Ағылшын тілі пәнінің сабақ жоспары
Бекітемін:
Мектеп : Ш.Т.Еркінов орта мектебі: 9.11.2016 ж . Сабақ №18
Тараудың тақырыбы: Food and shopping clothes.
Сабақтың тақырыбы: « I had like a hamburger »
Мұғалімі: Темірғали Гүлхан Әділханқызы
Сыныбы: 5 «а,ә» Оқушы саны:11/10
Мақсаты:
a) Тамаққа қатысты жаңа сөздерді еңгізу, саналатын және саналмайтын зат есімдер турулы түсінік беру
в) Тіл мәдениетіне, адамгершілікке тәрбиелеу.
с) Сауатты сөйлесу дағдысын қалыптастыру. Грамматикалық талдауда еркін жұмыс жасау.
Күтілетін нәтиже: Оқушылар жаңа тақырыпты меңгере отырып, топ болып жұмыс жасауды, топты бағалауды жеке пікір айтып оқушы қателігін түзетуді үйренуі.
Сабақ көрнекілігі: Компьютер, интерактивті тақта, электронды оқулық, оқулық, дидактикалық материал, қосымша материалдар, трек-сызбалар, суреттер, газет-журналдар.
Сабақ жабдығы: тақта, бор, компьютер, интерактивті тақта, бейнетаспа, үнтаспа, маркер, А3 форматтағы парақ, смайликтер, бағалау парағы, тәттілер.
Сабақ түрі: аралас сабақ
Сабақ типі: Пысықтау, бекіту, білімді бағалау.
Байланысы: Қоршаған ортамен байланыстыру.
Сабақ әдісі: Түсіндіру, баяндау, сұрақ-жауап, талдау, жинақтау, ой туғызу, хабарлау.
Сабақ барысы:
1 Ұйымдастыру бөлімі
2 Үй тапсырмасын тексеру
3 Ширату кроссворд толтыру
4 Ой қозғау бейнежазба арқылы
5 Негізгі бөлім
6 Топтық тапсырмалар\ тыңдалым, оқылым, жазылым.
7 Әр тапсырма бойынша топтар қарсы топы формативті бағалау
8 Полиглот ойыны
9 Диалогпен жұмыс
10 Рефлексия
11 Постер бойынша қорытындылау
12 Үйге тапсырма алу
13 «Екі жұлдыз бір тілек» әдісі бойынша бағалау
1 Ұйымдастыру бөлімі.
Амандасу.
Сыныпта психологиялық ахуал қалыптастыру
Оқушыларды смайликтер арқылы өздерінің көңіл күйлерін көрсетеді.-
Оқушылар бір-бірінің көңіл күйін көтеру үшін келесі фразаларды айтады-
You are so…and…but a bit (clever, quickminded, cute, active, passive, hard-working, energetic, enthusiastic, helful, talkative)-I wish you…on this lesson (success, good luck, etc.
Сынып оқушыларын тәттілерді таңдауына қарай топқа бөлу. Топ басшысын анықтап алу. Бағалау парақтарын тарату
2 Үй тапсырмасын тексеру
Ex:12, 13 Сөздікті жатқа айту
3 Кроссвордты толтыру жаңа сөздер жаттау
Exellent
4 Ой қозғау
Бейнежазба көрсету арқылы оқушыларға сұрақтар қойып тақырыпты ашу
In Kazakhstan, where do oranges come from?
Where apples come from?
Where bananas come from?
Бейнежазбаға карай, сұрақтарға жауап бере отырып сабақтың тақырыбын айқындайды.
5 Негізгі бөлім
New lesson:
-Let’s begin our lesson.
The new theme of the lesson is “I’d like a hamburger”
Vocabulary work
Carrot-сәбіз
Potato-картоп
Bread-нан
Cheese-сыр
water-су
meat-ет
milk-сүт
egg-жұмыртқа
apple -алма
Топқа бірдей тапсырма беріліп, нәтижесінде 1-топ 2-топты тексеріп тапсырманы формативті түрде бағалайды
Grammar: Countable and uncountable nouns
Зат есім ағылшын тілінде саналатын (countable) және саналмайтын (uncountable) болып екі топқа бөлінеді.
Кейбір зат есімдерді санауға болмайды.
Мысалы:rain (жаңбыр)
water (су)
bread (нан)
milk (сүт)
tea (шай)
sugar (құмшекер) жәнет. б.
