Сабақ: Көмірсулардың биологиялық қызметтері | |
Күні: | |
Сынып: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар: |
Осы сабақ арқылы жүзеге асырылатын оқу мақсаттары | |
Сабақтың мақсаты | Оқушылар: Көмірсулардың биологиялық қызметтерін білу |
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: |
Алдыңғы білім | Крахмал, қант, май және нәруыз мөлшерін сынау (6 сынып) Органикалық заттарды құрайтын элементтер (7сынып) Биологиялық полимерлер мен мономерлердің жалпы сипаттамасы (8 сынып) |
Жетістік критерийлері | Энергетикалық алмасу кезеңдері сипаттау |
Тілдік мақсаттар | Үш тілде терминдерді айта отырып маңызын ұғыну |
Құндылықтарды дарыту
| Құрмет Негізгі ұғымдарды талдау кезінде оқушылардың бірі-бірінің пікірімен санасып құрмет көрсетуі. Ынтымақтастық берілген тапсырманы орындауда бірлесіп жоспарлау оқушыларда ынтымақтастық пен шыдамдылықты қамтамасыз етеді. Ашықтық Оқушылар • АТФ-тың құрылымы мен қызметтерін біледі және талдайды,топқа берілген тапсырманы бірге талдайды. Еңбек және шығармашылық Оқушылардың білімге қызығушылығы, өзін-өзі дамытуы. |
Пәнаралық байланыстар | Физика және математика піндерімен |
АКТ қолдану дағдылары | Тақтада, ноутбукте түрлі –түрлі сызбаларды қарау, қажетті қосымша ақпараттарды іздеп тауып ала білу дағдылары |
Бастапқы білім | Бұл тарау 6-10 оқыту жылдарында өткен материалдарды қайта зерделеуге арналған. Ол оқушыларды 12 оқу жылындағы қоректену мен тасымалдау туралы тарауларды өтуге дайындайды |
Сабақ барысы |
Сабақ кезеңдері | Сабаққезіндегі іс-әрекеттер | Ресурстар |
І. Ұйымдастыру кезеңі 0-2 мин | Сәлемдесу. Оқушы зейінін сабаққа аудару. | Сыныппен танысу |
ІІ. Ой шақыру 3-7 мин | | http://www.tes.co.uk/teaching-resource/Which-kingdom-6144076/ Дәптермен жұмыс |
ІІІ. Мағынаны тану 8- 15 мин 16- 26 мин 27 -35 мин | І. Көмірсуғаға жалпы түсінік береді. Көмірсулардың көпшілігінің құрамында көміртекке қарағанда судың молекуласы 2 есе көп болады сол себептен көмірсу деп аталады.Жануар жасушасында 1-2% кейде 5% болады. Өсімдік жасушасында 90% болады. ІІ. Жұптық жұмыс: Берілген ұғымдарға сипаттама беру: Сосын оқушылар кезектілікті естерінде сақтау үшін мылқаусызба құрастыра алады. Мысалы, Моносахарид, Дисахарид және полисахаридтердің түрлерімен танысу ІІІ. Суретпен жеке жұмыс  | - қосымша ресурс көздерімен жұмыс; - талдау; - ментальдық карта (диаграмма, схема, таблица түрінде) - флипчарт; - кері байланыс - стикерді қолдану - Оқушылар ұғымдарды қалыптастырады және дәптермен жұмыс жүргізеді; 5. Үлестірме қағазымен жазбаша жұмыс |
IV.Рефлексия 34-40 мин | 1.Кері байланыс 3 Сабақта болған үш әрекетті талқылау І.Біз бүгін оқыдық ІІ.Бізде жақсы іске асты ІІІ.Бізде қиын болды. | Стикер |
Қосымша ақпарат |
Дифференциация – сіз қосымша қолдау көрсетуді қалай жоспарлап отырсыз? Анағұрлым қабілетті оқушыларға қандай тапсырма беруді жоспарлайсыз? | Бағалау - сіз оқушылар білімін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Пәнаралық байланыстар Денсаулық сақтау және қауіпсіздік қағидаларын орындау Байланыс АКТ Мәндер байланысы |
. | Жеке және топтық жұмысты бағалау | Физика, Медицина, АКТ Микроскоппен ұқыпты жұмыс істеу; жұмыс тәртібіне жауапкершілікпен қарай отырып, үлкейтіп көрсетуге ауыстырғанда микроскопты сындырып алмау үшін бұрандамен ұқыпты жұмыс жасау. Өткір құралдармен, сапты инемен жұмыс істеу кезінде жарақат алып қалмас үшін бұл құрал-жабдықтардың кесетін және түйрейтін бөліктерін өзіңе қарай бағыттамау. Оқушы өз денсаулығы мен ортасына сақтықпен қарауы қажет. |
Рефлексия Сабақтың мақсаттары/Оқу мақсаттары шынайы ма? Сіз бүгін не оқып білдіңіз? оқу атмосферасы қандай болды? Мен дайындаған оқу дифференциациясы табысты ма? Мен уақытты сақтадым ба? Мен жоспарға қандай өзгеріс енгіздім және неге? | Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісіеңтабысты (сабақ берумен оқытуды қарастырыңыз)? 1: 2: Қандай екі мезет сабақты жақсарта алар еді (сабақ берумен оқытуды қарастырыңыз)? 1: 2: Мен сабақтан топпен жекелеген адамдар туралы маған келесі сабаққа дайындалуға көмек беретіндей не білдім? |