Інтегрований урок
ПОРИНЕМО У СВІТ КРАСИ І РОЗКРИЄМО ТАЄМНИЦІ ВЕСНИ
МЕТА.
ЧИТАННЯ. Вдосконалювати основні навички читання :розвивати вміння аналізувати прочитане, ставити питання до тексту , складати план та переказувати за ним, розширювати коло читання.
МОВА. Розвивати мовлення дітей, вчити будувати зв`язні розповіді, висловлювання. Вдосконалювати вміння звукобуквеного аналізу слів.
МАТЕМАТИКА. Закріплювати вивчені випадки табличного множення та ділення. Закріплювати вміння розв`язувати задачі. Вдосконалювати обчислювальні навички.
Я І УКРАЇНА. Спостереження за змінами в природі навесні; знайомство з весняними прикметами, святами;походженням назв весняних місяців. Виховання бережливого ставлення до природи.
ОСНОВИ ЗДОРОВ`Я. Дати уявлення про ранньоквітучі лікарські рослини, їх цілющі властивості.
МИСТЕЦТВО. Розвивати естетичні смаки. Вдосконалювати вміння працювати з папером за різними техніками.
Обладнання. Малюнки дітей з теми «Весна»;зображення дівчини-Весни, картки із завданнями для кожної групи, тексти для читання в групах, фішки для оцінювання роботи, таблиці «Ранньоквітучі рослини», «Лікарські рослини», набор матеріалів для аплікації.
Хід заняття
- Ранкова зустріч
(Привітання в колі).
Весна у коло нас зібрала,
Свої звертання надіслала
Того, хто справа похвалити (діти повертаються до сусіда справа і хвалять його – молодець),
Того, хто зліва, збадьорити (сильним будь),
Всіх, хто пустує, пожурити (всі сваряться пальчиком – не пустуй),
Всіх, хто сумує, звеселити (усміхнись).
Вітання з компліментом (Ти сьогодні гарно виглядаєш, у тебе лагідні очі, гарна усмішка, теплі руки тощо).
Гра «Відгадай слово»
В коробочці знаходиться папірець, на якому записане «весняне» слово. Ставлячи прямі запитання (які потребують однозначної відповіді – так чи ні), спробуйте відгадати його. (Коробочку діти передають по колу, ставлячи запитання. Дитина , яка відгадала слово, отримує фішку – бал для своєї групи. Записане слово –повінь)
- Які неприємності може завдати повінь?
- Чи є щось позитивне в цьому явищі природи?
(Вправа «Крісло автора»)
- На уроці розвитку мовлення в природі ми з вами складали казки про весну . Сьогодні бажаючі можуть презентувати свою казку в «Кріслі автора»
КАЗКА ПРО СТРУМОК ТА МУРАШКУ
РІЧЕЧКА
ІСТОРІЯ ВЕСНЯНОГО СТРУМОЧКА
II. Розміщення по групах, визначених заздалегідь.
Повідомлення теми і мети заняття.
На дошці на листках паперу записана мета уроку та завдання з кожного предмета.
III .Опрацювання теми заняття.
1.Вступне слово вчителя про весну (Можна використати казку, вірш, загадку)
2.Ми з вами радіємо приходу весни, при цьому характеризуємо її різними словами. Яка ж вона , весна? Спробуйте назвати її ознаки.
Завдання в групах.
Кожна група отримує картку з надрукованим по вертикалі словом «Весна»
- Ви повинні, використовуючи букви цього слова (як у кросворді), записати ознаки весни.
Наприклад:
КВІТУЧА
ТЕПЛА
СОНЯЧНА
НІЖНА
ЯСНА
Після виконання завдання , кожна група представляє свою роботу. Всі інші слухають, ставлять додаткові запитання , оцінюють сигналами. (Зелений-високий рівень, синій – достатній, жовтий – середній, червоний – низький.).
3.Кажучи про те, що весна поступово вступає в свої права, ми повинні довести це. Чи не так?
Кожна група зараз дістане з конверта папірець , на якому записано, що саме ви повинні довести. Обговоривши питання в групі, визначте основні докази, записавши їх коротко.
1гр.(намальовані очі)
- Що вже можна побачити весняного?
2гр. (вуха)
3гр.(ніс)
- Що можна відчути на запах?
4гр.(руки)
- До чого можна доторкнутися?
4 . Перевірка домашнього завдання
За кілька днів до сьогоднішнього уроку , кожна група отримала домашнє завдання. Зараз час перевірити, як ви впоралися із ним.
1.Вірші про весну
2.Прикмети весни
3.Весняні свята.
4.Чому так називаються весняні місяці?
5.Після перевірки домашнього завдання , кожна група починає роботу в певному центрі діяльності:математика, читання, рідна мова, мистецтво, виконуючи підготовлені завдання.
Наприклад:
Вправа «Кути»
В один куток станьте ті, кому весна подобається, а в інший – кому не дуже. Спробуйте обговорити свій вибір і пояснити.
Дискусія на тему :Чи можна рвати квіти?
Гра «Сектори»
На дошці знаходиться малюнок (весняної тематики, на вибір вчителя)
Зверху він закритий розрізаними частинками паперу, на яких стоять цифри. Групі пропонується назвати номер сектора, який слід відкрити. Виграє та група, яка раніше відгадає, що зображено на малюнку.
