СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Конфликт және бейбітшілік Праздники. Верования. Поклонение

Категория: Прочее

Нажмите, чтобы узнать подробности

                                                                  Сабақ жоспары

САБАҚ: 16- сабақ

             Мектеп: Атырау қаласы  ХББ  НЗМ

Күні:   9- қазан 2017ж

  Мұғалімнің аты-жөні: Текеева Ж.Т, Мельникова Э.В.,

Сынып: 10 А

Қатысқан оқушылар: саны: 24

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Конфликт және бейбітшілік  Праздники. Верования. Поклонение

Осы сабақ  арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

Т/А 2 Әр түрлі контекстегі мәтіндерді ауызша сөйлеу кезінде ғаламдық тақырыптармен салыстырады,  креативті ой  айтады.

Г4 Создание устного высказывания

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар:

  • Өз ойын ауызша айта алады;
  • Әр түрлі байланыстағы сөздерді қолданады;

Көптеген оқушылар:

  • Ғаламдық тақырыптағы мәселелермен салыстыра алады;

Кейбір оқушылар:

  • Тақырып бойынша креативті ой айта алады;
  • Научиться понимать значение слов на различные темы;

Жетістік критерийлері

  • әр түрлі тақырыптарды ғаламдық мәселелермен салыстырады,
  • тақырып төңірегінде креативті ой айта алады
  • Создает устное высказывание, подтверждая его аргументами;

Тілдік мақсаттар

Оқушылар сөйлемдердің құрылысын түсінеді және қолдана алады.

Пән лексикасы және терминология:конфликт сөзін әр қалай қолданады;

Тіл біліміндегі тілдік тұлғалардың мағынасын айқындайды,  «операция»-соғыс операциясы; т.б.,

Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер;

Тәрбие құндылықтары

Жеке, топтық жұмыстар оқушыларды бір-бірін ашық, ынтымақты және сыйластықпен қызмет атқара білуге жұмылдыру;

Пәнаралық байланыс

 «ГППР», «КСМ».

Осыған дейін меңгерілген білім

Мәтіндерді салыстыра біліп,қорытынды ой айта білді, сөйлемдерді талдай білді.

Жоспар

Жоспарлана

тын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Дереккөздер

Сабақтың басы

 

   2 мин

 

 

  2 мин

 

 

 

 

 

      2 мин

Ұйымдастыру кезеңі.    Оқушылармен амандасу

Сыныпты әр елдің нөмірленген жалаушыларымен 4 топқа бөлу.

Топта Қазақстаннан келген өкілге өзге 4 ел Қырғызстан, Ресей, Белоруссия, Украина бірігеді.1 оқушы аудармашылық қызмет атқарады.

«Ой қозғау»

Суреттер арқылы оқушылар пікірі. Бүгінгі сабақтың тақырыбына  анықтау.

Сабақ конференция түрінде өтеді. Тақырыбы: Әлемдегі қақтығыстар мен оларды бейбіт өмірге шақыру.

Сабақтың  мақсаттары мен жетістік критерийлерітаныстырылады.

 

слайд

Сабақтың ортасы

 

2 мин

 

 

 

 

 

 

 

 5 мин

 

15 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8 мин

 

«Мағынаны тану»

Төрт топқа  4 мәтіндер беріледі.Қазіргі әлемдегі күрделі қақтығыстар жайлы тақырыпты талқылай отырып, түсіндіреді.

1-топқа Украинадағыәскери қақтығыстар соғыс деп мойындалды

2-топқа  Сириядағы соғыстың  астарында не жатыр?

3-топқа   Діни секталардың әсері

4-топқаАймақтық қақтығыстар өрши түсуде

Конференция аясы қалай өтетіндігі туралы қысқа түсінік беріледі.

 

Тапсырма 1.

Топта көшбасшылар тобын (делегация өкілдерін) ортаға алып, мәтіндердің мазмұнымен таныстырады.

Мәтіндегі өзекті ойды конференцияға келген  өзге елдің өкілдеріне 1-оқушы  синхронды аударма арқылы қазақшадан-орысшаға айтылым (говорение) арқылы бірден аударма  жасап түсіндіреді.Қатысушылар 3,4,5,6 оқушылар (конференцияға қатысушылар)өздерін толғандырған сұрақтарын (мәтінбойынша) орыс тілінде қою арқылы ортада (қазақ тілінен орыс тіліне тікелей аударма арқылы) диолог жасайды.

