Просмотр содержимого документа
«Інтегрований урок з літературного читання за темою"Українські казки" та українська мова "Речення. Текст" , природознавство "Рослини та тварини - символи України"»
ТЕМА: КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ ПИСЬМЕННИКІВ. КАЗКА ЮРІЯ ЯРМИША «КУРОЧКА РЯБА І ЛИСИЦЯ».
МЕТА: Розширювати знання учнів про авторську казку. Формувати вміння визначити характери героїв казок, висловлювати своє ставлення до них, оцінювати їхні вчинки, розуміти мотиви таких вчинків. Розвивати художню виразність мовлення, розвивати творчість.
ХІД УРОКУ
Організаційний момент.
Пролунав уже дзвінок
Починається урок.
Мовленнєва розминка.
Робота над скоромовкою.
Летіла лелека, заклекотіла до своїх лелеченят.
2.Робота над чистомовкою.
На-на на – вже прийшла до нас весна
Ла-ла-ла – тепле сонце принесла
Ять-ять-ять – і лелеки вже летять
Ать-ать-ать – будуть гнізда будувать.
Робота над загадкою.
Які ноги, такий ніс,
По болоту ходить скрізь.
Хату на хаті має,
Жабам рахунок знає.
(лелека)
Перевірка домашнього завдання.
Учні поділені на чотири групи. По черзі читають вірш про лелеку(група разом одночасно).
Летять великі птахи
Ліси, поля минають
Ту хату де осядуть-
Щасливою вважають.
Лелека-чорногузка
Це – символ України,
Як оберіг у хаті
Великої родини.
На білих крилах птаха-
Хвиляста чорна смуга,
Неначе розлилася
За рідним краєм туга.
Бояться його миші
Та пухлі, товсті жаби,
Але про нього кажуть
Лелека щастя вабить!
Повідомлення теми уроку.
Бесіда
-Згадайте , що таке казка?
- Що значить слово «народна»?
- Про яких звірів найчастіше іде мова в українських казках?
2. Загадки
Сидів він на віконечку,
Як маленьке сонечко.
Від діда з бабою утік,
Побіг у ліс і раптом зник.(колобок)
Знесла яєчко золоте,
Зраділи дуже дід і баба.
Ви, діти, знаєте її-
Та це ж (курочка ряба).
Із якої казки я,
Бичок – третячок?
Із соломи дід зробив,
Бік смолою засмолив.(солом’яний бичок)
Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.
Сьогодні на уроці ми познайомимось з казкою « Курочка ряба і лисиця» Юрія Ярмиша.
Читання казки кращими учнями;
Бесіда за змістом казки:
Хто вліз у курник?
Які наміри були у лисиці?
Що сталося з дверима?
Як змінилося ставлення лисиці до курочки?
Якою була перша загадка?
Якою була друга загадка?
Якою була третя загадка?
Чи відгадала лисиця загадки?
Як пояснила курочка лисиці, чому вона не випустить її на волю?
Вибіркове читання.
Творча робота.
-Розмістити слова послідовно відповідно до змісту казки:
О Влізла О Ласкаво відповідає О Лапи затремтіли
О Крикнула О Злякалася О Клацне О Пробурчала
О Відповіла гордо
Фізкультхвилинка
Робота в групах:
1-ша (Вибрати з тексту 5 іменників)
2-га (Вибрати з тексту 5 прикметників)
3-тя (Вибрати з тексту 5 дієслів)
4 та (Вибрати з тексту 5 питальних речень)
Якщо буде час, то придумати кінцівку казки самостійно.
Підсумок уроку.
-Що сподобалось?
- Що дізнались нового?
Домашнє завдання:
Придумати казку(кожній групі свої головні герої: 1-ша – соняшник і сонечко; 2-га – ведмідь і заєць; 3-тя – зозуля і лисиця, 4-та – лисиця і їжак). Намалювати малюнки до казки.