Завдання для роботи в центрах.
Читання
Робота за збірником текстів для позакласного читання.
1гр.
Прочитайте, дайте відповіді на питання.
- Чому цей твір можна назвати казкою.?
- Що доторкнулося до клена?
- Чому вітер будив клен?
- Як вітер описав весну?
- Як ця новина вплинула на клена?
Придумайте інше продовження казки від слів …розправив плечі…
2гр.
Прочитайте, дайте відповіді на запитання
-З чим порівнюються шпаки?
- З кого кепкували горобці ?Чому?
- Як шпаки оселяються у шпаківні?
- Доведіть ,що шпак – уважний птах.
ШПАКИ
Справжнійж хід при сниве мезнаує літпри ківш па.ониВ літаприють АН чатпоку бенярез. киШпа – ливекі майстри слідунавати спів шихін хівпра і знірі зкиву.аЗ ец їх звуть ещ пересмішниками.
- Що цікавого ти знаєш про інших птахів?
3гр.
Прочитайте виразно в особах.
4гр.
«Рости ,кленочку»
Прочитайте. Складіть до тексту план, підготуйтесь переказати за планом.
Дайте відповідь на запитання
- Чого вчить нас це оповідання?
Рідна мова
Складіть з розсипанки прикмети та приказки весни, запишіть. Визначте, до яких частин мови належать слова у реченні (ті, що вже вчили). Виділені слова випишіть, виконайте звуко-буквений аналіз.
1група
Як березень не хмуриться, а весною пахне.
2 група
Весною зверху припікає, а знизу морозить.
3група
Травень ліси прикрашає, літо в гості чекає.
4група
Квітень воду підбирає, квіти розкриває.
Додаткове завдання: за поданим планом та малюнком опиши квітку. (Малюнки підсніжника, ромашки, нарциса, тюльпана).
1.Яку квітку зображено?
2.Коли вона цвіте?
3.Які в неї пелюстки, колір, стебло, листя?
4.Чим подобається тобі ця квітка?
Математика.
Посадіть серцевинку на його квіточку(з`єднай лінією)







Розв`яжіть задачі :
1.Десять підсніжників треба поставити у вазочки по 5 квіток в кожну. Скільки потрібно вазочок?
2.На квітнику працювало 4 пари дітей. Скільки всього дітей працювало на клумбі?
3.12 цибулин висадили в горщики по 3 цибулини в кожен. Скільки потрібно було горщиків?
4.На одній грядці посадили розсаду помідорів у 4 ряди по 5 штук у кожному, а на іншій грядці посадили 15 штук. Скільки всього штук розсади висадили на цих двох грядках?
Додаткове завдання:
3x2
|








3x
Мистецтво
Виготовте аплікацію нашої улюбленої квітки, напишіть на її пелюстках своє ім`я та прикріпіть на дошку.
Спільне завдання з основ здоров`я.
Ранньоквітучі рослини , їх користь для людини.
- Прочитайте розповіді про ранньоквітучі рослини. Виконайте завдання : кожна група має листок паперу, на якому повинна описати на промінчиках, яка ця рослина, а потім внизу записати, чим вона корисна.
Користь:_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
МАТИ-Й-МАЧУХА
(За С.Покровським)
ПЕРВОЦВІТ ВЕСНЯНИЙ АБО БАРАНЧИКИ
(За Б.Олександровим)
Додатково:КРОСВОРД
- Давайте розв`яжемо кросворд і дізнаємось, який корінь мають більшість ранньоквітучих рослин.
1.Одна з найперших весняних квіток, яка має білий або рожевий колір.
2.Рослина (дерево), у якої квіти-сережки з`являються раніше за листки.
3.Трав`яниста рослина, яка вкриває луки, пагорби навесні, якщо її зірвати виділяє рідину , схожу на молоко.
4.Рослина із жовтими квітами, яка з`являється навесні у вологих місцях.
5.Одна із перших лісових квіток.
6.Назва квіток верби.
7.Перша квітка, яка з`яється з-під снігу, тому так і називається.
8.Весняна квітка, що має великі червоні, жовті пелюстки, і прикрашає квітники однією з перших.
IV.Підсумкове заняття.
- Давайте визначимо, яка група назбирала найбільше фішок?
- Про що це свідчить?
- Спробуйте оцінити вклад кожного члена групи на сьогоднішньому занятті за допомогою смужки. Для цього позначте на ній частини, підпушить їх іменами. Якщо об`єм роботи, зроблений цією дитиною , великий, то й частка повинна бути більшою , і навпаки.
Анна
|
Антон
|
Сергій
|
Павло
|
Артем
|
- Які види роботи вам сподобались найбільше ?Чому?
- Над чим би ви ще хотіли попрацювати?
- Давайте перевіримо, чи ми досягли мети уроку(повертаємося до запису на дошці).
- Яке домашнє завдання і з якого предмета ви б хотіли виконати?
Попри скрути , негаразди,
Економіки розлади,
Хай душа ваша весніє,
Сонцю й зелені радіє.
Як весни богиня Леля
Переможе сили темні,
Так хай світло наших мрій
Стане здійсненням надій.
Тож весняних вам, гарних днів.