Саналатын зат есімдерге мыналар жатады:
a chair (орындық)
a car(машина)
a sofa(диван)
an apple(алма)
Exercise 2. Listen and read the text. . “The USA”
6 а Топтық тапсырмалар
Exercise 3. True(T) or false (F)?
a) Cheese comes from Europe. - F
b) Lamb comes from Colorado and Montana –T
c) Coffee comes from Kazakhstan. - F
d) In the USA oranges come from Arizona. –F
e) Bananas come from South America. - T
Б) Writing
Exercise 5. Where do apples, oranges, cheese, fish, meat come from in Kazakhstan
Speaking
Exercise 10. Countable © and uncountable (U). Listen and repeat.
Example: © (U)
plate snow
……. ……..
…….. ……..
Exercise 11. Read and write the words below. Countable and uncountable.
Exercise 13. Write. Example: Carol drinks coffee, juice, and coke, she doesn`t drink tea, mineral water and milk.
8 Electron game Polyglot
Күрең қызыл түсі бар,
Тағамдардың асылы,
Қуат берер күші бар. (Нан –хлеб–bread)
Жаздай інге тығылып,
Жатқан қызыл түлкіні
Құй рығынан суырып,
Әкелді әжем бір күні. (Сәбіз –морковь–carrot)
Пішін ібар домалақ,
Көміп қойдым сығалап,
Жақсы болса тұрмысы,
Шығады екен қоғалап.
Бес ай тамам біткенде,
Қаптапалдым құмалақ. (Картоп –картоп–potato)
Аласа ғана бойы бар,
Қабат-қабат тоны бар. (Орамжапырақ –капуста –cabbage)
Аласа талда алуан алма,
Алқызыл болмай аузыңа салма. (Қызанақ – помидор –tomato)
Алыстан қарасам аппақ,
Татып қарасам тәтті-ақ. (Қант - сахар-sugar)
Ақ отаудың есіг і де жоқ,
Тесігі де жоқ. (Жұмыртқа –яйцо-egg)
Аспан түстес сұйық,
Әркiм iшер құйып. (Су –вода–water)
Бiр жансыздың қаны бар,
Тiл үйiрген дәмi бар.
Шөлдесең iш, қанып ал. (Шай –чай –tea)
Сылдыр сұйық, анады,
Ақ болса да қар емес,
Шешуін кім табады? (Сүт –молоко –milk)
Exercise 14
Carol drinks coffee, juice and coke, she doesn’t drink tea, mineral water and milk.
| coffee | tea | juice | water | milk | coke |
Carol | ˇ | | ˇ | | | ˇ |
Asel | | ˇ | | | ˇ | |
Omar | ˇ | ˇ | | ˇ | ˇ | ˇ |
Dmitry | | ˇ | ˇ | | | ˇ |
Colin | ˇ | | ˇ | | | ˇ |
9 Диалогпен жұмыс
Reading
Диалогты оқып аудармасын екінші топқа айту
1-топ
A: What would you like today?
B: Let me get a hamburger.
A: Do you want cheese on it?
B: No cheese.
A: Can I get you something to drink?
B: Can I get a soda, please?
A: What kind do you want?
B: I'd like a Sprite.
A: Would you like anything else?
B: I'd like a bag of Doritos with that.
A: Is that all?
B: That'll be all.
2-топ
A: What can I get for you today?
B: Could I get a hamburger, please?
A: Would you like cheese on that?
B: No, thank you.
A: Would you like a drink?
B: Let me have a soda.
A: What kind of soda would you like?
B: May I have a Sprite, please?
A: Sure, no problem.
B: I would also like a bag of chips.
A: Will that be all?
B: That's everything.
10 Рефлексия
-Мәтінмен танысып өмірде қолдана алу негізінде сөйлемдің дұрыс немесе бұрыс екендігін түсінеді және дәптермен жұмыс атқарады
-Оқушылар грамматикадан түсінік
қалыптастырады
-Сүреттерге қарай оқушылар зат есімді мағынасына сай топтарға ажырата жазады.
-Жеке жұмыс арқылы оқушылар сөздердің айтылуы мен жазылуын талдайды.
11 Қорытынды
What do you eat for lunch? сұрақ негізінде постермен жұмыс.
12 Үй тапсырмасын беру
- Open your diaries and write down your homework.
Exercise 15 p. 145.
13 Бағалау
Екі топ бір-бірін «Екі жұлдыз бір тілек» әдісі арқылы топтар өзара бағалау жүргізеді. Бағалау парақшасындағы оқушылардың нақты бағаларын топ басшысы анықтап айтып береді. Сабаққа белсенді қатысқан жеке оқушылар тиісті бағамен бағаланады.
The lesson is over. Good-bye!
Пайдаланылған әдебиеттер: Кітап атауы: Ағылшын тілі .Авторы: УМК”English 5 ”T.T .Аяпова,Д .Укбаева ” Атамұра”2010 Т.Д.Кузнецова, П.Г.Козлов, сөздік, интерактивті тақта, электронды оқулық, интернет желісінен алынған суреттер, бейне жазба.