Просмотр содержимого документа
«Конспект урока літературного читання з теми: "О. Моторний «Мудрі порадники», Я. Щоголів «Вчіться, діти», М. Слабошпицький «Хлопчик Валь».»
Урок українського літературного читання
05.02.2019
Клас: 3-А
Учитель: Петренко Л.П.
Тема: О. Моторний «Мудрі порадники», Я. Щоголів «Вчіться, діти», М. Слабошпицький «Хлопчик Валь».
Мета: виховувати інтерес до книги, збагачувати знаннями про найважливіше з історії книги, удосконалювати навичку читання, розвивати вміння стисло переказувати прочитане, ставити питання до тексту, вчити переказувати текст.
ХІД УРОКУ
І. Повідомлення теми і мети уроку
1. Перевірка домашнього завдання
2. Вступне слово учителя.
Сьогоднішній день незвичайний у нас, адже він сповнений див і чудових прикрас. Мудрою світлою стежкою знань до нас поспішає загадковий гість. Давай відгадаємо, що це за гість.
3. Загадка
Бачити – не бачить;
Чути – не чує,
Мовчки говорить,
Дуже мудрує.
Часом захоче – правди навчає,
Іноді бреше, всіх звеселяє.
Люба розмова – будемо, діти,
З нею до віку жити – дружити! (Книга)
4. Гра «Утворіть прислів’я»
6 а 3 шукай 1 у 5 букви 4 не 7 думки 2 книжці.
2 вчить 6 жить 5 світі 4 на 3 як 1 книга.
1 прочитав 3 книгу 4 зустрівся 5 з 2 добру 6 другом.
ІІ. Розповідь про життя книг
Книжки – дружній народ. Все можуть повернути, про що не попросиш. Можуть злітати на 100 років у майбутнє чи на сто років назад в історію нашої країни. Можуть на Місяць доставити. Книги поведуть в похід по місцях боїв, допоможуть знайти дорогу в лісі, розкажуть, як розпізнати голоси птахів. Книжки вчать бути сміливими, правдивими, добрими, милосердними.
Саме їх назвав письменник О. Моторний «Мудрі порадники».
ІІІ. Опрацьовування текстів
Читання складів у таблиці для розвитку швидкості.
ТКА | УСУ | ЕНТ | ГРА | ПТІ | ЩЕЧ |
БЕРГ | СКЛА | ДРУ | СТА | ЙНЦІ | ЕВІ |
Читання тексту «ланцюжком» уголос.
Відтворення змісту прочитаного з елементами вибіркового читання.
Підготовка до стислого переказу.
Діти перечитують текст мовчки. Гра «Знавці». Діти ставлять один одному запитання за текстом.
Стислий переказ прочитаного.
IV. Опрацьовування вірша
Давайте прочитаємо чудовий вірш Я.Щоголіва «Вчіться, діти»
Самостійне читання вірша
Виразне читання вірша.
V. Робота з твором М. Слабошпицького «Хлопчик Валь».
1. Підготовка до читання
Скільки книг живуть у світі –
Мудрих, добрих, чарівних!
Книги різні, дуже гарні,
Але як потрапити в книгарні? Діти розповідають про бібліотеки.
2. Читання тексту методом «стоп - наступний».
3. Запитання за змістом прочитаного.
4. Складання плану тексту реченнями із нього.
VI. Підсумок уроку
Що цікавого ви узнали на уроці?
Що допомагало знайти відповіді на запитання?
Назвіть книгу словом – синонімом.
Домашнє завдання. Оцінка роботи учнів.