Мұғалім (қазақ және орыс тілі) оқушылардың тыңдалым мен айтылым тапсырмаларын қаншалықты жеткілікті орындағанын бағалау парағына түсіріп отырады.

Бақылау парағы                                      Лист наблюдения

ФИ

 

Қазақтілі

Тыңдалым және айтылым:

1.Әр түрлі контекстегі сөздерді қолданып біледі

2.Ауызша сөйлеу кезінде өз ойын орынды етіп жеткізе алады;

3.Тақырыпты ғаламдық мәселелермен салыстырып, еркін айта алады;

4.Талқыланған мәселе жайлы креативті ой айта алады;

Русский языкГоворение Г4:

1. Создает устное высказывание, подтверждая его аргументами;

2. Соблюдает орфоэпические и грамматические нормы языка (допускает менее 4 ошибок).Слушание С2:

1. Может переводить литературный текст на русский язык, передавая основную мысль;

2. Использует термины, встретившиеся в оригинальном (каз.) тексте.

Тапсырма.2

5 ел Қазақстан,Қырғызстан, Ресей, Белоруссия, Украина бірігіп, әлемдегі қақтығыстар мен соғыстарды болдырмаудың жолдарын талқылап, бейбітшілікке шақыратын Үндеу қабылдайды.

Біз, достастық елдердің делегаттары:

– _____________________________________  болдырмауға;  

– _________________________________________ _қолдауға;

– __________________________________мықтап нығаюына ҮНДЕЙМІЗ! 

 

Конференцияға  қатысушылар ортадағы дөңгелек  үстелге жиналып мини- конференцияны қазақ тілінде жасап, ортақ пікірге бейбітшіл елдер достастығына әкеледі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың соңы

2 мин

Кері байланыс.Рефлексия

Сабақтың сен үшін қай кезеңі сәтті өтті? 1 дәлел келтіріңіз.

Сәтсіз өткен  кезеңіне қандай ой білдірер едіңіз.Ұсыныс.

 
           

 

Просмотр содержимого документа
«Конфликт және бейбітшілік Праздники. Верования. Поклонение»

Сабақ жоспары

САБАҚ: 16- сабақ

Мектеп: Атырау қаласы ХББ НЗМ

Күні: 9- қазан 2017ж

Мұғалімнің аты-жөні: Текеева Ж.Т, Мельникова Э.В.,


Сынып: 10 А

Қатысқан оқушылар: саны: 24

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Конфликт және бейбітшілік Праздники. Верования. Поклонение

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

Т/А 2 Әр түрлі контекстегі мәтіндерді ауызша сөйлеу кезінде ғаламдық тақырыптармен салыстырады, креативті ой айтады.

Г4 Создание устного высказывания

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар:

  • Өз ойын ауызша айта алады;

  • Әр түрлі байланыстағы сөздерді қолданады;

Көптеген оқушылар:

  • Ғаламдық тақырыптағы мәселелермен салыстыра алады;

Кейбір оқушылар:

  • Тақырып бойынша креативті ой айта алады;

  • Научиться понимать значение слов на различные темы;

Жетістік критерийлері

  • әр түрлі тақырыптарды ғаламдық мәселелермен салыстырады,

  • тақырып төңірегінде креативті ой айта алады

  • Создает устное высказывание, подтверждая его аргументами;

Тілдік мақсаттар

Оқушылар сөйлемдердің құрылысын түсінеді және қолдана алады.

Пән лексикасы және терминология:конфликт сөзін әр қалай қолданады;

Тіл біліміндегі тілдік тұлғалардың мағынасын айқындайды, «операция»-соғыс операциясы; т.б.,

Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер;

Тәрбие құндылықтары

Жеке, топтық жұмыстар оқушыларды бір-бірін ашық, ынтымақты және сыйластықпен қызмет атқара білуге жұмылдыру;

Пәнаралық байланыс

«ГППР», «КСМ».

