємо вам за зарядку.
Завдання 2
Друга наша галявинка називається-фізкультура.
У ритмі стукотять серця
Усіх гуртує фраза ця
Хто з фізкультурою на ти
В житті досягне висоти.
На протязі дня дітям необхідно активно рухатися і уроки фізкультури дуже важливі в процесі навчання. Нашим дівчатам і хлопцям дуже подобаються ці уроки.
Учень :фізкультуру я люблю
Усі вправи я роблю
Люблю бігати, стрибати
І в футбол з м’ячем ганяти.
Учень: Всі команди чітко знаю
Вправо-вліво повертаю
Кроком руш, бігом, шикуйсь
Навантажень не боюсь.
Дві дівчинки:
Все цікаво час не гаю
Навіть на шпагат сідаю.
(дівчата сідають на шпагат).
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Дітки нам пора відпочити(фізкультхвилинка).
Завдання 3.
А зараз я пропоную вам попрацювати в парах.(робота на картках).
Завдання 4.
Нам час вирушати на 3 галявинку.
Бокс, хокей також футбол
Баскетбол і волейбол
Стадіон, басейни, корт
Об’єднало слово (спорт).
У нас є хлопці які займаються карате.
Учень:
Я спешу на тренировку
В кимано сражаюсь ловко
Чорный пояс нужен мне
Ведь люблю я карате.
Учень:
Это вид борьбы такой
То ногою то рукой
От того защитой служит
Кто дерется а не дружит
Завдання 5.
Діти а зараз я пропоную вам попрацювати в групах. Завдання для першої групи зібрати слова які допомагають досягти успіхів у сорті, а у другої групи зібрати слова які заважають.
З цим завдання ви впорались. Молодці.
Завдання 6.
Розгадайте яка у нас четверта галявинка.
У ньому можеш показати
Ти красоту і грацію
Фізичні вправи, настрій свій
Також координацію.(танок)
Наші діти займаються у танцювальному гуртку і зараз подарують вам танок.
Учень:
Ти прийди бо танець це надія
Ти танцюй бо танець це любов
Дай же руку бо у танці віра
Ти прийди і ми станцюєм знов.
Учениця:
Танцюють діти серце завмирає
Вирує в танці радість запальна
Нічого кращого у світі не буває
Як ніжний танець й чарівна зима.
(діти танцюють).
Завдання 7.
А остання галявинка сама найулюбленіша для дітей.
Коли в ігри я іграю
То про все я забуваю
Ну скажіть яка дитина
Без ігри рости повинна.
(Діти показують гру.)
ІV. ЗАКРІПЛЕННЯ ТЕМИ.
Ітак діти ми закінчили нашу подорож по країні фізичного здоров’я. Незнайко що ти зрозумів з нашого уроку.
Незнайко:
Я зрозумів, що треба займатися спортом і робити зарядку і тоді я буду здоровим.
Діти а що для вас було цікавим?
-----Мені була цікавою зарядка від Буратіно і Мальвіни
-----А мені сподобалось як хлопці показували карате.
----А мені спдобалися танці.
V. Підсумок уроку. Рефлексія.
А який висновок ми з вами можем зробити?
Що здоров’я треба берегти з дитинства .
Що кожен ранок треба робити зарядку.
Потрібно займатися спортом.
Вести активний спосіб життя.
Вчитель: Діти давайте станемо в коло візьмемось за руки і побажаємо собі і одне одному здоров’я. А такожи нашим гостям—Будьте здорові.