Сыныбы | 7 |
Сабақтың тақырыбы | Компьютерлік графика түрлері |
Сабақтың мақсаты | Компьютерлік графикалық редакторлармен танысып, олардың ерекшеліктері мен мүмкіндіктерін толық меңгеру. |
Күтілетін нәтиже | Компьютерлік графика қандай программалар арқылы жасалатыны және қандай салаларда қолданатыны туралы біледі. Тұтас суретпен және оның үзіндісімен әрекеттерді жасай алады. |
Сілтеме | 7 сынып Информатика оқулығы |
Сабақ кезеңдері | Сабақ барысындағы іс - әрекет |
Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушылардың іс-әрекеті |
Қызығушылықты ояту (3 минут) | Оқушылармен амандасу. Сыныпты түгендеу. Ынтымақтастық атмосфера құру. «Сатып алдым...» тренинг | Мысалы:Мен Әділмін, мен гүл сатып алдым, келесі оқушы: мен Рахатпын,Әділ гүл сатып алды, ал мен қарындаш сатып алдым , т.с.с.өздерін таныстырып есте сақтайды |
Топқа бөліну. (2 минут) | 1.Суреттердің қиқымдарын тарату,сол қиқымдарын жалғастарын табу арқылы топқа бөлу(бір бөлігі үстелдің үстінде жатады) 2.Топ мүшелерінің қызметтерін анықтайды (түрлі түсті әріптер таңдау арқылы ) 3.Бағалау парақтары таратылады. | 1.Суреттің компьютерлік графика түріне байланысты («мозаика») сол топтың мүшесі болады. І топ – Пиксель ІІ топ – Вектор 2. Топбасшысы, дизайнер, зерттеуші, таймкиппер қызметтерін бөліп алады. 3.Бағалау парақтарымен танысады |
Үй тапсырмасын сұрау (6 минут) | 1.«Серпілген сауал» арқылы сұрақ қою әдісін ұсынады. -Компьютерлік графиканың қандай түрлерін білесіздер? -Қандай салаларда қолданылады? -Растрлық графиканың негізгі элементі не болып табылады? Формативті бағалау | 1. Ойыншық арқылы жауап берген оқушы басқа оқушыға сұрақ қояды,т.с.с. |
Мағынаны тану (10 минут) Постер қорғау | Пиксель тобына«Векторлық графика». Вектор тобына «Векторлық графика». Бағалау:«Екі жұлдыз,бір тілек» | 1.Әрбір топтан спикер тағайындалып «Векторлық графика» тақырыбы бойынша постер қорғайды. 2.Топтар бір-бірін бағалайды (бағалау парағына) |
Ой толғаныс (15 минут) | «Тәжірибе аймағы» 1.Деңгейлік тапсырмалар 2. «Миға шабуыл»: -Салған суреттерін қандай компьютерлік графика арқылы салынды? | 1.Деңгейлік тапсырмаларды орындайды,өздерінің таңдаулары бойынша 2.Жұптасып бір-бірін бағалайды 3.Бағалау парақтарына бағалайды |
Сергіту сәті (2минут) | Компьютерден бейнеролик | Оқушылар бейнероликтегі биін қайталап билейді. |
Рефлексия (2 минут) | Инсерт кестесі. Не үйрендім? Не үйренгім келеді? Стикерге өз пікірлерін жазуға ұсыну | Стикерлерге өздерінің бүгінгі сабақта не біліп,не үйренгенін және нені үйренгісі келетіні жазады. |
Бағалау (3 минут) | Жиынтық бағалау | Топ басшыларының бағалауы, бағалау парағы бойынша. |
Үйге тапсырма (2 минут) | Компьютерлік графика түрлерінің айырмашылығы туралы оқу. Шығармашылық тапсырма: кроссворд жасау. | Күнделіктеріне жазып алады. |