Осыған дейін меңгерілген білім

Мәтіндерді салыстыра біліп,қорытынды ой айта білді, сөйлемдерді талдай білді.

Жоспар

Жоспарлана

тын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Дереккөздер

Сабақтың басы


2 мин



2 мин






2 мин

Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу

Сыныпты әр елдің нөмірленген жалаушыларымен 4 топқа бөлу.

Топта Қазақстаннан келген өкілге өзге 4 ел Қырғызстан, Ресей, Белоруссия, Украина бірігеді.1 оқушы аудармашылық қызмет атқарады.

«Ой қозғау»

Суреттер арқылы оқушылар пікірі. Бүгінгі сабақтың тақырыбына анықтау.

Сабақ конференция түрінде өтеді. Тақырыбы: Әлемдегі қақтығыстар мен оларды бейбіт өмірге шақыру.

Сабақтың мақсаттары мен жетістік критерийлерітаныстырылады.



слайд

Сабақтың ортасы


2 мин








5 мин


15 мин



















8 мин


«Мағынаны тану»

Төрт топқа 4 мәтіндер беріледі.Қазіргі әлемдегі күрделі қақтығыстар жайлы тақырыпты талқылай отырып, түсіндіреді.

1-топқа Украинадағыәскери қақтығыстар соғыс деп мойындалды

2-топқа Сириядағы соғыстың  астарында не жатыр?

3-топқа Діни секталардың әсері

4-топқаАймақтық қақтығыстар өрши түсуде

Конференция аясы қалай өтетіндігі туралы қысқа түсінік беріледі.

Тапсырма 1.

Топта көшбасшылар тобын (делегация өкілдерін) ортаға алып, мәтіндердің мазмұнымен таныстырады.

Мәтіндегі өзекті ойды конференцияға келген өзге елдің өкілдеріне 1-оқушы синхронды аударма арқылы қазақшадан-орысшаға айтылым (говорение) арқылы бірден аударма жасап түсіндіреді.Қатысушылар 3,4,5,6 оқушылар (конференцияға қатысушылар)өздерін толғандырған сұрақтарын (мәтінбойынша) орыс тілінде қою арқылы ортада (қазақ тілінен орыс тіліне тікелей аударма арқылы) диолог жасайды.

Мұғалім (қазақ және орыс тілі) оқушылардың тыңдалым мен айтылым тапсырмаларын қаншалықты жеткілікті орындағанын бағалау парағына түсіріп отырады.

Бақылау парағы Лист наблюдения

ФИ


Қазақтілі

Тыңдалым және айтылым:

1.Әр түрлі контекстегі сөздерді қолданып біледі

2.Ауызша сөйлеу кезінде өз ойын орынды етіп жеткізе алады;

3.Тақырыпты ғаламдық мәселелермен салыстырып, еркін айта алады;

4.Талқыланған мәселе жайлы креативті ой айта алады;

Русский языкГоворение Г4:

1. Создает устное высказывание, подтверждая его аргументами;

2. Соблюдает орфоэпические и грамматические нормы языка (допускает менее 4 ошибок).Слушание С2:

1. Может переводить литературный текст на русский язык, передавая основную мысль;

2. Использует термины, встретившиеся в оригинальном (каз.) тексте.

Тапсырма.2

5 ел Қазақстан,Қырғызстан, Ресей, Белоруссия, Украина бірігіп, әлемдегі қақтығыстар мен соғыстарды болдырмаудың жолдарын талқылап, бейбітшілікке шақыратын Үндеу қабылдайды.

Біз, достастық елдердің делегаттары:

_____________________________________ болдырмауға;  

_________________________________________ _қолдауға;

__________________________________мықтап нығаюына ҮНДЕЙМІЗ! 


Конференцияға қатысушылар ортадағы дөңгелек үстелге жиналып мини- конференцияны қазақ тілінде жасап, ортақ пікірге бейбітшіл елдер достастығына әкеледі.











Сабақтың соңы

2 мин

Кері байланыс.Рефлексия

Сабақтың сен үшін қай кезеңі сәтті өтті? 1 дәлел келтіріңіз.

Сәтсіз өткен кезеңіне қандай ой білдірер едіңіз.Ұсыныс.