8- сынып | Алгебра | | |
Тақырыбы | Қысқаша көбейту формулаларын қолданып қайталауға есептер шығару. |
Мақсаты | Оқушыларды қысқаша көбейту формулаларын есептер шығаруда қолдана білуге дағдыландыру |
Түйінді идея | Оқушылардың шығармашылық ойлау қабілеттерін, танымдық белсенділіктерін арттыру. |
Күтілетін нәтиже | Қысқаша көбейту формулаларын қолданып есептер шығарады. |
Қолданылатын әдіс тәсілдер | Сто, диалогты оқыту, оқытуды бағалау, дарынды балалармен жұмыс | Топтық жұмыс, формативті бағалау . | Мыйға шабуыл, диалогтық оқыту |
Сабақ кезеңдері |
Білім | Тапсырма | Мұғалімнің іс - әрекеті | Оқушының іс- әрекеті | Модуль | Ресурс |
Білу (10 мин) | Ынтымақтастық атмосфера қалыптастыру. Математикалық диктант. Логикалық есептер. | Сәлемдеседі, назарларын сабаққа аударады Оқушыларды топқа бөледі Бағалау парақтарын таратады Сұрақтар береді. | Сәлемдесіп, оқу құралдарын дайындайды, топқа бөлінеді Сұраққа жауап береді.Есептерді шығарады. | Мыйға шабуыл | Слайд |
Түсіну (10 мин) | Деңгейлік тапсырмалар | Тапсырмаларды береді Оқушыларды бақылайды. | Топтық жұмыс жасайды.топпен талқылайды, топтан біреуі шығып қорғайды. | | Слайд |
Қолдану (20 мин) | № 2,3 | Тапсырма береді, бақылайды, көмектеседі. | Топтық жұмыс дәптерлеріне есептерін шығарады. | Топтық жұмыс | Оқулық |
Талдау (3 мин) | Қысқаша көбейтудің қандай формулаларын білесіңдер? Оларды неге қысқаша көбейту формулалары деп атайды? | | Сұрақ дайындайды, сұраққа жауап береді. | Топтық жұмыс. | |
Жинақтау (3 мин ) | Сабақ туралы өз ойларын жаздыру | Рефлексия жаздырады | Рефлексия жазады, мұғалімге береді | Жеке жұмыс | Стикерге жаздыру , |
Бағалау (1 мин) | Өзін –өзі бағалау. үйге № 6 | Оқушылардың бағалауларын жинайды, өз бағасын қояды | Бағалау парақтарын тапсырады | Жеке жұмыс | Бағалау парақтары |